Co dělat na Maledivách

Proč na Maledivy

Maledivy nabízí díky svým ostrůvkům s bělostnými plážemi a klidnou tyrkysovou vodou, bohatému podmořskému životu s pestrobarevnými korály a hejny ryb a výbornému servisu hotelových resortů ideální podmínky pro klidnou exotickou dovolenou.

Maledivy - pláže

Na Maledivách najdete půvabné pláže s nádherným bílým pískem a lagunami s průzračnou vodou lemované palmami a tropickou vegetací. Většina ostrovů je obklopena korálovými útesy s množstvím útesových ryb a podmořské flóry, které skýtají skvělé podmínky pro šnorchlování. 

Maledivy - víc než jen pláže

Kromě šnorchlování u blízkých korálových útesů se můžete vydat se na prohlídku některého z obydlených ostrovů, na rybolov, můžete relaxovat při masážích a v lázních, užít si některý z vodních sportů nebo se vydat na romantickou plavbu při západu slunce spojenou s pozorováním delfínů.

Svatba na Maledivách

Splňte si sen o svatbě v exotickém ráji a nechte nás zařídit Váš obřad snů na Maledivách.

Maledivy patří k nejromantičtějším místům pro svatební obřady na světě. Prožijte svatbu nebo obnovení manželského slibu na bělostných plážích ostrovů obklopeni převislými palmami a azurovým mořem. Obřadem na Maledivách získáte nezapomenutelné zážitky na celý život, které Vám nikdo nevezme.

Výhodou svateb na Maledivách je fakt, že se Vám vytrácí starosti se svatební cestou. Romantičtější místo už totiž budete jen těžko hledat.

Šnorchlování Maledivy

Dobré podmínky pro šnorchlování nabízí na souostroví Maledivy každé ostrovní letovisko. Ostrovy jsou obklopeny lemovými útesy, u nichž se prohání hejna útesových rybek. Můžete zde spatřit i želvy nebo rejnoky. Letoviska pořádají několikrát denně plavby ke šnorchlovacím lokalitám v blízkém okolí.

Potápění Maledivy

Maledivy patří právem mezi top světové potápěčské destinace. Potápění na Maledivách je díky fantastické viditelnosti, rozmanitosti podmořské flóry a fauny, teplé vodě a nepřebernému množství potápěčských lokalit rájem pro amatérské i pro profesionální potápěče.

Potápěčských středisek na Maledivách je opravdu mnoho a jsou na velmi vysoké úrovni. Kromě klasických výletů spojené s potápěním zde můžete také absolvovat i kurzy, které jsou zakončené získáním certifikátu PADI Open Water Diver. Ten je celosvětově nejpopulárnějším certifikátem pro začátečníky. Po absolvování získáte mezinárodně platný potápěčský průkaz s možností potápět se do hloubky maximálně 18 metrů bez instruktora.

Kitesurfing Maledivy

Klidné laguny obklopující ostrovy skýtají skvělé podmínky pro mnoho druhů vodních sportů. Ve většině resortů najdete střediska vodních sportů, která nabízí např. jízdu na vodních lyžích, jízdu na banánu, parasailing, kitesurfing, kánoe, jet-ski, plachtění, windsurfing apod.

 

Přístav - Maledivy

Pokud chcete poznat opravdový život Maledivců, vypravte se na některý z ostrovů obydlených domorodci. Uvidíte malé rybářské osady s tradičními barevnými domky a přístavy a poznáte životní styl Maledivců. Návštěva obydleného ostrova je také dobrou příležitostí k zakoupení suvenýrů, nejčastěji dřevěných lakovaných předmětů, výrobků z kokosových skořápek a zlatých či stříbrných šperků. Ostrov je třeba opustit před západem slunce.

Trh v Malé

Hlavní město Malediv Malé je protipólem klidných ostrovních resortů. Je to živé, více jak stotisícové město s obchody a rušnými tržnicemi, kde uvidíte ten pravý maledivský život. Malé je také dobrým místem k nákupům. Zdejší ceny jsou nesrovnatelně nižší než kdekoliv na okolních ostrovech. Alkohol tu ale stejně jako jinde na Maledivách nekoupíte. Na kterémkoliv místě v Malé nebudete nikdy dále než 10 minut od oceánu.

Masáže Maledivy

V každém letovisku na Maledivách jsou k dispozici masáže a lázně využívající k regeneraci těla bylinné oleje a léčivé rostliny. V nabídce jsou nejrůznější relaxační, ozdravné a omlazující procedury vycházející z thajských, balijských a ájurvédských masážních a pečujících postupů. Dopřát si můžete bylinnou koupel, pobyt v sauně nebo v parní komoře.

Rybolov Maledivy

Rybolov byl pro obyvatele Malediv vždy hlavním zdrojem potravy. Je tomu tak i dnes, kdy kromě rybolovu a turistického průmyslu, na Maledivách prakticky žádný jiný průmysl nenajdete.
Chytání ryb je na Maledivách a až do vzdálenosti 320 kilometrůod hranice atolů možné pouze na klasické pruty a udice. Nejlepším obdobím pro sportovní rybaření na Maledivách je leden až duben, kdy je moře klidné a počasí stálé a suché.

Krmení rejnoků na Maledivách

Pravděpodobnost, že během dovolené na Maledivách zahlédnete delfína je poměrně vysoká. Resorty navíc pořádají výlety k lokalitám, kde jsou delfíni pravidelně krmeni a šance na spatření delfínů se tak násobí. V některých resortech probíhá v podvečer pravidelné krmení rejnoků, při němž rejnoci připlouvají až k pláži a berou si potravu z rukou. Na plážích je někdy možné spatřit i želvy.

Golf Maledivy

Rekreační golf je možné na Maledivách hrát na dvou golfových hřištích. Obě jsou součástí ostrovních resortů. První se nachází na atolu Lhaviyani v resortu Kuredu Island Resort and Spa a druhý zcela na jihu Malediv na atolu Addu v luxusním resortu Shangri-La´s Villingilis Resort and Spa.

Menší golfové hřiště zaměřené na krátkou hru je pak The Meeru Golf Club.

Pro ty, kteří se chtějí zdokonalit v tomto sportu, je zde pak golfová akademie součástí luxusního 6-ti hvězdičkového resortu Velaa Private Island.

Maledivská vláda připravuje megalomanský $500-milionový projekt na vybudování obrovského plovoucího terasového golfového hřiště ve tvaru mořské hvězdice.

Pláže souostroví Maledivy

Většina cestovatelů jedou na Maledivy s jedním jediným cílem - relaxaci na pláži. A mají k tomu ten dobrý důvod. Těžko budete na světě hledat krásnější pláže, než právě ty na Maledivách.

Každý ostrovní resort na Maledivách má pláže s nádherným bílým pískem obklopenými lagunami s průzračnou vodou. Pláže jsou pak lemovány palmami s tropickou vegetací.

Většina ostrovů je navíc obklopena korálovými útesy s množstvím útesových ryb a podmořské flóry nabízející skvělé podmínky pro šnorchlování.

Některé resorty pořádají výlety k plážím neobydlených ostrovů, na nichž se budete cítit jako pravý Robinson Crusoe.