Golf Maledivy

Rekreační golf je možné na Maledivách hrát na dvou golfových hřištích. Obě jsou součástí ostrovních resortů. První se nachází na atolu Lhaviyani v resortu Kuredu Island Resort and Spa a druhý zcela na jihu Malediv na atolu Addu v luxusním resortu Shangri-La´s Villingilis Resort and Spa. Malé golfové hřiště a golfovou akademii má dále luxusní 6ti hvězdičkový resort Velaa Private Island. Maledivská vláda připravuje megalomanský projekt na vybudování obrovského plovoucího terasovitého golfového hřiště ve tvaru mořské hvězdice.

Golf Maledivy

Kuredu Golf Club

Golfové hřiště Kuredu je součástí velkého resortu Kuredu Island Resort and Spa nacházejícího se na atolu Lhaviyani. Na tento atol se dostanete z mezinárodního letiště Malé hydroplánem za 40 minut. Hřiště je rekreační šestijamkové s PARem jamek 3 a průměrnou vzdáleností 50,3 metrů. Odpalovací dráha je 250 metrů dlouhá. 

Kuredu - centrum zábavy a vodních sportů
Kromě golfu a služeb s ním souvisejících nabízí resort Kuredu vše, co si jen pod dovolenou na Maledivách dokážete představit. Jsou tu tenisové kurty, bazén, fotbalové hřiště, hřiště pro plážový volejbal a badminton, tělocvična, masáže. Z vodních sportů je tu kromě šnorchlování a potápění windsurfing, plachtění, kite-surfing, vodní lyžování a kánoistika.

Golf Kuredu

The Villingili Golf Course

Devítijamkové golfové hřiště Villingili je součástí luxusního resortu Shangri-La´s Villingilis Resort and Spa na nejjižnějším atolu Malediv Addu ležícího těsně pod rovníkem a bylo otevřeno v roce 2012. Vzdálenost od mezinárodního letiště Malé je asi 500 km a dostanete se sem vnitrostátní leteckou linkou, které létá několikrát denně na nedaleký ostrov Gan.

Golfové hřiště obklopené exotikou
Hřiště bylo navrženo pro zábavní a rekreační golf a zahrát si tu můžou jak golfoví nadšenci, tak i začátečníci. PAR jamek je 3-4 a průměrná vzdálenost 113 metrů.
Golfové hřiště Villingili se rozkládá na ostrůvku a lemují ho palmy, exotické rostliny a především nádherné tyrkysové laguny Indického oceánu. V areálu se nachází klubovna, bar s občerstvením a obchod s golfovými potřebami a oblečením.

 

zpět na Co dělat na Maledivách

The Villingili golf, Maledivy