Pláže ostrova Srí Lanka

Na pobřeží ostrova Srí Lanka se nachází mnoho krásných pláží. Bílý písek kontrastuje s tyrkysově modrou vodou a exotický vzhled ještě více umocňují vysoké palmy. Kromě relaxace nabízí Srí Lanka šnorchlování i surfování. V okolí pláží je navíc spousta míst, kam se dá vyrazit na výlet. Nejlepší pláže Srí Lanka ukrývá na jižním a východním pobřeží.

  • noční život v letoviscích Unawatuna, Mirissa a Tangalle - jižní pobřeží Srí Lanka
  • želví líhně Hikkaduwa - jihozápadní pobřeží Srí Lanka
  • surfování v Arugam Bay - východní pobřeží Srí Lanka
  • šnorchlování v Niaveli - východní pobřeží Srí Lanka
Pláže Srí Lanka - Unawatuna

Pláž Mirissa Srí Lanka – Pozorování velryb a delfínů

Jednou z nejlepších pláží jihu Srí Lanky je Mirissa, která se nachází ve stejnojmenném letovisku. Důvodem její oblíbenosti je možnost šnorchlování, noční život a dobrá dostupnost. Bělostná pláž má svůj osobitý půvab a díky korálovitému dnu je ideálním místem ke šnorchlování na Srí Lance. Vlny se lámou těsně u břehu, takže se v Mirisse dá i koupat a oddávat vodním radovánkám. Nachází se zde malý poloostrov, který je snadno přístupný a i u něj je šnorchlování zajímavé. Kromě toho nabízí pohled na celou pláž a přilehlou vesnici plnou obchodů se suvenýry, restaurací a barů, které přislibují bujarý noční život.

Brzy ráno se můžete zajít podívat do přístavu na úlovky místních rybářů nebo si dopřát tradiční ájurvedskou masáž.

Pozorování modrých velryb a delfínů je v Mirisse, a celkově na Srí Lance, možné především od listopadu do dubna.

Při zájezdech Go2 volíme k odpočinku právě pláž v Mirisse, neboť je dle našeho názoru ze všech pláží na jihu Srí Lanky nejlepší.

Okolí Mirissy

Historické město Galle: Bývalá holandská kolonie je označována za nejkrásnější město Srí Lanky. Díky jedinečné architektuře ze 17. století je zapsána na seznamu UNESCO. Vzdálenost: 45 minut 

Národní park Yala: Jeden z nejstarších parků Srí Lanky, kde můžete ve volné přírodě pozorovat slony, gepardy, buvoli a další zvířata. Vzdálenost: 2,5 – 3 hodiny, transport autem 

Deštný prales Sinharádža: Poslední oblast nenarušeného původního deštného pralesa na Srí Lance skrývá unikátní faunu, floru a mnoho dalších zajímavostí. Vzdálenost: 2,5 – 3 hodiny, transport autem

Pláž Mirissa
Pláž Mirissa

Tip: Jedním z tradičních srílanských pokrmů jsou pšeničné placky roti. Dewimini Roti Shop v Mirrise opravdu ví, jak je připravit a nabízí mnoho druhů na sladko i naslano doslova za pár drobných.

Tip: Klienti Go2 se můžou zúčastnit plaveb za modrými velrybami, které se konající v zimě a na jaře (listopad – duben), a to za zvýhodněnou cenu.

Pláž Unawatuna (jih ostrova Srí Lanka)

Dalším známým letoviskem a centrem nočního života jihu Srí Lanky je Unawatuna. I zde udeřilo v roce 2004 tsunami a původní širokou pláž zúžilo tak, že voda na některých místech sahá až k penzionům. Zdejší tyrkysové vody jsou garancí nezapomenutelného šnorchlování nebo potápění na Srí Lance. Ukrývá se v nich například vrak nákladní lodi Lord Nelson. Ve zdejším potápěčském centru můžete absolvovat potápěčský kurz PADI nebo si vyzkoušet vodní sporty, které nabízí některá ze zážitkových kanceláří. Společně se západem slunce se z Unawatuny stává centrum zábavy a noční život Srí Lanka na tomto místě rozhodně zaručuje.

