Potápění na souostroví Maledivy

Maledivy jsou díky fantastické viditelnosti, rozmanitosti podmořské flóry a fauny, teplé vodě a nepřebernému množství potápěčských lokalit rájem potápění. Každé letovisko má své vlastní profesionální potápěčské středisko, které musí splňovat přísné předpisy. Můžete zde absolvovat i kurzy potápění zakončené získáním certifikátu PADI.

Potápění Maledivy

Co uvidíte při potápění na Maledivách

Při potápění na Maledivách můžete kromě podmořské flóry, hejn barevných korálových ryb, korálů a sasanek, spatřit obří manty, trnuchy, mořské želvy, žraloky bělocípé útesové, žraloky kladivouny a další druhy neškodných žraloků, murény, dvoumetrové pyskouny obrovské, na několika místech jsou potopené vraky lodí pokryté korály. Ti nejšťastnější z vás zahlédnou možná i žraloka velrybího, dorůstajícího délky až 12 metrů.

Podmořský svět Maledivy

Výletní potápěčské plavby - safari cruise

V každém resortu najdete profesionální potápěčskou základnu, která pořádá jednodenní výlety k nejzajímavějším potápěčským lokalitám v okolí. Je-li potápění vaším hlavním důvodem pro dovolenou na Maledivách, pak se můžete zúčastnit několikadenní potápěčské plavby kolem atolů. Kromě potápění můžete v rámci plavby i šnorchlovat, rybařit nebo si prohlédnout domorodé osady na ostrovech.

 

 

zpět na Co dělat na Maledivách

Potápěčské plavby Maledivy