Výbava na šnorchlování na Maledivách

Výbava na šnorchlování na Maledivách

Maska

Jakákoliv maska, ať je jakkoliv levná, by měla mít nerozbitné přední sklo. Ujistěte se, že maska sedí pohodlně - stačí ji jemně přitisknout na obličej, lehce vdechnout nosem a samotný sání by masku mělo držet na tváři. Pokud jste krátkozrací, pak lze pořídit optickou čočku, která se připevní k vnitřní straně masky. Nejjednodušší je vzít si staré skládací brýle a nasadit si je pod masku. V kontaktními čočkami pod maskou není problém.

Šnorchl

Potápěčská trubice by měla být dostatečně dlouhá, aby dosáhla nad hladinu vody, ovšem neměla by být příliš dlouhá nebo široká. Pokud je trubice příliš velká, pak budete mít problémy s vytlačením vody ven při vyplavání na povrch. Každý vdech zanechává trubici plnou použitého vzduch, a pokud je šnorchl příliš velký, pak budete znovu vdechovat velký objem oxidu uhličitého.

Ploutve

I když nejsou naprosto nezbytné, usnadňují plavání a umožní Vám hlouběji se potopit. Také Vám dají větší jistotu a bezpečí v proudech. Jsou dva druhy ploutví, ty které se zcela vejdou na chodidlo, nebo mají otevřenou patu s nastavitelným popruhem navržené k použité s neoprenovými botami.

Tričko

Tenké neoprenové,nebo plavecké tričko z Lycra materiálu Vás bezpečně ochrání před spálením (skutečný hazard, který by se neměl podceňovat). Ochranná vrstva slouží také jako ochrana před poškrábání od korálů nebo kamenů.

 

Ceny za vypůjčení

Ceny za šnorchlovací vybavení vyjdou na asi $10 za osobu na den. Většina resortů nabízí vybavení za extra poplatek, ovšem některé resorty ho mají v ceně. Pokud jedete s rodinou a plánujete časté šnorchlování, pak stojí za zvážení si pořídit a přivést vlastní výbavu s sebou.

Šnorchlování Maledivy