Okolí Unawatuny: ·

Pláž Darawella: Nejfotogeničtější pláž Srí Lanky, kde se nachází známá provazová houpačka upevněná na jedné z palem. ·

Jungle beach: Pár minut od Unawatuny se nachází Jungle beach. Abyste se na ni dostali, musíte projít džunglí. Na pláží vás uvítají poklidné vody a stromy poskytují příjemná stinná zákoutí. Je také dalším místem, kde se dá na Srí Lance šnorchlování opravdu užít. Vzdálenost od letiště: 2,5 hodiny

Pláž Unawatuna

Chystáte se na Srí Lanku? Stáhněte si našeho Velkého průvodce po Srí Lance ZDARMA!
Dozvíte se, kam se vydat, co ochutnat, jaké jsou nejlepší pláže, skrytá místa bez turistů a mnoho dalšího. Ke stažení ZDE .

 

Pláž Weligama (jih Srí Lanky)

Nejlepší pláže Srí Lanka opravdu ukrývá na jihu a Weligama je toho dalším důkazem. Weligama v překladu znamená „Písečná vesnice“. Pláž se nachází v zálivu na jižním pobřeží Srí Lanky a z části slouží jako přístav pro katamarány místních rybářů. Dno se pomalu svažuje dolů a vytváří tak vhodné podmínky i pro šnorchlování. Rozhled z pláže zpestřuje nedaleký ostrůvek Taprobane, který je soukromý. Weligama mimo jiné nabízí i dobré podmínky pro surfování na Srí Lance, zvláště pak pro začátečníky. V okolí jsou k vidění proslulí rybáři posedávající na dřevěných kůlech zatlučených do mořského dna, kteří čekají na svůj úlovek. Jedná se o tradiční způsob rybolovu a jednotlivé kůly se dědí z otce na syna. Spousta rybářů si však za pózování do objektivu řekne o peníze. I díky těmto fotografiím se Srí Lanka proslavila po celém světě. Vzdálenost od letiště: 3 hodiny

Pláž Weligama

Zajděte se osvěžit lahodným čerstvým džusem do místního ovocného baru naproti autobusovému nádraží směrem k oceánu. Nabídka je tak velká, že nebudete vědět, který džus si vybrat. 

 

Tangalla - jedna z nejlepších pláží na Srí Lance pro milovníky klidu a pohody

Pokud během svého pobytu na Srí Lance pátráte po krásné a zároveň klidné pláži, je městečko Tangalla tím pravým místem, kde ji hledat. Hlavní pláž s jemným pískem a palmami v pozadí se táhne, kam jen oko dohlédne. Tangalla je vhodná spíše pro plážové aktivity. Plavat zde je možné za kamennými přehradami, o které se tříští velké vlny. Pokud jste miluje klid a rádi se zaposloucháte do šumění oceánu, nejlepší pláže Srí Lanka ukrývá právě tam.

Okolí Tangally:

  • Menší pláže jihozápadně od Tangally nabízí dokonalý klid. Najdete tu světlý písek, průzračně modré vody, a kromě levnějších guesthousů nebo resortů sestávajících z chatek, už vůbec nic. ·
  • Unakuruwa Bay: Záliv, který si svou pohodovou atmosférou a dobrými vlnami získal přízeň hlavně u surfařů a místních. Najdete tu jak půjčovny surfů, tak i bary ztlučené z pár prken.

Vzdálenost od letiště: 4 hodiny

Pláž Tangalla

Na nejlepší krevety a mangový salát zajděte do restaurace Dream Family. Jedná se o rodinný podnik, kde matka s dcerou vaří, otec v noci chytá ryby a krevety a syn zastává roli obsluhy i manažera. Jídlo je výborné a budete se cítit skoro jako doma.

Pláž Koggala

Poslední zastávkou na jižním pobřeží Srí Lanky je Koggala. Široká pláž je vhodná k relaxaci a odpočinku. Kvůli silným vlnám se nedoporučuje ke koupání, ale samozřejmě záleží na konkrétních podmínkách. Pláž z jedné strany omílá Indický oceán, z té druhé jezero Koggala. Mangrovové háje a ostrůvky roztroušené po klidné vodní hladině můžete prozkoumat v rámci plavby lodí.

Vzdálenost od letiště: 2,5 – 3 hodiny

Na břehu jezera se nachází několik bylinkových zahrad (spice gardens). Vstup do nich bývá zadarmo, protože jsou podporovány státem. Místní průvodce vám ukáže, jak roste vanilka, chilli nebo ostatní exotická koření.

