Ceny ubytování na Maledivách v resortech

Ceny ubytování na Maledivách v resortech

Resorty nabízí několik úrovní a typů ubytování. Průměrná cena za pokoj s variantou all inclusive v hlavní sezoně se pohybuje kolem 600 USD, mimo sezónu od 350 USD.

All inclusive, případně plná penze, se v letoviscích opravdu vyplatí, protože kupovat samostatně jídlo a pití v restauracích je poměrně nákladné. V každém resortu najdete minimálně jednu restauraci, záleží vždy na úrovni letoviska. V luxusních resortech můžete najít i restaurace, které mají michelinskou hvězdu.

Jestli se budete pohybovat jen po resortu, nemusíte si měnit peníze na místní měnu, protože resorty akceptují běžné platební karty a dolary.

Služby v resortech

Každý resort má nastavené jiné podmínky a možnosti než na obydlených ostrovech. V resortech jsou běžně k dostání alkoholické nápoje a je také dovoleno se koupat na dvoudílných plavkách. Všechny resorty mají svou vlastní potápěčskou základnu a na své si tak přijdou naprostí začátečníci i pokročilí potápěči.

Další aktivity se liší dle jednotlivých nabídek resortu, nicméně každé letovisko nabízí minimálně možnost výletů na Malé a výlety na obydlené ostrovy. Většinou je také v nabídce spa a různé vodní sporty (surfování, vodní lyže, kajak, kiteboarding, windsurfing a mnohé další).

Resorty také nabízejí k pronájmu vybavení na šnorchlování, v luxusnější letoviscích je toto vybavení dostupné zdarma.

Cena dopravy z letiště do resortu

K nákladům na ubytování je také potřeba připočítat dopravu, cenu za dopravu hydroplánem nebo motorovým člunem do vašeho resortu. Cena se pohybuje mezi 200 – 500 USD za jednu cestu, nikoliv za osobu, takže čím víc pasažérů pojede, tím bude konečná cena menší.

Hydroplány z Malé létají jen do 16 hodin, motorové čluny mohou plout kdykoliv.

Kdy si rezervovat ubytování na Maledivách

Ideální doba pro rezervaci ubytování na Maledivách je dva až tři měsíce předem, protože levnější a lépe situované bungalovy bývají vyprodány nejdříve. Některé resorty navíc nabízí slevu za včasnou rezervaci. Víme o výhodných aktuálních nabídkách ubytování, stačí nás jen kontaktovat.

Ceny ubytování na Maledivách v resortech
Ceny ubytování na Maledivách v resortech