Pláže souostroví Maledivy

Většina cestovatelů jedou na Maledivy s jedním jediným cílem - relaxaci na pláži. A mají k tomu ten dobrý důvod. Těžko budete na světě hledat krásnější pláže, než právě ty na Maledivách.

Každý ostrovní resort na Maledivách má pláže s nádherným bílým pískem obklopenými lagunami s průzračnou vodou. Pláže jsou pak lemovány palmami s tropickou vegetací.

Většina ostrovů je navíc obklopena korálovými útesy s množstvím útesových ryb a podmořské flóry nabízející skvělé podmínky pro šnorchlování.

Některé resorty pořádají výlety k plážím neobydlených ostrovů, na nichž se budete cítit jako pravý Robinson Crusoe.

Mimo relaxaci na pláži je také možné si vybrat z velkého výběru vodních aktivit. Většina resortů nabízí za poplatek pronájem surfů, vodních skútrů, kanoí, kajaků, paddleboardů a mnoho dalšího vybavení.

Pláže souostroví Maledivy

Moře hvězd na Maledivách

Jeden z nejvíce vzácných zážitků, který se uskutečňuje jen několikrát do roka a to pouze na hrsti míst na světě, Vás může ohromit právě zde na Maledivách. Jedná se o jev, kdy místní vody připomínají moře plné hvězd. Ve zdejším případě se ovšem jedná o světelný efekt způsobený přemnoženým planktonem. Ten zde má schopnost bioluminescence, kdy organismy vyzařují světlo jasně modré barvy. Tento jev lze spatřit na Baa atolu a ostrůvku Vaadhoo, kde pláže v noci jakoby ožijí a tmavé vlny se přemění v zářící show.

Moře hvězd na Maledivách

TOP 5 veřejných pláží na Maledivách

Na Maledivách zpravidla platí, že každý ostrov s resortem je soukromý. S tím souvisí i fakt, že tam nelze využívat místní pláže, pokud nejste v daném resortu ubytováni. Některé resorty povolují denní vstupy do areálu, ceny se ovšem pohybují ve stovkách dolarů!

Dalším háčkem je to, že se nacházíte v muslimské zemi, a na veřejných plážích se vesměs nesmí chodit v plavkách (na soukromých resortových ostrovech toto pravidlo samozřejmě neplatí).

To ovšem neznamená, že na Maledivách nenajdete krásné veřejné pláže, kde si můžete relaxovat v bikinách. Vybrali jsme pro vás 5 veřejných míst, kde si budete připadat jako v pohádce.

 

1. Hulhumale Beach

Výhled na blankytně modrou hladinu kam jen oko dohlédne dělá z Hulhumale jednu z nejkrásnějších pláží na Maledivách, kde čistě bílý písek jen přidává na celkovém dojmu. Pláž se nachází na Kaafu atolu, kousek od letiště. Ubytování na tomto ostrově je navíc relativně cenově dostupné. Za rozumné ceny zde lze zkusit množství vodních sportů. Na pláži je také dostatek restaurací a kaváren.

Poloha: Hulhumale ostrov, Kaafu atol. Z Malé jste zde za 20 minut buď taxi nebo autobusem.

 

2. Bikini Beach, Maafushi

Bikini beach je součást veřejné pláže v Maafushi, která je pouze určená pro místní obyvatelé. Ti ovšem mají zakázaný vstup do části určené pro turisty. Modré vody, převislé palmy a bílý písek vás zde zaručeně navodí na tu správnou relaxující náladu. Na pláži zde jsou lehátka a stánky s občerstvením a studenými kokosy. Ideální na relaxaci a odpočinek.

Poloha: Maafushi, Kaafu atol. Z Malé se na tento ostrov dostanete za 1,5 hodiny. Cena za veřejný trajekt je kolem $4 USD/ $200 USD za soukromý motorový člun (cenu lze rozdělit podle množství cestujících).

 

3. Bikini Beach, Rasdhoo

Tato pláž je jedna z největších na celých Maledivách a její krása Vám vyrazí dech. Rasdhoo se může pochlubit dlouhou, širokou a až cukrově bílou pláží, kde se můžete procházet ruku v ruce se svojí drahou polovičkou a užít si tu pravou romantiku. V blízkosti pláže je několik restaurací, kaváren, obchodů. Pláž je také vhodná pro děti a nezkušené plavce díky své mělké hladině vody. S sebou si nezapomeňte přibalit šnorchlovací brýle, podvodní korály jsou zde nádherné.

Poloha: Rashdoo ostrov, Severní Ari atol. Z hlavního města Malé se sem dostanete asi za 1 hodinu za cenu kolem $40 USD, soukromá loď Vás vyjde na $500 USD.

 

4. Bikini Beach, Gaafaru

Místem, kde můžete poznat ty autentické Maledivy, je právě Gaafaru. Tento ostrov je obydlený především místními obyvateli s minimem turistů. Ostrov je tak ideálním místem z poznávání a objevování tradičního maledivského života. Na pláži jsou zdarma lehátka. Celý ostrov je minimálně navštěvován turisty, a tak je tím pravým místem pro focení opuštěných pláží a ničím nerušené relaxace. V blízkosti ostrova se také často vyskytují delfíni, které vyskakující z vody můžete zahlédnout přímo z pláže.

Poloha: Gaafaru ostrov, Kaafu atol. Trajekt z Malé trvá asi 3,5 hodiny a cena se pohybuje kolem $5 USD. Soukromá loď Vás na ostrov doveze za 1,5 hodinu a vyjde vás na $300 USD.

 

5. Dhigurah Beach

Pláž vyhlášená hlavně pro své vhodné podmínky na potápění a šnorchlování díky bohatým korálům a hlavně častému výskytu žraloků velrybích. Ostrov není vysoce obydlen a tak na pláži zažijete relativně hodně soukromí. Část veřejné pláže Bikini beach je dlouhá asi 5 km a naleznete zde 2 potápěcí centra, kde si můžete domluvit potápění se žraloky za $70 USD. Ve vodách jsou zde k vidění také mořské želvy a velké množství barevných ryb.

Poloha: Dhigurah Island, Jižní Ari atol. Z Malé se na ostrov dostanete trajektem za 4,5 hodiny a zaplatíte $8 USD. Rychlá loď s předem danými odjezdy stojí $80 USD.

Maledivy pláže
Maledivy pláže
Maledivy pláže

Luxus na závěr

Soneva Fushi

Oceněný jako vítěz mezi ekologicky zaměřenými vilami, tento resort na soukromém ostrově nabízí tak romantické a exotické pláže, že si připadáte jako byste se ocitli ve fantasie z Robinsona Crusoe. Bohatý podmořský svět korálového útesu obklopující celý ostrov jen přidává na zážitku. Ten Vás ovšem nevyjde úplně levně. Ceny za noc na tomto soukromém ostrově se pohybují kolem $4,000 USD za jednu noc.

Milaidhoo Island

Resort na tomto ostrově posazen přímo do centra UNESCO biosférické rezervace, je obklopen bílými plážemi a barevnými korálovými útesy. Celá oblast je považována jako zázrak přírody, do kterého byl velmi vkusně posazeno luxusní ubytování. Přístup a vize resortu je poskytnout klientům autentický maledivský zážitek. Na tento kousek tropického ráje se dostanete za 30 minut z Malé nebo 15 místním letadlem a krátkou plavbou motorovým člunem. Za tento jedinečný zážitek si ovšem připlatíte. Cena za noc v tomto resortu se pohybuje kolem $3,000 USD za jednu noc.

Maledivy plaze