Deštný prales Sinharádža
Termín: 
listopad-duben
Délka: 
1 den
Cena od: 
800 CZK
Začátek výletu: 
5:30
Vzdálenost z Mirissy: 
3 hodiny
Cena obsahuje: 

dopravu do deštného pralesa a zpět do Mirissy

Cena neobsahuje vstupné (asi 6 USD/os. + asi 8 USD průvodce/skupina)

Co s sebou: 

pevnou obuv a oblečení do přírody, doporučujeme i pláštěnku nebo deštník

DEŠTNÝ PRALES SINHARÁDŽA

  • fauna a flóra deštného pralesa
  • vysoké stromy
  • potoky
  • ​vodopády
  • možnost ubytování na okraji deštného pralesa

 

Při tomto jednodenním výletu podniknete výpravu do lesní rezervace Sinharádža zapsané na seznamu UNESCO, která je poslední velkou oblastí nenarušeného deštného pralesa na Srí Lance. Název Sinharádža znamená v překladu Lví král. Prales byl pravděpodobně posledním místem výskytu srílanského lva. 

Místo, zajímavosti: 

Deštný prales Sinharádža se rozkládá na širokém horském hřebenu a nejvyšší hora zde dosahuje  1 171m. V pralese je několik řek, potoků a vodopádů. Stromy dosahují výšky 45 metrů a téméř všechny jsou vzácné. 150 druhů stromů a popínavých rostlin vyskytujících se v pralese můžete vidět v přírodě jen na Srí Lance.  Žije zde množství zvěře, 45 druhů plazů a 147 druhů ptáků, z nichž 18 druhů můžete spatřit pouze na Srí Lance

Program: 

Brzy ráno se vypravíte autem do oblasti deštného pralesa. Cesta trvá přibližně 3 hodiny. Prales se vydáte prozkoumat s místním průvodcem, který Vás seznámí s jeho flórou, faunou a zajímavostmi. Toto místo patří k nejdeštivějším na Srí Lance. Díky místnímu klimatu se nad deštným pralesem téměř neustále vytváří dešťové mraky a mrholení nebo déšť jsou tak velmi časté.

 

 

Návštěvu deštného pralesa je možné zařadit i do poznávacího okruhu vnitrozemím.