Co s sebou na Srí Lanku

Co s sebou na Srí Lanku

Na Srí Lanku si zabalte lehké letní bavlněné oblečení, plavky, letní obuv a pohodlné boty na turistiku. Teplejší oblečení oceníte v horských oblastech a při výstupech v nočních nebo brzkých ranních hodinách.

Určitě se neobejdete bez slunečních brýlí, pokrývky hlavy, krému na opalování s vyšším ochranným faktorem a přípravku na ošetření spálené kůže. Hodit se vám bude i malá lehká baterka a pláštěnka nebo deštník. Dále zaručeně oceníte repelent proti komárům s vysokým obsahem DEET. Repelent je možné pořídit i přímo na místě.

Při návštěvě chrámů musíte mít zahalená ramena i kolena, proto je tedy potřeba oblečení přizpůsobit místním požadavkům, jinak vás dovnitř nepustí. Tyto partie stačí zakrýt jen lehkým šátkem. Občas šátky můžete koupit i před chrámem, ale cena bývá několikanásobně vyšší než normálně.

Nezapomeňte si sbalit lékárničku se základním vybavením, hygienický gel na ruce nebo hygienické ubrousky. Doporučujeme také pořídit si kopii pasu, kterou uložte odděleně od ostatních dokladů.

Před odjezdem je nezbytné uzavřít cestovní pojištění, které pokryje případné léčebné výlohy nutné k vašemu ošetření.

Baťa na Srí Lance