TOP 5 veřejných pláží na Maledivách

TOP 5 veřejných pláží na Maledivách

Na Maledivách zpravidla platí, že každý ostrov s resortem je soukromý. S tím souvisí i fakt, že tam nelze využívat místní pláže, pokud nejste v daném resortu ubytováni. Některé resorty povolují denní vstupy do areálu, ceny se ovšem pohybují ve stovkách dolarů!

Dalším háčkem je to, že se nacházíte v muslimské zemi, a na veřejných plážích se vesměs nesmí chodit v plavkách (na soukromých resortových ostrovech toto pravidlo samozřejmě neplatí).

To ovšem neznamená, že na Maledivách nenajdete krásné veřejné pláže, kde si můžete relaxovat v bikinách. Vybrali jsme pro vás 5 veřejných míst, kde si budete připadat jako v pohádce.

 

1. Hulhumale Beach

Výhled na blankytně modrou hladinu kam jen oko dohlédne dělá z Hulhumale jednu z nejkrásnějších pláží na Maledivách, kde čistě bílý písek jen přidává na celkovém dojmu. Pláž se nachází na Kaafu atolu, kousek od letiště. Ubytování na tomto ostrově je navíc relativně cenově dostupné. Za rozumné ceny zde lze zkusit množství vodních sportů. Na pláži je také dostatek restaurací a kaváren.

Poloha: Hulhumale ostrov, Kaafu atol. Z Malé jste zde za 20 minut buď taxi nebo autobusem.

 

2. Bikini Beach, Maafushi

Bikini beach je součást veřejné pláže v Maafushi, která je pouze určená pro místní obyvatelé. Ti ovšem mají zakázaný vstup do části určené pro turisty. Modré vody, převislé palmy a bílý písek vás zde zaručeně navodí na tu správnou relaxující náladu. Na pláži zde jsou lehátka a stánky s občerstvením a studenými kokosy. Ideální na relaxaci a odpočinek.

Poloha: Maafushi, Kaafu atol. Z Malé se na tento ostrov dostanete za 1,5 hodiny. Cena za veřejný trajekt je kolem $4 USD/ $200 USD za soukromý motorový člun (cenu lze rozdělit podle množství cestujících).

 

3. Bikini Beach, Rasdhoo

Tato pláž je jedna z největších na celých Maledivách a její krása Vám vyrazí dech. Rasdhoo se může pochlubit dlouhou, širokou a až cukrově bílou pláží, kde se můžete procházet ruku v ruce se svojí drahou polovičkou a užít si tu pravou romantiku. V blízkosti pláže je několik restaurací, kaváren, obchodů. Pláž je také vhodná pro děti a nezkušené plavce díky své mělké hladině vody. S sebou si nezapomeňte přibalit šnorchlovací brýle, podvodní korály jsou zde nádherné.

Poloha: Rashdoo ostrov, Severní Ari atol. Z hlavního města Malé se sem dostanete asi za 1 hodinu za cenu kolem $40 USD, soukromá loď Vás vyjde na $500 USD.

 

4. Bikini Beach, Gaafaru

Místem, kde můžete poznat ty autentické Maledivy, je právě Gaafaru. Tento ostrov je obydlený především místními obyvateli s minimem turistů. Ostrov je tak ideálním místem z poznávání a objevování tradičního maledivského života. Na pláži jsou zdarma lehátka. Celý ostrov je minimálně navštěvován turisty, a tak je tím pravým místem pro focení opuštěných pláží a ničím nerušené relaxace. V blízkosti ostrova se také často vyskytují delfíni, které vyskakující z vody můžete zahlédnout přímo z pláže.

Poloha: Gaafaru ostrov, Kaafu atol. Trajekt z Malé trvá asi 3,5 hodiny a cena se pohybuje kolem $5 USD. Soukromá loď Vás na ostrov doveze za 1,5 hodinu a vyjde vás na $300 USD.

 

5. Dhigurah Beach

Pláž vyhlášená hlavně pro své vhodné podmínky na potápění a šnorchlování díky bohatým korálům a hlavně častému výskytu žraloků velrybích. Ostrov není vysoce obydlen a tak na pláži zažijete relativně hodně soukromí. Část veřejné pláže Bikini beach je dlouhá asi 5 km a naleznete zde 2 potápěcí centra, kde si můžete domluvit potápění se žraloky za $70 USD. Ve vodách jsou zde k vidění také mořské želvy a velké množství barevných ryb.

Poloha: Dhigurah Island, Jižní Ari atol. Z Malé se na ostrov dostanete trajektem za 4,5 hodiny a zaplatíte $8 USD. Rychlá loď s předem danými odjezdy stojí $80 USD.

Maledivy pláže
Maledivy pláže
Maledivy pláže