Golf Maledivy

Rekreační golf je možné na Maledivách hrát na dvou golfových hřištích. Obě jsou součástí ostrovních resortů. První se nachází na atolu Lhaviyani v resortu Kuredu Island Resort and Spa a druhý zcela na jihu Malediv na atolu Addu v luxusním resortu Shangri-La´s Villingilis Resort and Spa.

Menší golfové hřiště zaměřené na krátkou hru je pak The Meeru Golf Club.

Pro ty, kteří se chtějí zdokonalit v tomto sportu, je zde pak golfová akademie součástí luxusního 6-ti hvězdičkového resortu Velaa Private Island.

Maledivská vláda připravuje megalomanský $500-milionový projekt na vybudování obrovského plovoucího terasového golfového hřiště ve tvaru mořské hvězdice.

Golf Maledivy

Kuredu Golf Club

Golfové hřiště Kuredu je součástí velkého resortu Kuredu Island Resort and Spa nacházejícího se na atolu Lhaviyani. Na tento atol se dostanete z mezinárodního letiště Malé hydroplánem za 40 minut.

Golfové hřiště bylo postaveno v roce 2003 a je ideálním místem ke zdokonalování na kratších jamkách. Poloha hřiště obklopeného oceánem a převislými palmami je více než idilická.

TIP: Nenechte si ujít noční hru golfu. Celé hřiště je osvětleno, a tak si zde za svitu hvězd a šumění oceánu můžete zahrát jednu z nejvíce nezapomenutelných her golfu v životě.

 

Golfové zázemí resortu Kuredu

Hráči mohou využít široké nabídky golfového zařízení jako 10 tréninkových odpališť, 7 cílových greenů, cvičný bunkr, nebo soukromé hodiny výuky PGA.

Rekreační Golfové hřiště zabírající východní cíp ostrova nabízí 6 jamek s PARem 3 a vysoko-standardní greenový povrch. Vzdálenost mezi jamkami je v průměru 50 m. Odpalovací dráha je 250 m dlouhá.

TIP: Své golfové dovednosti můžete ukázat na zdejší slavné 3. jamce, kterou lze pokořit na jeden odpal.

Tréninková plocha putting green nabízí 9 jamek s kvalitním vysoko-standardním nylonovým povrchem.

Součást resortu je také Golf Shop nabízející golfové oblečení, golfové čepice, suvenýry nebo dárky pro všechny golfové nadšence.

V golfovém baru je pak možné sledovat televizi s mezinárodními sportovními přenosy nebo pozorovat golfisty na hřišti. Je také ideálním místem k odpočinku a občerstvení po hře.

 

Kuredu - centrum zábavy a vodních sportů

Kromě golfu a služeb s ním souvisejících nabízí resort Kuredu vše, co si jen pod dovolenou na Maledivách dokážete představit. Jsou zde tenisové kurty, bazén, fotbalové hřiště, hřiště pro plážový volejbal a badminton, posilovna a masáže. Z vodních sportů je tu kromě šnorchlování a potápění windsurfing, plachtění, kite-surfing, vodní lyžování a kanoistika.

Golf Kuredu

The Villingili Golf Course

Villingili 9-jamkové golfové hřiště je součástí luxusního resortu Shangri-La´s Villingilis Resort and Spa na nejjižnějším atolu Malediv Addu ležícího těsně pod rovníkem.

Vzdálenost od mezinárodního letiště Malé je asi 500 km a dostanete se sem vnitrostátní leteckou linkou za 70 minut, které létá několikrát denně na nedaleký ostrov Gan. Z ostrova Gan je to pak pouhých 5 minut jízdy lodí na Addu atol.

 

Golfové hřiště obklopené exotikou

Hřiště postavené v roce 2012 je jediné svého typu na Maledivách. Bylo navrženo pro zábavní a rekreační golf a zahrát si zde mohou jak golfoví nadšenci, tak i začátečníci.

Golfové hřiště Villingili se rozkládá na ostrůvku o velikosti 7,5 hektaru a lemují ho palmy, exotické rostliny a především nádherné tyrkysové laguny Indického oceánu. Z každé jamky jsou nádherné pohledy jak na oceán, tak na exotickou přírodu.

PAR jamek je 3-4 a průměrná jamková vzdálenost je 113 metrů.

V areálu se nachází Club House nabízejí bar s občerstvením. Součástí resortu je také obchod s golfovými potřebami, oblečením a suvenýry s golfovou tematikou.

The Villingili golf, Maledivy

Velaa Golf Academy

Rájem pro všechny golfové nadšence, tato akademie navržena světově uznávaným golfistou Jose Maria Olazzabal, je tím pravým místem ke zlepšení Vašeho golfového umění. Golfoví entuziasté si přijdou na své ve Velaa Private Island resortu, situovaného 187 km of Malé na Noonu atolu. Ubytování je zde v luxusních vilách buď na pláži s výhledem na oceán nebo v výhledy na tyrkysově modrou lagunu.

Na tomto soukromém ostrově můžete využít 9 odpališť, 6 greenů, 7 bunkrů, a jezero s tyrkysovou vodou vytvořeno tak, abyste si zde zlepšení techniky a zdokonalili se v tomto sportu.

V resortu se Vám dostane individuální péče zaměřené na Vaše dané oblasti ke zlepšení. Všichni trenéři v této golfové akademii jsou plně PGA kvalifikovaní a vysoce zkušení ve vyučování golfistů všech úrovní.

The Meeru Golf Club

The Meeru Golf Club

Meeru Island resort & Spa nabízí 9-ti jamkový Pitch & Putt golfové hřiště vhodné pro ty, kteří si chtějí zlepšit svoji krátkou hru.

Golfového klubu Meeru se nachází na ostrově Meerufenfushi, součástí Severního Malé atolu, vzdáleného 55 minut motorovým člunem z mezinárodního letiště v Malé.

Golf si zde můžete zahrát na ploše 2,000 čtverečních metrů. Golfové zázemí hotelu se skládá z 9 odpališť, 6 greenů z nichž každé nabízí 4 nebo více vlajkových pozic se zvyšující se náročností. Greeny jsou vyrobeny z kvalitního umělého materiálu, a tak zde je možné si užívat hry golfu po celý rok. Na hřišti je také několik pískových bunkrů a vodních ploch.

Vzdálenost od k jamce se pohybuje mezi 32 a 73 metry, ideální pro trénování přesnosti a kontroly.

V resortu jsou k dizpozici PGA kvalifikovaní trenéře. Na hřišti se také každý týden konají přátelské golfové turnamenty.

Součástí klubu je obchod, kde jsou k zakoupení různé golfové oblečení, vybavení a suvenýry.