Jakou měnu na Maledivy

Jakou měnu na Maledivy

Místní měnou je maledivská rupie, ale téměř všude můžete platit americkými dolary. Pokud budete ubytováni v hotelovém resortu, lokální peníze pravděpodobně nebudete vůbec potřebovat. Ceny za ubytování na Maledivách, služby, občerstvení i výlety jsou uvedeny rovnou v dolarech a v dolarech se také platí. V resortech se často veškerá útrata připisuje na účet pokoje a finální fakturu zaplatíte až při odjezdu. Dovoz a vývoz cizí měny není nijak limitován, ale vývoz maledivských rupií je nelegální.

Směnárny a bankomaty

Pokud si chcete směnit určitou hotovost na maledivské rupie, směnárna je přímo na letišti a kurz zde bývá výhodnější než v letoviscích. Bankomaty se nachází také na letišti, v hlavním městě Malé a na některých větších obydlených ostrovech.

Platby kartou na Maledivách

Resorty akceptují téměř všechny druhy platebních karet (Master Card, EuroCard, Amex, Dinners Club, Visa a další), stejně tak můžete kartou zaplatit skoro ve všech větších obchodech a restauracích. Počítejte však s tím, že při platbě kartou se zaúčtuje také manipulační poplatek, který se obvykle pohybuje okolo 5%, a případě další poplatky podle vaší banky.

Ceny na Maledivách

Ceny na Maledivách jsou oproti jiným asijským zemím vyšší, protože většina zboží je dovážena z jiných zemí. Ceny jsou všude uváděny bez daně, která vám bude napočítána až při placení.

Daně na Maladivách jsou následující:

  • Tourism Goods & Service tax - daň z turismu je aktuálně nastavena na 12%
  • Green tax - 6 USD za noc v resortech, které mají více než 25 pokojů a také na výletních lodí. Pokud cestujete s dětmi, tak nezapomeňte, že tato daň se vztahuje i na kojence. Pro hotely a penziony, které mají kapacitu menší než 25 pokojů, je Green tax 3 USD na noc.
Dovolená Maledivy