Vyjádření Go2 k aktuální situaci

Vyjádření CK Go2 k aktuální situaci, 30.3.2020

Vážení klienti,

s ohledem na nouzový stav vyhlášený vládou ČR a s ním spojený zákaz cestování občanů ČR do zahraničí, vás zdvořile žádáme o strpení při vyřizování vašich požadavků.

Od 30. března do 13. dubna 2020, po dobu trvání nouzového stavu, dočasně zavíráme naše provozovny v Praze a Brně. V tomto období se budeme věnovat dokončení repatriací klientů z exotických destinací a komunikaci s dodavateli služeb ohledně vrácení financí za již zaplacené služby.

V současnosti apelujeme na náš dozorový orgán, Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR), potažmo na ministryni Kláru Dostálovou, aby byla přijala jasná stanoviska vůči subjektům cestovního ruchu.

Chceme, aby klienti, cestovní kanceláře i cestovní agentury získali jasné instrukce ohledně zájezdů, které se konaly nebo měly konat po oznámení nouzového stavu a vyhlášení zákazu cestovat. MMR se dosud staví k této situaci nejednoznačně, jako by se ho netýkala. Tím podkopává důvěru klientů v cestovní kanceláře a agentury.

CK Go2 k vám, našim klientům, vystupovala vždy jasně, srozumitelně a pravdivě. Současná nečinnost MMR vrhá negativní světlo nejen na nás, ale i na celý sektor cestovního ruchu. To vyvolává dojem, že se v dnešní složité době nechovají cestovní kanceláře vůči svým klientům čestně.

Naše CK je na vaší straně. K vyřešení současné situace však potřebujeme jasné instrukce od MMR. Jeho současný alibismus neprospívá nám ani vám.

S přáním pevného zdraví,
Za tým Go2, Marcel Žitník, jednatel společnosti