Pláže ostrova Srí Lanka

Exotické pláže lemované palmami, s bílým jemným pískem a tyrkysovou vodou najdete na jižním pobřeží. Pro odpočinek a plavání jsou nejvhodnější pláže v oblasti Mirissy, Unawatuny a Tangally. Kromě relaxace na pláži zde můžete pozorovat podmořský život a navštívit blízké národní parky se slony a gepardy, původní deštný prales a starodávnou pevnost Galle.

Pláže Srí Lanka - Unawatuna

Pláž Mirissa - exotika se vším všudy

Bělostná pláž v Mirisse má svůj osobitý půvab. Voda je zde průzračně tyrkysová a moře je vhodné ke koupání. Krom jiného zde můžete šnorchlovat nad korály nebo pozorovat obří modré velryby a delfíny ve volné přírodě.
Na pláži a ve vesnici najdete dostatek restaurací a obchůdků se suvenýry a unikátní želví záchrannou stanici.  Brzy po ráno si můžete zajít prohlédnout zdejší přístav, kam rybáři přiváží své úlovky. Svému tělu dopřejte tradiční ájurvédskou masáž v tropické zahradě.

Pro odpočinek při zájezdech Go2 volíme právě pláž v Mirisse, neboť je dle našeho názoru ze západních a jižních pláží nejlepší.


 

Okolí Mirissy

Nedaleko Mirissy se nachází historické město Galle, které je díky svým hradbám a jedinečné holandské architektuře ze 17. století zapsané na seznamu UNESCO, a národní park Yala, kde můžete ve volné přírodě pozorovat slony, gepardy, buvoly, krokodýly a další zvířata. Navštívit můžete i původní deštný prales Sinharádža.

Vzdálenost od letiště: 2,5 hodiny, Galle 45 minut, Yala a deštný prales 2,5 - 3 hodiny, transfer autem

Pláž Mirissa
Pláž MirissaZajděte se podívat do želví líhně uprostřed pláže, kde na své vypuštění do oceánu čekají želvičky staré jen několik dní. Navštivte koloniální město Galle (UNESCO) a nedalekou pláž v Unawatuně.

 

Pláž Unawatuna

Pláž v Unawatuně bývala jednou z nejkrásnějších pláží před tsunami. Tsunami však ukouslo většinu z její široké pláže a dnes tu je jen poměrně úzký pruh písku a voda sahá na některých místech až k penzionům. Přesto je Unawatuna stále nejoblíbenější pláží a centrem zábavy jihu. Oceán bývá tyrkysově modrý, ve vodě ale někdy plavou řasy. Dno se prudce svažuje. Díky korálu daleko před pláží, o nějž se lámou vlny, je to pláž vhodná pro plavání a také šnorchlování. Vrak potopené nákladní lodi Lord Nelson ocení potápěči. Potápěčský kurz PADI můžete absolvovat ve zdejším potápěčském centru. Můžete se vydat i na výlet lodí s proskleným dnem ke korálovému útesu.

Vzdálenost od letiště: 2,5 hodiny

Pláž Unawatuna

Pláž Weligama

Weligama znamená v překladu “Písečná vesnice”. Zdejší pláž je v zálivu s klidnou vodou a je dlouhá a široká. Část pláže slouží jako parkoviště katamaránů místních rybářů. Dno se svažuje pomalu, voda ale nemusí být nejčistší. Budete-li pobývat někde na jihu a budete-li se chtít naučit surfovat, je Weligama tím nejlepším místem.

Vzdálenost od letiště: 3 hodiny

Pláž WeligamaZajděte se osvěžit lahodným čerstvým džusem do místního ovocného baru naproti autobusovému nádraží směrem k oceánu. Nabídka je tak velká, že nebudete vědět, který džus si vybrat. 

 

Pláže města Tangalla

Pláže kolem města Tangalla na jihu ostrova jsou nejvhodnější pro relax bez lidí a nočních party. Tangalla má nádhernou hlavní 3km dlouhou pláž se světlým pískem. Pokud hledáte klidnou pláž s několika resotry a restauracemi, zamiřte sem. Plavat zde je možné, vlny a proudy mohou být ale silné a zrádné.

