Koronavirus Srí Lanka, Maledivy

Výskyt koronaviru - vyjádření CK Go2 (aktualizováno 11.3.2020)

S ohledem na současnou situaci výskytu koronaviru v Číně Vám zasíláme aktuální stanovisko naší CK. V současné chvíli celou situaci monitorujeme a také se řídíme případným opatřením, které vydá Ministerstvo zahraničních věcí a Ministerstvo zdravotnictví. V tuto chvíli není zákaz ze strany Ministerstva zahraničních věcí nebo Ministerstva zdravotnictví cestovat do destinací, kam CK Go2 nabízí zájezdy. MZV ČR upozorňuje na následující skutečnosti pro cestovatele do Vietnamu, Thajska a do Japonska. Informace o aktuální situaci sledujte na stránkách MZV.CZ

Ministerstvo zdravotnictví vydává aktualizované opatření pro české občany v souvislosti s aktuálním výskytem koronaviru. Více informací najdete zde.

Další informace o vývoji situace naleznete také na stránkách Světové zdravotnické organizace www.who.int a https://www.who.int/westernpacific/emergencies/novel-coronavirus

Ministerstvo zahraničních věcí ČR doporučuje všem cestovatelům registraci v aplikaci DROZD.

Případné zrušení již zakoupených zájezdů podléhá standardním stornovacím podmínkám cestovní kanceláře uvedeným ve Všeobecných cestovních podmínkách CK a nevztahuje se na něj pojištění storna zájezdu. Pojištění storna zájezdu by se na zrušení zájezdu vztahovalo pouze v případě, kdy by Ministerstvo zahraničí ČR zveřejnilo na svých webových stránkách informaci, že do dané destinace nedoporučuje cestovat.

Dojde-li v jakékoliv destinaci ke změně situace v důsledku koronarivu COVID-19, budeme své klienty neprodleně informovat.


--------------------------

Koronavirus - situace na Srí Lance a Maledivách

Aktualizace 17.3.2020
Počet osob pozitivně testovaných na Srí Lance je 28, na Maledivách 13. Situace se neustále mění. Resorty na Maledivách se rozhodují ad hoc po příletu hostů, koho na resort přijmou a koho ne. Některé resorty jsou uzavírány. Hosté mohou být realokováni na jiné resorty. Na Srí Lanku byly zrušeny po dobu 14 dní všechny přílety. 
Vzhledem k tomu, že naši klienti se už z těchto destinací budou vracet a noví vycestovat nesmí, nebudeme dále situaci akualizovat.

---------------------------

Aktualizace 11.3.2020
Na Srí Lanku a Maledivy nebudou vpušteny osoby, které v období 14 dnů před příletem na Srí Lanku nebo Maledivy pobývaly v Itálii, Číně, Jižní Korey a Iránu.
Dále nebude umožněn vstup na území Malediv osobám přilétajícím lety, případně s přestupem, z těchto zemí: Itálie, Bangladéš.

Na Srí Lance je aktuálně hlášen 1 případ nákazy koronavirem. Na Maledivách je hlášeno 6 případů. V karanténě (žádné příjezdy ani odjezdy) jsou resorty Kuredu island, Bathala, Kramathi.

---------------------------

MALEDIVY (přidáno 21.2.2020): vstup na Maledivy nebude umožněn osobám, které v období 14 a méně dnů před příletem na Maledivy pobývaly v Číně. Totéž platí pro tranzitní cestující, kteří přestupovali v Číně na jiný letecký spoj. 

Aktualizace 25.2.2020: Při příletu na Srí Lanku i Maledivy se kromě příletové karty nově vyplňuje i karta zdravotní. Rozdává se v letadlech nebo je k vyzvednutí na letištích před imigračním oddělením.

Případné zrušení již zakoupených zájezdů podléhá standardním stornovacím podmínkám cestovní kanceláře uvedeným ve Všeobecných cestovních podmínkách CK a nevztahuje se na něj pojištění storna zájezdu. Pojištění storna zájezdu by se na zrušení zájezdu vztahovalo pouze v případě, kdy by Ministerstvo zahraničí ČR zveřejnilo na svých webových stránkách informaci, že do dané destinace nedoporučuje cestovat.

-------------------------

Aktuailizace 29.1.2020
V tuto chvíli nejsou žádná aktuální doporučení nebo zákaz cestování na Srí Lanku a Maledivy.
Pasažéři letů směřující na mezinárodní letiště Kolombo jsou monitorováni palubním personálem letadel a podezřelí pasažéři s respiračními problémy nebo zvýšenou teplotou jsou na letišti předáni lékařskému personálu a převezeni do nemocnice k monitoringu. Virus byl 27.1. prokázán u jedné (a první) ženy z Číny. Na letišti je zřízen zvláštní výstupní terminál pro osoby přilétající z Číny a pro občany z Číny byla zrušená víza po příletu (visa on arrival). 
Update 6.2.: Žena z Číny již byla vyléčena a u dalších cca 70 osob se nákaza neprokázala.