Doporučení pro cestu do Sigiriyi

Doporučení pro cestu do Sigiriyi

Výstup: I když je Sigiriya vysoká pouhých 200 metrů, výstup může být poměrně náročný. Nahoru vedou především schody umístěné na kolmé stěny. Doporučujeme tedy zdolat vrchol v ranních hodinách, kdy teploty nejsou tak vysoké a společně s přibývajícím horkem sestoupit dolů do zahrad poskytujících dostatek stínu.

Co s sebou: Sigiriya nepatří k místům, kde jste povinni mít zakrytá kolena a ramena. Volba oblečení tedy záleží jenom na vás. Je dobré s sebou mít pokrývku hlavy a hodně vody. Pokud vám voda dojde, je možné ji společně s malým občerstvením zakoupit v areálu zahrad nebo u vstupu.

Místní obyvatelé: Sigiriya je cílem nejen pro většinu turistů, ale i pro mnoho Srílančanů. Potkáte zde i spoustu školních výletů. Děti jsou ze začátku stydlivé, ale jakmile se na ně trochu pousmějete, vyzkouší si s vámi základy své lámané angličtiny. Brzy se osmělí natolik, že jim nedělá problémy ani pózování pro objektivy fotoaparátů.

Průvodce: Jistě zde potkáte mnoho lidí, kteří se vám budou snažit nabídnout své služby. Nejčastěji se jedná o tuk-tukáře nebo průvodce. Pro prohlídku Sigiriyi nejsou nutní, ale dozvíte se od nich pár zajímavých informací. V případě, že se pro některého z nich rozhodnete, nezapomeňte smlouvat. Ceny se dají kolikrát snížit i o více jak polovinu.

Pidurangala Rock: Pokud chcete Sigiriyu vidět z jiného úhlu pohledu, je Pidurangala Rock tím pravým místem kam vyrazit. Jedná se o stolovou horu, které se nachází kousek od Lví skály. Nepotkáte zde tolik turistů a vstupné není tak vysoké (500LKR). Výchozí bod k hoře se nachází u buddhistického chrámu Pidurangala Rock Temple. Nejkrásnější zde bývají východy a západy slunce, kdy je okolní krajina zahalená v mlze a vše působí ještě poklidněji než obvykle.

Pokud vás toto místo zaujalo, rozhodně ho během putování po Srí Lance nevynechejte. V rámci zájezdu s Go2 vám tento zážitek rádi umožníme!

Doporučení pro cestu do Sigiriyi