Turistika na Srí Lance

Hornatá část ostrova Srí Lanka, v níž postupně mizí horko nížin, je tím pravým místem pro nenáročnou turistiku. Část vysočiny je  zapsaná na seznamu UNESCO. Jsou zde nekonečné čajové plantáže, svěží příroda s potoky a vodopády a impozantní vyhlídky s několikasetmetrovými srázy.

Turistika Srí Lanka

Hortonské pláně - náhorní plošina s Koncem světa

Národní park Hortonské pláně je náhorní plošinou ve výšce přes 2000 m.n.m. a je zapsán na seznamu UNESCO. Je to krásná, tichá oblast vysočiny s množstvím zvěře pokrytá trávou, lesy, jezery a vodopády. Náhlý osmisetmetrový sráz nese název Konec světa. Kvůli husté mlze, která celou oblast zahaluje od 10. hodiny dopolední, byste zde měli být nejpozději v 7 hodin ráno. Turistický okruh je dlouhý 9 km.

Hortonské pláně

Ella - krátké výlety s úžasnými výhledy

Malá horská vesnička Ella ve stejnojmenné soutěsce nedaleko Haputale nabízí několik možností pro krátké túry s úžasnými výhledy. Vydat se můžete přes čajové plantáže na horu zvanou Malá Adamova hora, k vodopádu Rawana Ella nebo po kolejích k vodopádu Rawana a dále na skálu Ella Rock, z níž je úžasný výhled do soutěsky Ella.

Turistika Srí Lanka - Ella

Pohoří Knuckles

Pohoří Knuckles najdete severovýchodně od města Kandy. Vrcholky pohoří vypadají jako klouby sevřené pěsti, proto název Knuckles - klouby. Oblast je přírodní rezervací a je zapsána na seznamu UNESCO.

 

ZPĚT NA SRÍ LANKA PRŮVODCE