Nepropásněte svoji dovolenou - plánujte včas

Z hlediska cen letenek, jejichž cena ovlivňuje celkovou cenu zájezdu, jsou tři hlavní vrcholy sezóny: únor, červenec/srpen a období kolem Nového roku. 

V únoru a červenci/srpnu jsou prázdniny jak v ČR, ve velké části západní Evropy a zvýšená poptávka po letenkách vede k růstu jejich cen. Ubytovací kapacity jsou rychle vyprodány i z důvodu čínského Nového roku, který připadá na konec ledna nebo únor.
Pro dovolené kolem Nového roku je poptávka po letenkách extrémní a již v červnu se ceny letenek pohybují mezi 25-30 tisíci Kč.

Přečtěte si naše doporučení pro plánování dovolené a optimalizaci ceny zájezdu.

Dovolená Srí Lanka a Maledivy

Kdy plánovat dovolenou

Naše doporučení pro plánování dovolené na Srí Lance a Maledivách:

  • dovolenou v únoru plánujte již v létě, nejpozději v září
  • dovolenou kolem Nového roku plánujte nejpozději v květnu - červnu
  • dovolenou v červenci a v srpnu srpna plánujte v nejpozději v dubnu

Při pozdějším plánování počítejte s vyššími cenami letenek. Únorové termíny jsou na některých maledivských resortech vyprodány i více než půl roku dopředu.

Každoročně na podzim rostou rovněž ceny letenek pro odlety v zimních měsících o několik tisíc Kč. Dovolenou plánujte včas, finanční úspora může být značná. 
  

Last minute - Srí Lanka a Malediv

Last minute zájezdy na Srí Lanku a Maledivy neočekávejte.
Do těchto destinací se létá linkovými spoji, nikoliv dovolenkovými charterovými lety. Levné letenky jsou vyprodány nejdříve a krátce před odletem ceny letenek rostou. Žádná cestovní kancelář nenakupuje levné letenky do zásoby, aby pak riskovala, že je neprodá.

Slevy za včasné rezervace

Některé Maledivské resorty poskytují výrazné slevy, pokud si ubytování rezervujete několik měsiců dopředu. Včasným nákupem zájezdu tak ušetříte několik tisíc korun. 

 

Dovolená Srí Lanka a Maledivy
Maledivy last minute


Plánute dovolenou s dostatečným předstihem, ušetříte.