Co uvidíte při potápění na Maledivách

Co uvidíte při potápění na Maledivách

Při potápění na Maledivách uvidíte nádhernou podmořskou flóru, hejna barevných korálových ryb, sasanky, obří manty, trnuchy i murény, pyskouny obrovské, žraloky bělocípé útesové, žraloky kladivouny, žraloky vouskaté a další druhy, kromě žraloka bílého.

Vyskytují se zde i žraloci obrovští, kteří patří mezi největší ryby na světě, protože dosahují délky až 12 metrů. Tito žraloci se živí převážně planktonem, případně i malými rybami Kolem útesů také často proplouvají želvy, k nejběžnějším patří karety pravé a karety obrovské. V některých lokalitách můžete narazit na kosatky, velryby, delfíny a mnoho dalších mořských živočichů.

 

Kdy je nejlepší doba na potápění na Maledivách

Obecně nejlepší období na potápění na Maledivách, kdy je dobré počasí a průzračná voda, je leden až duben. V květnu a červnu může být počasí lehce nestabilní a až do září jsou na Maledivách časté bouřky nebo zatažená obloha. V říjnu a listopadu bývá o něco horší viditelnost kvůli zvýšenému planktonu ve vodě. Na druhou stranu někteří potápěči naopak toto období preferují, protože plankton láká do průlivů i velké druhy ryb, včetně žraloků obrovských a mant.

Podmořský svět Maledivy