Za slony do divoké přírody

Za slony do divoké přírody

Tři tipy na místa, kde je možné vidět slony v jejich přirozeném prostředí

  • Kaudulla National Park - 200 km severovýchodně od Colomba se nachází nejnovější národní park na celém ostrově Kaudulla. Park je domovem více než 200 volně žijících slonů. Lokalita parku na sloním koridoru mezi národními parky Minneriya a Wasgomuwa. Po parku je možné jezdit s průvodcem v jeepech a pozorovat slony z blízkosti.
  • Minneriya National Park - Park je situován 180 km severovýchodně od Colomba. Park je známý především díky každoroční migraci zvané The Gathering, kde se stovky slonů stahují během sezony sucha (červenec - začátek listopadu) ke starověkému rezervoáru.
  • Udawalawe National Park - Tento park se nachází 180 km jihovýchodně od Colomba. Tento národní park je menší a díky svým táhlým rovným pláním ne až tak zajímavý. Co do parku ovšem přitahuje návštěvníky je vysoký počet zde žijících slonů - více jak 250 jedinců. Ti se denně schází pít a koupat se v rezervoáru v parku, a tak zde máte skoro 100% jistotu, že minimálně jednoho slona spatříte.

 

Situace se slony na Srí Lance

Před anglickou invazí na Srí Lance v roce 1815 bylo odhadováno, že na ostrově žije více než 30,000 slonů. Po více jak století nepřetržitého a nekontrolovaného lovení těchto zvířat byli sloni kolem roku 1960 skoro vyhubeni. Kritická situace dohnala vládu k zákazu lovu slonů a otevření chovných center právě jako je Pinnawela.

Dobrou zprávou je, že sloni na Srí Lance ve volné přírodě stále existují a jejich počet se v dnešní době odhaduje na 3,000.

Sloní útulek Pinnewala