Srí Lanka - druhy ubytování

Srí Lanka - druhy ubytování

Hostely: Nejoblíbenějším druhem ubytování na Srí Lance pro cestovatele, kteří putují pouze s batohem na zádech, jsou hostely. Ty obvykle tvoří společenská místnost, kde můžete přijít do kontaktu s ostatními a společné ložnice, ve kterých jsou většinou čtyři a více postelí. Platí se tedy za místo ke spaní, ale některé hostely nabízejí i soukromé pokoje. Na Srí Lance jsou hostely především ve větších městech a v turistických oblastech. Díky jejich značné popularitě se vyplatí udělat si rezervaci předem. Spousta hostelů vám nabídne i snídani nebo společný organizovaný výlet po okolí zdarma.

Cena: od 100 Kč za noc

Rodinné penziony: Jak už název napovídá, rodinné penziony jsou provozovány rodinami, většinou staršími páry, které mají v domě dostatek místa pro poskytnutí ubytování turistům. Poznáte je podle nápisu „guest house“ a nepřítomnosti recepce. Majitelé jsou vždy ochotni vám pomoci, rádi si s vámi popovídají a nechají vás nakouknout za dveře každodenního života na Srí Lance. Rodinné penziony často nabízejí i domácí snídaně či večeře. Máte tak možnost ochutnat autentické jídlo, které je kolikrát levnější než v restauraci. Rezervace není nutná. Stačí vejít dovnitř a zeptat se, zda mají nějaké volné pokoje, na což vás většinou upozorní i cedule před domem. V případě, že ano, majitel vám poskytne krátkou prohlídku. Pokud se vám ubytování na Srí Lance zamlouvá, přichází nejdůležitější část celého procesu – vyjednávání ceny. Majitelé jsou na tento postup zvyklí a částka, kterou vám zprvu navrhnou, jde většinou o nějakou tu rupii snížit.

Cena: od 200 Kč za pokoj

Hotely: Pod název „hotel“ spadá na Srí Lance mnoho ubytovacích zařízení, jejichž úroveň i cena se značně liší. Průměrný hotelový pokoj je nově zařízený, má klimatizaci a samostatnou koupelnu, kde teče teplá voda. Od tohoto standardu se hotely rozchází dvěma různými směry. Hotelový pokoj tak může být bez klimatizace a se starším vybavením, nebo se naopak může jednat o honosnou komnatu s postelí s nebesy a balkónem. Je lepší mít hotel zarezervovaný, ale není to pravidlem. Smlouvat se dá i zde. Samozřejmě ne pokud stojíte na recepci pětihvězdičkového hotelu s 24 hodinovou ostrahou.

Cena: od 400 Kč za pokoj

Resorty: Jedním z nejluxusnějších ubytování na Srí Lance jsou resorty. Většina z nich se nachází v turistických oblastech, především na jižním pobřeží ostrova. Hosté mohou zajít do restaurací s evropskými standardy, na masáž, do posilovny, k bazénu nebo dokonce na soukromou pláž. Vysoká cena je dána vysokou úrovní a vy se tak můžete těšit na prvotřídní servis.

Cena: od 1000 Kč za pokoj

Ubytování Srí Lanka - Nuwara Eliya
Srí Lanka - druhy ubytování