Doprava na Maledivách

Doprava na Maledivách

Na Maledivách se do hotelového resortu dostanete lodí, hydroplánem nebo vnitrostátním letem. Cestovat mezi lokálními obydlenými ostrovy můžete i veřejným trajektem. Půjčovny automobilů a motorek na Maledivách vůbec neexistují. Naopak téměř kdekoliv si můžete půjčit kolo. Větší a luxusnější resorty kola půjčují zdarma.

​Public Ferry

Na ostatní obydlené ostrovy se můžete dostat i veřejným trajektem, který však vyjíždí vždy jen z Malé. Tento způsob dopravy je velmi levný, ale také velmi pomalý a musíte být připraveni, že oficiální jízdní řády nemusí být příliš přesné. Trajekty nejezdí v případě špatného počasí. Cena se pohybuje od 0.5 USD - 20 USD, záleží na vzdálenosti.

Speed Boat

Cena za speed boat závisí na vzdálenosti ostrova a na počtu cestujících, proto se jedna cesta může pohybovat od 25 USD až do 1 000 USD. 

Hydroplán

Hydroplán je rychlý, ale taky velmi drahý způsob cestování na Maledivách. Cena začíná od 150 USD na osobu, nicméně částka za privátní let se může vyšplhat do astronomických výšin. Letenku je nutné zarezervovat několik dní předem a musíte počítat s tím, že v případě špatného počasí může dojít ke zpoždění nebo odložení letu. Hydroplány z Malé létají jen do 16 hodin.

Vnitrostátní let

Na Maledivách jsou nyní tři letecké společnosti, které zajišťují vnitrostátní lety. Ceny jsou v rozmezí 150 - 500 USD na osobu.

Taxi a městská doprava v Malé

V Malé můžete chodit pěšky, případě využít využít taxi nebo autobus. Taxi by mělo stát 1 USD bez ohledu na vzdálenost, pokud nemáte zavazadla, jinak je za každé zavazadlo účtováno 5 MVR (0,4 USD). Jednosměrná autobusová jízdenka stojí 3 MVR (0,2 USD).

Doprava na Maledivách
Doprava na Maledivách