Modrá velryba
Termín: 
listopad - duben
Délka: 
4-5 hodin
Cena od: 
1 170 CZK
Začátek výletu: 
7:00, přístav v Mirisse
Vzdálenost z Mirissy: 
1-2 hodiny
Cena obsahuje: 
  • plavbu lodí z přístavu v Mirisse k modrým velrybám a zpět
  • snídaňový balíček vč. pitné vody a další lehké občerstvení na palubě

Uvedená zvýhodněná cena platí pouze pro klienty Go2, kteří si zakoupí zájezd.

Co s sebou: 

lehké oblečení, sluneční brýle, pokrývku hlavy, opalovací krém, fotoaparát, plavky, pokud si budete chtít zaplavat na širém oceánu

PLAVBA ZA MODRÝMI VELRYBAMI

  • loď s vyhlídkovou palubou
  • modré velryby
  • delfíni
  • létající ryby
  • snídaně na palubě

Vydejte se lodí za největším tvorem naší planety - modrou velrybou (plejtvákem obrovským), jejíž délka se pohybuje okolo 30 metrů a váha dosahuje až 160 tun (váha největšího dinosaura byla jen asi 40 tun). Pobřežní vody nedaleko Mirissy jsou nejlepším místem k pozorování modrých velryb na Srí Lance.

Místo, zajímavosti: 

Když se modrá velryba vynoří na hladinu, aby se nadechla, vytryskne gejzír vody, který může být až 9 metrů vysoký. Mláďata se živí velmi tučným mateřským mlékem a přírůstek jejich hmotnosti je 4 kg za hodinu, což je neuvěřitelných téměř 90 kg za den. Srdce modré velryby má velikost osobního automobilu a její jazyk je dostatečně silný na to, aby unesl dospělého slona.

Pravděpodobnost spatření modrých velryb je mezi prosincem a dubnem 99%. Méně často bývají viděni vorvani obrovští, Brydeovy velryby, kulohlavci černí a výjimečně kosatky zabijáci. Pokud žádnou velrybu při vaší plavbě neuvidíte, můžete se za nimi vydat některý jiný den zdarma. 

Program: 

Plavba za modrými velrybami lodí s vyhlídkovou palubou. Několik mil od pobřeží Mirissy dosahuje hloubka Indického oceánu více než 4 000 metrů. Voda je teplá a bohatá na kril (malí korýši do 5cm), kterými se modré velryby živí. Velryby hledají svou potravu obvykle do hloubky 100 metrů, v případě nebezpečí se ale dokáží modré velryby potopit až do 900 metrů a vorvani dokonce do 3 000 metrů.