Hlavní město Srí Lanky

Hlavní město Srí Lanky se nazývá Srí Jayawardenapura (často se užívá jednodušší dřívější název Kotte). Kolombo bývalo hlavním městem Srí Lanky (dříve Cejlonu) od roku 1815, kdy vládu nad ostrovem převzali Britové, až do nedávné doby. Srí Jayawardenapura je částí Kolomba a oficiálně převzalo titul hlavního města poté, co zde byla postavena nová budova parlamentu.

Čtvrť Srí Jayawardenapura získala své pojmenování po prvním prezidentovi Srí Lanky. Je to administrativní hlavní město Srí Lanky.  Srí Jayawardenapura je předměstím Kolomba a parlament sem byl přestěhován z centra Kolomba kvůli husté dopravě a dopravním zácpám ve městě. Nový parlament je nyní obklopen jezerem a parky.

Kolombo

Kolombo - hlavní město provincie

Známé Kolombo je hlavním městem západní provincie Srí Lanky a centrem obchodu a finančnictví. Záměrem vlády je vybudovat z Kolomba druhý Singapúr (obchody, finanční instituce a drahé hotely mezinárodních řetězců). 
V Kolombu není příliš co k vidění, je zde hustá doprava a velmi špatný vzduch plný výfukových zplodin. Mezi cestovateli převládá názor, že je nejlepší se mu vyhnout.

Mezinárodní letiště Bandaranayake (CBM) leží asi 30 kilometrů severně od Kolomba. Z Prahy létá na toto letiště několik leteckých společností s jedním přestupem. 

CK Go2 vám zajistí pro vaši dovolenou levné letenky na ostrov Srí Lanka. Více v sekci LETENKY SRÍ LANKA

Hlavní nádraží, Kolombo