8 Tipů pro výstup na Adamovu horu

8 Tipů pro výstup na Adamovu horu

  1. Naplánujte si výšlap na východ slunce - výhledy jsou krásné během celého dne (když počasí dovolí). Ovšem pozorovat východ slunce z vrcholku hory je naprosto dech beroucí.
  2. Vezměte si vrstvy oblečení - na vrcholku bude zima, cestou dolů zase teplo. Vemte si vrstvy tak, aby jste si případně mohli přidat či ubrat oblečení podle potřeby.
  3. Vyhněte se davům - ne každý má rád proudy poutníků kolem sebe na trase na vrchol. Jděte mimo víkend a mimo dny, kdy je úplněk.
  4. Vemte si vodu a svačinu s sebou - ve stáncích při výstupu si můžete koupit pouze místní chleba roti, sladkosti, a brambůrky.
  5. Vezměte si vhodnou obuv - nejdůležitější doporučení - určitě nechoďte v žabkách nebo sandálech.
  6. Běžte ve Vašem tempu - zvláště výšlap po schodech je náročný. Nasaďte tempo tak, abyste se hned brzo nevyčerpali a měli energii na další část túry.
  7. Vezměte si hůlky - pamatujte, že budete muset zdolat více než 5,000 schodů - a to nahoru a dolů! Zvláště pokud Vás bolí kolena, tak hůlky opravdu oceníte.
  8. Zkuste sejít dolů do 8 hodiny ranní - slunce stoupá rychle, a s ním i okolní teploty. Vyhněte se horkému počasí při sestupu a vyrazte dolů po východu slunce.
8 Tipů pro výstup na Adamovu horu