Co s sebou na Maledivy

Co s sebou na Maledivy

Vzhledem k vlhkému tropickému počasí si na Maledivy zabalte především lehké, ideálně bavlněné, oblečení. Maledivy jsou muslimskou zemí, proto je nutné mít při návštěvě hlavního města nebo náboženských míst zahalená ramena a kolena. Samozřejmě nezapomeňte plavky, sluneční brýle, pokrývku hlavy, krém na opalování s vysokým ochranným faktorem a kvalitní krém na ošetření spálené pokožky. Určitě oceníte i repelent na komáry, nicméně ten můžete koupit i přímo na místě.

Maledivy jsou opravdový ráj pro potápěče, právem se řadí mezi top potápěčské destinace na světě, proto si také přibalte alespoň šnorchl a brýle na potápění, případně ploutve. Na Maledivách je opravdu mnoho potápěčských center a škol, kde si můžete nejen zařídit lekce s certifikovanými instruktory, ale také zapůjčit i vybavení pro náročnější potápění.

Před cestou uzavřete kvalitní cestovní pojištění, které pokryje případné náklady na zdravotní péči během vaší dovolené. Pamatujte, že za veškerá lékařská opatření se platí a závažné případy vyžadující zdravotní péči musí být transportovány z Malediv na Srí Lanku, do Spojených arabských emirátů nebo do Singapuru.

Pláž Maledivy