Malé - hlavní město souostroví Maledivy

Hlavní město Malediv Malé, je protipólem klidných ostrovních resortů. Je to živé, stotisícové město s obchody a rušnými rybími a potravinovými tržnicemi, kde uvidíte ten pravý maledivský život. Malé je také dobrým místem k nákupům za ceny nesrovnatelně nižší než kdekoliv na okolních ostrovech. Alkohol tu ale stejně jako jinde na Maledivách nekoupíte. Na kterémkoliv místě v Malé nebudete nikdy dále než 10 minut od oceánu.

Trh v Malé

Malé - kam zajít, co vidět

Prohlédněte si krásnou Starou páteční mešitu - nejstarší mešitu na Maledivách postavenou v roce 1656 z korálového kamene a uvnitř vyzdobenou lakovanými dřevořezbami. Prohlédněte si expozice Národního muzea, jehož budova bývala součástí sultánského paláce. Mnohé předměty patřily sultánům a některé nashromáždil norský mořeplavec Thor Heyerdahl. Oázu klidu najdete v přilehlém Sultánově parku. Největší mešitou v zemi je Velká páteční mešita postavená v roce 1984.

Rybí trh v Malé

Využijte dlouhé čekání na noční odlet z Malediv k návštěvě Malé
Hydroplány ze vzdálenějších resortů přiváží turisty na letiště brzy odpoledne. Mezi příletem hydroplánu a odletem letadla do Evropy je často několik hodin. Tuto dobu můžete využít k návštěvě Malé - lodě do Malé odplouvají z přístaviště u letiště každých 10 minut, cesta trvá 10 minut a prohlídka Malé vám nezabere více než 2 hodiny. Zavazadla si můžete odložit za poplatek do letištní úschovny. 

 

Malé - kde si dát to pravé maledivské jídlo

V Malé je mnoho čajoven (jsou označené jako Teashops, Café nebo Hotaa), keré nabízí nejenom čaj (slazený a bez mléka, někdy s mlékem sušeným), ale také typické maledivské pokrmy jako jsou polévky, různé druhy kari s rýží a zeleninou a rybí či sladké jednohubky, tzv. short eats. Zde máte jedinečnou šanci ochutnat pravou ostrou maledivskou kuchyni.

 

 

 

zpět na Co dělat na Maledivách

Loď do Malé