Sloní útulek Pinnewala

Sloní útulek Pinnewala pečuje o 80 slonů různého stáří, od úplně malinkých až po slony vysokého věku. Někteří z nich byli nalezeni ve volné přírodě nemocní, zranění nebo opuštění. Nikde jinde na Srí Lance neuvidíte tolik slonů pohromadě. Dva slony z tohoto útulku darovala v říjnu 2012 srílanská vláda ZOO v Praze. Pinnewala se nachází asi půl hodiny jízdy autem od Kandy ve směru na Kolombo. U útulku jsou restaurace a obchody se suvenýry vyrobenými ze sloního trusu.

Návštěvu doporučujeme spíše jen rodinám s dětmi. Dospělí návštěvníci nemají z pohledu na některé slony uvázané na řetězech a ze zacházení se slony dobré pocity. Proto také Pinnewalu do našich itinerářů většinou nezařazujeme (lze na přání).

Sloní útulek Pinnewala

Nakrmte slůně v Pinnewale

V devět hodin ráno začíná krmení slonů. Malá slůňata jsou krmena mlékem z lahve. V deset hodin přechází všichni sloni z kopce dolů a přes silnici k blízké řece, kde se dvě hodiny koupou a dovádí v řece. V poledne se vrací zpět na kopec. V jednu hodinu odpoledne začíná další krmení slonů a po hodině opět schází k řece a koupou se. Pak se zase vrací zpět na kopec, kde se volně pohybují po areálu útulku. Na bezpečnost turistů dohlíží ošetřovatelé slonů.

Pinnewala, Srí Lanka

Projeďte se na slonovi na Srí Lance

Na Srí Lance máte jedinečnou možnost projet se na slonovi v prostředí exotické divočiny. V okolí útulku je několik míst, kde se můžete na slonovi nejenom projet, ale i ho nakrmit nebo podrbat. Projížďka probíhá pod dohledem zkušených ošetřovatelů - mahutů.

 

 

ZPĚT NA SRÍ LANKA PRŮVODCE