Bezpečnost na Srí Lance

Bezpečnost na Srí Lance

Srí Lanka je považována za velmi bezpečnou zemi pro cestovatele, ale vzhledem k teroristickům útokům z dubna 2019 doporučujeme sledovat aktuální informace vydané Ministerstvem zahraničních věcí.

Kriminalita na Srí Lance

Kriminalita na Srí Lance je poměrně nízká, místní lidé jsou velmi přátelští, ale doporučuje se dodržovat základní bezpečnostní opatření:

  • nenechávejte své věci bez dozoru;
  • pokud odcházíte z ubytování, doklady mějte s sebou nebo je dejte do hotelového trezoru;
  • dejte pozor na kapesní zloděje;
  • respektujte a dodržujte místní pravidla a etiketu.

Srí Lanka - očkování

Doporučené očkování na Srí Lanku je proti žloutence a břišnímu tyfu. Povinná očkování pro evropské cestovatele není stanoveno, ale i tak je dobré tuto informaci před cestou ověřit. Obecně je doporučeno dbát na základní hygienická pravidla, pít balenou vodu a omývat ovoce a zeleninu před konzumací. Při přechodu na místní stravu se z počátku mohou vyskytnout žaludeční potíže.

Vzteklina na Srí Lance

Na Srí Lance je mnoho toulavých psů, kteří si žijí svým vlastním životem. Jsou zvyklí na místní i na turisty, nebývají příliš vlezlí, většinou si lidí moc nevšímají. Zvířata však nekrmte, mohou přenášet choroby a být nakaženi vzteklinou. Pokud by vás jakékoliv zvíře pokousalo, je potřeba co nejdříve vyhledat lékařskou pomoc. Večer se vyhněte odlehlým tmavým místům, psi se tam shlukují do větších tlup a setkání s nimi může být nepříjemné.

Tip: Před cestou na Srí Lanku se můžete registrovat do databáze DROZD, která organizuje pomoc českým občanům v nouzi. Stačí jen vyplnit základní informace o cestě, údaje o spolucestujících a kontaktní osobu v České republice. V případě přírodních katastrof nebo zhoršení bezpečností situace v příslušné destinaci vás Ministerstvo zahraničních věcí může rychle informovat o aktuální situaci.