Srí Lanka

Geografická poloha Srí Lanky

Srí Lanka je samostatný ostrovní stát, který se nachází jihovýchodně od jižní Indie v Indickém oceánu. Kdysi Srí Lanku spojoval s Indií dlouhý písečný pás a ještě v 15. století bylo možné přejít z Indie na Srí Lanku suchou nohou. Dnes je tento pás rozdělen na mnoho menších neobydlených ostrůvků a nese název Adamův most.

Proč jet na Srí Lanku

Srí Lanka Vás ohromí svou přírodní a kulturní rozmanitostí. Najdete zde dlouhé písčité pláže i vysočinu s terasovitými políčky a čajovými plantážemi. Osm historických a přírodních památek, z nichž některé jsou staré téměř 3000 let, je na seznamu UNESCO. Významná turistická místa najdete v našem PRŮVODCI SRÍ LANKOU

Srí Lanka originálně

Na základě vlastních zkušeností s cestováním po ostrově Srí Lanka jsme v Go2 sestavili cenově příznivé originální relaxačně poznávací programy zaměřené na zážitky. Vyberte si některý Z NAŠICH ZÁJEZDŮ a vydejte se do exotické země plné zajímavostí a příjemných lidí.

Cestovní kancelář Go2 - výhodné ceny zájezdů

CK Go2 patří mezi největší poskytovatele služeb skupinám a individuálním cestovatelům na Maledivy a Srí Lanku. Chceme Vám zaručit, že jsme Vám zajistili ty nejvýhodnější služby na trhu, a proto Vám poskytujeme bezkonkurenční cenovou garanci.

Výhodné ceny nabízíme, protože:

Srí Lanka Mapa

Zjistěte více na mapě Srí Lanky se všemi místy vhodnými k návštěvě.

Najdete v ní nejlepší jižní pláže, nejvýznamnější památky ve vnitrozemí, národní parky i místa vhodná pro turistiku. Díky své rozmanitosti je Srí Lanka vhodná pro relaxační i aktivní dovolenou. Originální itineráře z naší dílny dokážeme přizpůsobit všem věkovým kategoriím. 

 

Mapa ostrova Srí Lanka se všemi zajímavostmi

 

 

ZÁJEZDY SRÍ LANKA - vydejte se s námi poznat tuto fascinující zemi.

Srí Lanka fakta

Oficiální název Srí Lanky: Srílanská socialistická demokratická republika
Prezident: Maithripala Sirisena (od ledna 2015, před ním byl Mahinda Rajapaksa necelých 10 let prezidentem)

Hlavní město Srí Lanky:  Srí Jayawardenapura (Kotte) - část Colomba

Nejvyšší hora: Pidurutalagala (Mt. Pedro) 2.524 m.n.m., nedaleko města Nuwara Eliya

Srí Lanka lidé

Lidé na ostrově Srí Lanka jsou velmi přátelští, usměvaví a pohodoví. Srílanská mentalita je velmi odlišná od mentality evropské - na všechno je dost času, vše se řeší v poklidu a zdá se, že slovo stres zde neznají. Žijí skromně a problémy si nepřipouští. Na Srí Lance rychle zapomenete na shon a starosti běžného života.

Náboženství Srí Lanka

Náboženství má na ostrově Srí Lanka obrovský význam. V roce 2008 byla Srí Lanka označena za třetí nejvíce nábožensky založenou zemi na světě. Pokud se vás na Srí Lance někdo zeptá, jaké máte náboženství, a vy řeknete, že žádné, bude to pro něj nepochopitelné. A pravděpodobně svou otázku zopakuje. Převažuje zde buddhismus.

Kolombo

Hlavní město Srí Lanky se nazývá Srí Jayawardenapura (často se užívá jednodušší dřívější název Kotte). Kolombo bývalo hlavním městem Srí Lanky (dříve Cejlonu) od roku 1815, kdy vládu nad ostrovem převzali Britové, až do nedávné doby. Srí Jayawardenapura je částí Kolomba a oficiálně převzalo titul hlavního města poté, co zde byla postavena nová budova parlamentu.

Čtvrť Srí Jayawardenapura získala své pojmenování po prvním prezidentovi Srí Lanky. Je to administrativní hlavní město Srí Lanky.  Srí Jayawardenapura je předměstím Kolomba a parlament sem byl přestěhován z centra Kolomba kvůli husté dopravě a dopravním zácpám ve městě. Nový parlament je nyní obklopen jezerem a parky.