Adamova hora - proč se vydat na vrchol

Adamova hora - proč se vydat na vrchol

Na vrcholu hory je ve skále otisk velkého chodidla. Křesťané věří, že chodilo patřilo Adamovi a Adamova hora byla prvním místem, kam došlápl, když byl s Evou vyhnán z ráje. Buddhisté věří, že své chodilo zde otiskl Buddha, hinduisté Šiva a muslimové Alláh.

Mnohem větším lákadlem pro výstup na Adamovu horu je pro turisty východ slunce. Paprsky vycházejícího slunce ozařují na jedné straně zvedající se vysočinu a na druhé rovinatou nížinu. Za jasných dnů je vidět až k oceánu. Hora má navíc relativně symetrický tvar a při východu slunce vrhá dlouhý trojúhelníkovitý stín daleko do nížin. Se stoupajícím sluncem se stín žene zpátky k hoře až nakonec zmizí úplně.

 

Noční výstup na Adamovu horu

Pro včasný výstup na vrchol před východem slunce je nutné vyrazit kolem druhé hodiny ranní z vesničky Dalhousie. Při výstupu je třeba zdolat asi 5 200 schodů. V sezóně je celá trasa až na vrchol nádherně osvětlená a jsou zde i stánky s občerstvením a suvenýry. Mimo sezonu doporučujeme vzít si s sebou baterku. Na vrchol vystoupáte v rozmezí od 2,5 hod - 4 hod a zdoláte převýšení více jak 1,000 m.

 

 

Adamova hora - vrchol