Život na atolech

Život na atolech

Na atolech jsou poměry skromnější a uvolněnější, ale lidem se zde nežije tak snadno jako v Malé. Ostrované obvykle žijí dohromady se svými příbuznými, nezadaných osob i manželských párů je tu mohem méně než v hlavním městě. Na ostrovech muži a ženy mají svou tradiční roli, muži chodí do práce a ženy jsou doma a starají se o děti a domácnost. V téměř naprosté většině domorodých osad je zavedený internet, telefon i televize.

Místní život se nesmírně liší od života v hotelovém resortu. Obydlené ostrovy jsou sice konzervativní, ale jejich návštěva je jedinečným kulturním zážitkem. Na každém ostrově naleznete alespoň jednu čajovnu, která slouží jako centrum společenského dění pro lokální obyvatele.

Na ostrovech je nutné postupovat obezřetně při fotografování místních. Pokud je chcete fotit, vždy se zeptejte na svolení, buďte zdvořilí a respektujte jejich stanovisko, i když bude odmítavé.

Turistky se zde nemusí obávat obtěžovaní nebo jiného nevhodného chování, maledivští muži jsou konzervativní a velmi zdvořilí.

Život na atolech