5 Top tipů co nevynechat v Galle a okolí

5 Top tipů co nevynechat v Galle a okolí

1. Objevte zdejší pevnost

V 17. Století postavili Holanďané zdejší pevnost sloužící jako své hlavní sídlo na Srí Lance. V dnešní době se staré budovy pevnosti transformovaly na obchůdky, kavárny, a restaurace. Unesco nazvalo pevnost v Galle za světové dědictví, a tak krása stavby zůstává zachována. Od nakupování, přes zkoumání historie až po pozorování západu slunce - na pevnosti Galle můžete strávit celý den.

2. Unawatuna - Top pláž Srí Lanky

Jedna z nejkrásnějších pláží celého ostrova se nachází necelých 20 min jízdy z Galle. Pláž Unawatuna je jako dělaná na plavání v moři díky svým klidným vodám. Pokud máte rádi šnorchlování a jiné vodní aktivity, pak zkuste vedlejší Jungle beach.

3. Procházka na Japonskou

Pagodu Míru Japonská Pagoda Míru postavená na vrcholku kopce Rumassala s nádhernými výhledy na oceán je jedním z nejhezčích míst k návštěvě v Galle. Postavena v roce 2004, tato ohromná bílá stavba bylo postavena tak, aby vyzařovala čistotou a vyrovnaností. Celá stavba je lehce viditelná jak z pláže Unawatuna, tak z města Galle. Dostanete se k ní hezkou procházkou či můžete vyjet autem. Nejlepší je ji navštívit brzy ráno na romantický východ slunce.

4. Navštivte kostel holandské reformované církve

Kostel datující do roku 1755 je jedním z nejstarších protestantských míst na Srí Lance, i když samotná konstrukce se datuje o dalších 100 let dříve. Za návštěvu kostela stojí samotný interiér. Podlaha kostelu je lemována náhrobky bývalých nizozemských obyvatel, zatímco jemně vyřezávaná kazatelna sedí vedle nástěnných ploch zachycující pozdější život britských osadníků.

5. Západ slunce z majáku Galle Fort Lighthouse

Tento maják, postaven v roce 1848 během britské nadvlády, patří k těm nejstarším na Srí Lance. Stavba, která je zapsána na seznamu UNESCO, patří mezi populární místa, kam si jak turisté, tak i místní, chodí na procházky během západů slunce. Výhled z vrcholku majáku na červenající se odlesky západu slunce nad indickém oceánem je opravdu zážitek.

5 Top tipů co nevynechat v Galle a okolí