Letiště Maledivy

Letiště na souostroví Maledivy je označováno jako Letiště Velana, Malé (MLE) a nachází se na miniaturním ostrově Hulhulé, dva kilometry od ostrova, na němž se rozkládá hlavní město Malediv Malé. Přistávací dráha je 3 200 metrů dlouhá a je obklopená korálovým útesem a lagunami. S letištěm sousedí přístaviště hydroplánů a rychlolodí, které zajišťují přepravu turistů do jednotlivých resortů. Přepravu mezi terminálem a přístavištěm zajišťují autobusy.


Levné letenky na Maledivy zakoupíte v cestovní kanceláři Go2. Více informací v sekci LETENKY MALEDIVY

Maledivy dovolená - letiště Maledivy

Letiště Maledivy - celní kontrola

Na Maledivy je přísně zakázáno dovážet alkoholické nápoje, pornografické materiály, omamné látky, střelné zbraně, harpuny, vepřové maso (i v konzervě) a modloslužebné předměty (např. bible, obrázky s Buddhou a velké kříže s vyobrazením Krista, buddhistické suvenýry ze Srí Lanky, problém může nastat i u velkých viditelných tetování Buddhy nebo Krista).

Z Malediv je zakázán vývoz želvoviny a jakýchkoliv výrobků obsahujících želvovinu. Do Evropy je přísně zakázán dovoz mušlí a korálů (i drobných úlomků korálů), a to nejen z Malediv. I když velké barevné mušle a výrobky z korálů vypadají lákavě, jejich koupi vám nedoporučujeme.

Korál Maledivy

Letiště Maledivy - terminál

Po příletu na Maledivy je cestujícím k dispozici poměrně malý moderně vybavený terminál letiště. V přízemí se nachází odletová a příletová hala a několik restaurací. V patře jsou restaurace, obchody a čekací salónky. Na letišti funguje WiFi za poplatek (karta na 2 hodiny za 3USD) a vedle kavárny Mariyaad jsou sprchy zdarma. Na letišti si můžete koupit SIM karty místních operátorů, příp. mobilní internet.
Při delším čekání na odlet letadla je možné využít úschovnu zavazadel (5USD/kus) a vydat se na výlet do Malé (loď jezdí každých 10minut/1USD).

Letiště Maledivy

Letiště Maledivy - výměna peněz

V hotelových resortech jsou ceny uváděny v dolarech a v dolarech (nebo platební kartou) se také platí. Na letišti se nachází bankomaty několika maledivských bank. U východu z letiště jsou směnárny, kde si můžete směnit dolary za maledivské rupie. Místní měnu ale užijete jen při nákupech v hlavním městě Malé, případně v dalších městech a vesnicích osídlených domorodým obyvatelstvem.

Peníze Maledivy

Letiště Maledivy - doprava do resortů na ostrovech

Transfery mezi letištěm Malé a hotelovými resorty na jednotlivých atolech Malediv organizují hotely, v nichž máte rezervováno ubytování. K dispozici jsou rychlolodě (na resorty poblíž letiště), hydroplány (pouze za dobrého počasí a denního světla) a letadla (tzv. domestic flight, létají i v noci), které se využívají pro přepravu na vzdálenější resorty (Sun, Holiday, Royal Island apod.).

Hydroplán Maledivy

Přeprava z letiště Maledivy do resortů u našich zájezdů

Ceny dopravy z letiště do resortů na ostrovech i zpět jsou již zahrnuty v ceně zájezdu. Po příletu na letiště vás v příletové hale uvítá česky hovořící delegát, který vám poskytne veškeré informace o transferu z letiště do resortu. Následující den vás bude telefonicky kontaktovat, aby se ujistil, že je s vaším pobytem vše v pořádku.

Odletové haly hydroplánů jsou vzdáleny 10 minut jízdy autobusem. Odletová hala pro domestic flight je vzdálena 100 metrů od příletové haly. Už samotný let hydroplánem nebo letadlem pro vás bude nezapomenutelným zážitkem - uvidíte malé ostrůvky obklopené bělostnými plážemi, které z výšky vypadají jako šňůra perel.

 

ZPĚT NA MALEDIVY DOVOLENÁ 

Příletová hala Maledivy