Kdy navštívit jeskyní chrámy Dambulla?

Kdy navštívit jeskyní chrámy Dambulla?

  • Komplex je otevřený každodenně od 7 od rána do 7 do večera. Poslední vstupenky se ovšem prodávají do 17 hod.
  • Nejlepším časem kdy se vyhnout davům turistů a vysokým teplotám je buď brzy ráno a nebo pozdě odpoledne. Chrámy jsou často navštěvované místními turisty, poutníky a turisty, a to hlavně o víkendech.
  • Pršet zde může víceméně celoročně s tropickou vlhkostí vzduchu až 80%. Období od ledna do dubna je doba s nejvíce slunečnými dny a nejlepší viditelností. Návštěva jeskynních chrámů je ovšem možná celoročně.

Pozor na fotografování

V jeskyním komplexu je povoleno fotografovat pouze bez blesku. Ovšem nedoporučujeme se fotografovat vedle soch a určitě ne stojící k sochám zády. Tento postoj je považován za ukázku neúcty mezi místními, které byste tímto činem vysoce urazili.

Co si do chrámů obléct?

Jeskyní chrámy v Dambulla jsou posvátným náboženským místem. Podle toho si také musíte zvolit oblečení. Ženy zde musejí mít zahalená kolena a ramena. Díky velkému počtu schodů je také vhodné si vzít pohodlné boty.

Náš TIP: Při vstupu do jeskyň si budete muset vyzout boty a chodit bosí. Je vhodné vzít si s sebou pár ponožek, které Vás ochrání před pálícím horkem a ostrými hranami skal.