Pláže před Tangallou
Malé pláže v zálivech jihozápadně od Tangally nabízí dokonalý klid. Najdete tu světlý písek, tyrkysovou vodu a kromě dražších hotelů, levnějších guesthousů nebo resortů sestávajících z chatek už vůbec nic. Za nákupy se je třeba vydat tuk tukem do nedaleké Tangally.

Vzdálenost od letiště: 4 hodiny

Pláž Tangalla

Pláž Koggala

Koggala má krásnou dlouhou a širokou pláž vhodnou k relaxaci, která ale kvůli velkým a silným vlnám není vhodná ke koupání. Poblíž Koggaly je jezero Koggala a zahrada s kořením. Po jezeře se můžete projet na katamaranu. V okolí Koggaly jsou k vidění rybáři chytající ryby z kůlů zapíchnutých do mořského dna mezi korály (tradiční způsob rybolovu).

Vzdálenost od letiště: 2,5-3 hodiny

 

Pláž Hikkaduwa

Pláž v Hikkaduwě patří mezi nejoblíběnější pláže jihozápadního pobřeží. Je to centrum zábavy, klid tu večer nečekejte. Pláž je vhodná pro koupání a surfování. Od prosince do dubna zde najdete ty nejlepší vlny pro surfování. Korálové útesy poskytují jedny z nejlepších podmínek pro šnorchlování na ostrově. Hikkaduwa je klasickým plážovým letoviskem s hotely, guesthousy, restauracemi, obchody a plážovými prodavači zboží od ovoce až po předměty, o nichž ani nemáte tušení, že existují.

Vzdálenost od letiště: 2 hodiny

Surfování Srí Lanka

Pláž Nilaveli - šnorchlování na severovýchodě

Nilaveli na severovýchodním pobřeží Srí Lanky poblíž Trincomalee má dlouhou a širokou pláž s průzračnou vodou. Do tsunami tu na plážích býval ten nejbělejší písek z celé Srí Lanky. Nedaleko pláže je Holubí ostrov, s dobrými podmínkami pro šnorchlování. Je tu možné i pozorovat velryby a delfíny na širém oceánu. Kromě hotelů a levnějších resortů zde žádnou jinou turistickou infrastrukturu nenajdete. V následujících letech se ale očekává velký rozvoj celého východního pobřeží. Sezóna tu trvá od května do září. 

Vzdálenost od letiště: asi 8 hodin

Pláž Nilaveli

 

Na pláži v Nilaveli můžete relaxovat během našeho zájezdu SRÍ LANKA KVĚTEN-ŘÍJEN

 

Pláž Arugam bay - surfařský ráj

Arugam bay na východním pobřeží je pláží vyhlášenou mezi surfaři. Od dubna do září tu najdete ty nejlepší vlny k surfování z celé Srí Lanky. Každoročně v červenci se zde konají mezinárodní surfařské závody. Je tu několik resortů pro nenáročné cestovatele. Dalšími surfařskými plážemi jsou Okanda a Panama jižně od Arugam bay. Nejlepší počasí je tu od dubna do září.
Vzdálenost od letiště: asi 9 hodin

Wadduwa, Kalutara, Beruwela, Bentota, Induruwa - divoké jihozápadní pobřeží

Všechny tyto dlouhé písčité pláže se nachází na jihozápadním pobřeží. Vlny tu bývají prudké a vstup do vody tudíž obtížný a plavání často nemožné. Jsou tu velké hotely s bazény i levnější guesthousy, restaurace, obchody i plážoví prodavači všeho možného.

Vzdálenost od letiště: 1-2 hodiny

Kalpitiya - laguna pro kitesurfing

Pláž v Kalpitiyi na severozápadě ostrova využívají hlavně milovníci surfového prkna s padákem. Zdejší rozsáhlá laguna s klidnou vodou poskytuje nejlepší podmínky pro kitesurfing na Srí Lance.

Pláž Negombo a Marawila

Pláže v Negombu a Marawile jsou nejblíže k mezinárodnímu letišti. Široké pláže s hnědým pískem se svažují prudce, plavání je zde možné. Kvůli blízkosti města a hustému osídlení pobřeží nejsou však pláže ani voda nejčistší a dají se proto doporučit jen na 1-2 dny po příletu nebo před odletem. 
Vzdálenost od letiště: 15 a 45 minut

 

 

ZPĚT NA SRÍ LANKA PRŮVODCE 

Pláž v Marawile