Období dešťů – květen až listopad

Období dešťů – květen až listopad

Jihozápadní monzun Hulhangu vane od května do listopadu a přináší s sebou na Maledivy větší množství srážek a silnější vítr. Monzunové srážky jsou nejintenzivnější v květnu a v červnu.

Vhodné aktivity na Maledivách v období dešťů

Období dešťů je skvělý čas na poznávání bohatého podmořského života. Od května do října je nejlepší doba na pozorování mant, žraloků obrovských a v některých místech je možné spatřit i kosatky.

Nejlepší lokality na pozorování podmořského světa

Za jednu z top lokalit je považován Baa Atoll, který je díky své fantastické biologické rozmanitosti dokonce zapsán v UNESCO již od roku 2011. Během sezóny tam můžete pozorovat až desítky mant denně.

Baa Atoll nabízí jedny z nejskvělejších podmínek k potápění i šnorchlování v průzračné vodě. Další výhodou je, že severní oblast Malediv není obecně tolik turisticky známá. Existuje tam jen několik hotelových resortů a je tam tedy méně lidí, podmořský svět si proto užijete ve větším soukromí.

Vodní sporty

V tomto období si počasí na Maledivách užijí také surfaři a příznivci ostatních vodních sportů jako je třeba windsurfing nebo kiteboarding , protože fouká silnější vítr a jsou větší vlny.

Surfovat je možné z obydlených ostrovů, z resortů a ze safari lodí. Kiteboboarding a windsurfing je možné provazovat v podstatě kdekoliv, kde jsou centra vodních sportů vybavená na tuto aktivity.

Pozemní sporty

Ve většině hotelových resortů si může zahrát volejbal, badminton nebo si zdarma půjčit společenské hry. Větší letoviska mají i tenisové kurty nebo golfové hřiště.

Wellness a Spa

Na Maledivách je široká nabídka wellness v téměř každém hotelovém letovisku. Kromě standardních masáží a spa procedur můžete navštívit i unikátní místa, která nenajdete nikde jinde. Jedním z nich jsou třeba podvodní lázně v resortu Huvafen Fushi, který se nachází v oblasti North Male Atoll. Najdete zde první podvodní lázně na světě. Tyto spa jsou jedinečným zážitkem, protože během vaší relaxace se koukáte na hejna pestrobarevných rybek, které plují všude kolem vás.

Vhodné lokality v období dešťů

Pokud chcete cestovat mezi jednotlivými atoly v období dešťů, může to být složitější, protože když je moře hodně rozbouřené, lodě mají zpoždění nebo také nemusejí jezdit vůbec. Počasí na Maledivách je v této sezóně lepší na severu.

Z jižních atolů se v této sezóně doporučují pouze Kaafu, Vaavu a Ari Atoll. Na ostatní atolech, které jsou položeny níže, bývá opravdu velmi nepříznivé počasí, protože jsou na otevřeném oceánu. Ostrovy, které jsou položeny výše, zakrývá Srí Lanka.