Top 5 TIPŮ k návštěvě Hortonských plání

Top 5 TIPŮ k návštěvě Hortonských plání

Vyrazte brzo ráno

Pokud dorazíte po 10 ráno tak je více než pravděpodobné, že z vyhlídky uvidíte pouze hustou bílou peřinu z mraků a mlhy. Zde platí pravidlo čím dříve tím lépe. Východy slunce jsou zde zvláště krásné.

Vhodná příprava se vyplatí

Vezměte si s sebou na vyhlídku vhodnou obuv, pokrývku hlavy, krém na opalování, teplou bundu/mikinu s dlouhým rukávem na ranní nízké teploty, svačinu a vodu (hotely v okolí většinou nabízejí snídaňové balíčky).

Opatrnosti není nikdo dostatek

Na samém konci vyhlídky při strmému srázu dolů nejsou žádná zábradlí. Dejte pozor, kam vkráčíte, hlavně pokud berete na vyhlídku děti.

Průvodce se vyplatí

I když tento park patří mezi jeden z mála na Srí Lance kde není povinné mít průvodce, určitě chybu neuděláte, když si jednoho na den domluvíte. Místní průvodci znají místa s nejlepšími výhledy, kam za zvířaty a také pro bezpečnost v období s hustými mlhami. Cena průvodce se pohybuje kolem $ 5 USD.

Vyberte vhodný den a termín k návštěvě parku

Pokud možno, vyvarujte se návštěvě Hortonských plání o víkendu a během státních svátků. Oblast je populární jak mezi místními turisty, tak těmi zahraničními a cesta na treku bývá často hodně plná. Období od ledna do března je doba s nejlepší viditelností.

Hortonské pláně