Maledivy

Maledivy od specialistů

Exotická dovolená na Maledivách od specialistů za přijatelnou cenu. Vysoká kvalita, osobní zkušenosti a znalosti, česky hovořící delegát na Maledivách a zohlednění aktuálních cenových akcí resortů.

Dovolená Srí Lanka+Maledivy

Spojte poznávání neskutečně rozmanité Srí Lanky s relaxací na bělostných plážích Malediv. Obě destice jsou od sebe vzdáleny pouhou hodinu letu. Více důvodů pro návštěvu obou zemí najdete ZDE

Co dělat na Maledivách

Kromě nádherných bělostných pláží vyzývajících k lenošení a relaxaci skýtají Maledivy i množství příležitostí pro aktivní trávení volného času. Co dělat o dovolené na Maledivách podrobně najdete ZDE

Maledivy mapa

Podívejte se na mapu souostroví Maledivy od Go2SriLanka+Maledivy. Najdete v ní vyznačené nejoblíbenější a cenově dostupné resorty a způsoby dopravy z mezinárodního letiště.
Kliknutím na obrázek vpravo se mapa zvětší.

 

Prohlédněte si ZÁJEZDY NA MALEDIVY od Go2SriLanka+Maledivy, specilisty na zájezdy na Srí Lanku a Maledivy.

Maledivy

Oficiální název: Maledivská republika
Hlavní město: Malé (asi 120.000 obyvatel)

Časový posun vůči ČR: +4 hodiny oproti zimnímu času, +3 hodiny oproti letnímu času

Rozloha: 90.000km2, pevninu tvoří jen 298km2 (více než 99,9% rozlohy tvoří vodní plocha)
Nejvyšší nadmořská výška: 2,5m

Počet obyvatelstva: asi 395.000

Lidé, Maledivy

Lidé žijící na souostroví Maledivy jsou velmi skromní a důležitou roli v jejich životě hraje rodina, příbuzenské vztahy a náboženství. S domorodým obyvatelstvem se setkáte v hotelových resortech, kde platí pravidlo, že alespoň 50% zaměstnanců musí tvořit Maledivci, nebo při návštěvě hlavního města Malediv Malé a domorodých osad na ostrovech, kde platí pravidlo, že do západu slunce musíte být z ostrova pryč. Na rozdíl od sousední Srí Lanky, kde vládne kriket, je oblíbenou kratochvílí Maledivců fotbal.

Národnostní složení obyvatelstva Malediv: Maledivci 98%, Sinhálci 1%, 1% Arabové a další menšiny

Holčička, Maledivy

Náboženstvím souostroví Maledivy je islám, k němuž se hlásí 99% obyvatelstva Malediv. Islám je monoteistické náboženství, to znamená, že uznává jednoho boha – Alláha. Islám uznává další dvě náboženství – křesťanství a judaismus. Stoupenci těchto náboženství, křesťané a židé jsou označováni jako „lidé knihy“, tzn. komunity, jimž bylo rovněž určeno prorocké poselství a jejichž víra by měla být respektována a chována v úctě na územích ovládaných muslimy.
Lidé jiného než muslimského vyznání nemohou získat maledivské občanství.