Zkuste to jinak

Zkuste to jinak

Neláká vás ani jedna z předchozích variant nebo byste rádi vyzkoušeli něco nového? Způsobů, kde složit hlavu je nesčetně mnoho a kreativitě se meze nekladou. Nezapomenutelným zážitkem může být i přenocování na nevšedním místě.

  • Dům na stromě: Na Srí Lance je spousta resortů, které vedle standartních pokojů nabízejí i ubytování v korunách stromů. Probudit se pár metrů nad zemí ve skrýši, po které v dětství toužil snad každý z nás, je zárukou krásného začátku nového dne. Ubytovat se můžete například v Back of Beyond, které začalo tento typ ubytování na Srí Lance poskytovat jako první již v roce 2007 nebo v resortu Kumbuk River.
  • Bungalov: Ze spánku vás pomalu ale jistě probírá šumění oceánu. Přes pletenou stěnu pronikají první ranní paprsky. Stačí jen otevřít dveře a stojíte přímo na pláži. I takhle může vypadat probuzení v bungalovu. Bungalov je malá chatka umístěná zpravidla tam, kde chcete zůstat už napořád. Jejich zařízení se liší od pouhé matrace na zemi po luxusně vybavený interiér. Na Srí Lance najdete bungalovy především na pobřeží, ale i v její centrální části. Pokud vás láká mít tento malý baráček na pár dní pro sebe, zamluvte si jej co nejdříve. Jsou totiž velice oblíbené.
  • Pod stanem v národním parku: Při návštěvě Srí Lanky jistě neminete některé z jejích safari, kde můžete pozorovat buvoly, slony nebo gepardy ve volné přírodě. Komu jeden den na korbě džípu nestačí, může zde přenocovat. V národních parcích se nacházejí jak hotely, tak i stanové osady, kde jste před divokou zvěří v bezpečí, přesto vás neochrání před v noci ožívajícími zvuky divočiny. Takovéto kempy naleznete například v národních parcích Yala, Udawalawe nebo Kumana.
  • Noc strávená uprostřed čajové plantáže: Centrální část Srí Lanky je jedním velkým oceánem čajových lístků. Tato malebná krajina ukrývá malé vesničky, panoramatické výhledy a usměvavé sběračky čaje, které sbírají čerstvé lístky, z nichž se vyrábí proslulý srílanský čaj. Jako by se tu čas zastavil. A kdo by se chtěl zastavit s ním, má jedinečnou možnost ubytovat se ve staré čajové továrně předělané v butikový hotel nebo v bungalovech, které kdyby dávno sloužily jako domov pro správce čajových plantáží.
  • Soukromý ostrov: Jaké to je mít pro sebe celý ostrůvek nacházející se u pobřeží exotického ráje? I odpověď na tuto otázku vám Srí Lanka může poskytnout. Ve srílanských vodách je jen hrstka ostrovů, kde se dá ubytovat. Jedním z nich je Taprobane Island poblíž známé rybářské vesnice Weligama. Jeho soukromý vlastník ho pronajímá skupinám 10 – 12 lidí. K dispozici vám je špičkový kuchař, nádherné prostory residence a první řada ve výhledu na oceán a nad ním zapadající slunce.

Stále nemáte vybráno? Možnosti ubytování na Srí Lance tímto zdaleka nekončí a nabízí se i méně běžné způsoby, jak si nocleh zajistit.

  • Airbnb: Celosvětově fungující portál Airbnb zprostředkovává ubytování na Srí Lance v soukromých pokojích, bytech či domech, které jejich majitelé dočasně nevyužívají. V dnešní době na jejich stránkách uvidíte inzerce i spousty hotelů a rodinných penzionů, ale dají se zde najít zajímavé, autentické a výhodné nabídky.
  • Couchsurfing: I cestovatelé mají svou sociální síť. Jmenuje se Couchsurfing a svůj profil si zde může založit kdokoli, kdo má rád cestování – třeba i jen po České republice. Následně se jedná především o nabízení „svého gauče“ na přespání nebo naopak hledání noclehu. Můžete tak ubytovat cestovatele z celého světa nebo se podívat, jak vypadá domov člověka z opačného konce zeměkoule. Vše probíhá zadarmo. Platíte pouze v naturáliích, jako jsou suvenýry, a kulturní výměnou jako je vaření nebo přiblížení zvyků a tradic svého národa. Couchsurfing funguje v každé zemi, a tím pádem i na Srí Lance. Najdete zde spousty cizinců, kteří na ostrově žijí pouze dočasně, ale i místních obyvatel. Spíše než o úsporu peněz se jedná o jedinečnou zkušenost.
Srí Lanka - druhy ubytování
Srí Lanka - druhy ubytování
Srí Lanka - druhy ubytování