Srí Lanka počasí

Počasí na ostrově Srí Lanka je teplé, tropické, s vysokou vlhkostí vzduchu po celý rok. Teplota vzduchu i vody v oceánu se na většině území ostrova Srí Lanka pohybuje kolem 29°C. Na plážích vane příjemný větřík.

Počasí na vysočině
V centrální části vysočiny kolem měst Nuwara Eliya a Haputale je počasí výrazně chladnější. Denní teploty se pohybují mezi 20-24°C, noční mezi 10-15°C. V lednu 2012 klesla teplota v Nuwara Eliya na 2,7°C a objevila se zde dokonce jinovatka. Vůbec nejnižší teplota zde byla naměřena v roce 1914, a to -3,7°C.

Srí Lanka dovolená - počasí Srí Lanka

Počasí Srí Lanka - monzuny

Počasí na ostrově Srí Lanka je ovlivňováno monzuny, které s sebou přináší dešťové srážky.
Počasí jižní, západní Srí Lanky a vysočiny je ovlivňováno monzunem od května do srpna a v  říjnu. Nejdeštivějšími měsíci jsou červen a říjen. V ostatní měsíce je počasí proměnlivé s občasným deštěm, hlavně pozdě odpoledne a večer.
Období sucha zde trvá od prosince do dubna, přesto se i v prosinci a lednu mohou vyskytnout dešťové přeháňky. Deštivými měsíci na jihu bývá i září a říjen.

Počasí severní a východní části Srí Lanky ovlivňuje monzun od října do ledna.
V mezimonzunovém období od září do prosince se déšť může vyskytnout prakticky kdekoliv.

Srí Lanka monzuny

Oblečení na ostrov Srí Lanka

Na dovolenou na ostrov Srí Lanka si zabalte jen velmi lehké letní oblečení pokud možno ze 100% bavlny. V horských oblastech (Haputale, Nuwara Eliya) užijete dlouhé kalhoty a teplejší bundu nebo svetr. Delší kalhoty nebo sukně zakrývající kolena a oděv zakrývající ramena jsou nezbytné pro vstup do buddhistických chrámů. Nezapomeňte na pokrývku hlavy a sluneční brýle. Nejpraktičtější obuví na jsou sandále nebo žabky - na Srí Lance je levně koupíte v každém městečku v prodejnách Baťa.

 

 

ZPĚT NA SRÍ LANKA DOVOLENÁ 

Obchod Baťa, Srí Lanka