Co dělat na Srí Lance - poznávání a relax

Co dělat na Srí Lance - poznávání a relax

  • Vydejte se na Jeep safari do Národních parků (např. NP Udawalawe, NP Minneriya, NP Yala, NP Wilpattu…) a užijte si pozorování divokých zvířat a několik druhů exotických ptáků. Těšit se zde můžete na stáda slonů, volně žijících v otevřené přírodě, opice, leopardy, krokodýly, pávy, pelikány, varany, buvoly a na další živočichy.

 

  • Srí Lanka je také jedinou destinací, kde můžete spatřit největší žijící a vzácný druh modrých velryb na světě. Tyto vzácné velikány můžete spatřit na vlastní oči, na přelomu června až do prosince, v okolí východního pobřeží pláže Nilavelli a Trincomalee.

 

  • Relaxujte a vychutnejte si horké slunce a koupání v teplém Indickém oceánu na jihozápadním pobřeží, kde se nachází ty nejkrásnější pláže Srí Lanky, např. Hikkaduwa, Unawatuna, Koggala, Welligama, Ahungalla či Bentota. A na závěr dne si dopřejte harmonickou tradiční Ayurvédskou masáž.

​​​​​​​

  • Pozorujte podmořský život a vyzkoušejte nezapomenutelné potápění a šnorchlování s mořskými želvami či pestrobarevnými rybičkami. K objevování mořského světa a živočichů doporučujeme navštívit např. Pigeon Island, což je jeden z nejkrásnějších korálových ostrovů Srí Lanky.

​​​​​​​

  • Chytněte tu správnou vlnu a vyrazte za surfováním na východní pobřeží do Arugam Bay - jedno z nejpopulárnějších surfařských míst, nedaleko jižního města Pottuvil. Ideální doba pro navštívení je v období květen – říjen, kdy z hlediska počasí je tato oblast pro surfování tou nejvyhledávanější. Surfování na Srí Lance je ideální sport vhodný i pro začátečníky. Učte se od profesionálů a navštivte surfařské lekce!

 

  • Pláže Hikkaduwa a Ahungalla nabízí také možnost návštěvy do nejznámějších středisek a rezervací pro ochranu mořských želv. K dispozici je zde pro všechny návštěvníky podrobný výklad o životním cyklu a ochraně mnoha ohrožených želvích druhů. Dále jsou v nabídce noční exkurze po plážích, za účelem vidět kladení vajec do písku a vylézání mnoha želv ven z oceánu a následné denní vypouštění malých novorozených želviček zpět.
Co dělat na Srí Lance