Pláž Hikkaduwa

Želví líhně a noční život, surf na Srí Lance

Dalším oblíbeným letoviskem a centrem zábavy, které ukrývá jihozápadní pobřeží Srí Lanky je Hikkaduwa. Najdete tu spoustu hotelů, penzionů, restaurací, obchodů a potulných prodejců. Klid v Hikkaduwě večer rozhodně nečekejte. Noční život zde kolikrát pulzuje i do brzkých ranních hodin. Pokud se rozhodnete spíše pro denní aktivity, pláž patří k těm nejlepším pro šnorchlování i surfování na Srí Lance. Dobré vlny si tu máte šanci sjet od prosince do dubna.

Okolí Hikkaduwi:

  • A & A Turtle Conservation and Research Center – želví líhně, kde si během prohlídky můžete pochovat, jak malé želvičky, tak i největší karety vážící několik desítek kilogramů
  • Kosgoda sea turtle conversation project – želví líhně a záchranná stanice nabízí prohlídky s velice dobrou informační hodnotou. Zaměstnává dobrovolníky z celého světa, kteří rádi zodpoví jakékoliv dotazy. Na želvy se nesmí sahat, pouze dívat.

Vzdálenost od letiště: 2 hodiny

Surfování Srí Lanka

Pláž Bentota (západ Srí Lanky)

Pláž Bentota se nachází na západním pobřeží Srí Lanky. Leží v původním rybářském městečku a zezadu ji chrání řeka Bentota Ganga. Míst pro šnorchlování Srí Lanka nabízí mnoho a Bantota je jedním z nich. Krásný podmořský život a vhodné podmínky pro vodní sporty jsou jejími největšími přednostmi. V jejím okolí se navíc nachází želví líhně nebo sloní sirotčinec.

Pláž Nilaveli – nejlepší šnorchlování

Pláž Nilaveli je chloubou na východního pobřeží Srí Lanky poblíž města Trincomalee a nejlepší šnorchlování na Srí Lance si užijete právě tam. Jedná se o klidnější část ostrova – nejezdí sem takové množství turistů jako na jih. Nilaveli je široká pláž s průzračnou vodou ukrývající pestrý podmořský svět. Nedaleko od břehu se z hladiny zvedá Holubí ostrov, který je díky velkému množství korálů zárukou jedinečného šnorchlování nebo potápění na Srí Lance. Turistická infrastruktura není tak rozvinutá, přesto se zde dají najít i aktivity jako například pozorování velryb a delfínů.

Vzdálenost od letiště: přibližně 8 hodin

Pláž Nilaveli

 

Na pláži v Nilaveli můžete relaxovat během našeho zájezdu SRÍ LANKA KVĚTEN-ŘÍJEN

 

Pláž Arugam bay - surfařský ráj na východním pobřeží Srí Lanky

Kousek od klidného městečka Puttuvil (východní pobřeží Srí Lanky) se za palmovými háji ukrývá zátoka Arugam Bay, která je jedním z nejlepších míst pro surfování na Srí Lance. Hlavní sezóna trvá od května do října a proudí sem během ní dobré vlny i pro začátečníky. V červenci se v Arugam Bay konají mezinárodní surfařské závody.

Další surfařské pláže - východní pobřeží Srí Lanka:

  • Pláž Panama
  • Pláž Okanda

Wadduwa, Kalutara, Beruwela, Bentota, Induruwa - divoké jihozápadní pobřeží

Všechny tyto písečné pláže se nachází na jihozápadním pobřeží Srí Lanky. Vlny tu bývají prudké a proudy silné – vstup do vody je tedy obtížný a plavání často nemožné.

Vzdálenost od letiště: 1 – 2 hodiny

Kalpitiya - laguna pro kitesurfing

Pláž v Kalpitiyi na severozápadě ostrova využívají hlavně milovníci surfového prkna s padákem. Zdejší rozsáhlá laguna s klidnou vodou poskytuje nejlepší podmínky pro kitesurfing na Srí Lance.

Pláž Negombo a Marawila

Pláže v Negombu a Marawile jsou nejblíže mezinárodnímu letišti v Kolombu. Písek je však hnědý a voda znečištěná kvůli hustému osídlení oblasti. Dají se proto doporučit jen pro odpočinek po příletu nebo poslední relax před odletem.

Vzdálenost od letiště: 15 a 45 minut

Pláž v Marawile