Bezpečnost Srí Lanka

Bezpečnost na ostrově Srí Lanka byla často diskutovaným tématem od 80. let minulého století, kdy se hnutí Tamilských tygrů snažilo získat autonomii území na severu ostrova mezi městy Jaffna a Mullaittivu a na severovýchodě země kolem města Mutur. V květnu 2009 došlo k definitivnímu potlačení aktivit tohoto hnutí a Srí Lanka je od té doby bezpečnou zemí.

Tak jako všude, dochází i na Srí Lance k drobným krádežím. Hlídejte si své cennosti a nenechávejte je v blízkosti otevřených oken hotelových pokojů.

Srí Lanka dovolená - Srí Lanka bezpečnost

Rozvoj Srí Lanky

Obrovské finanční prostředky, které byly dříve vynakládány na boj s Tamilskými tygry, jsou nyní investovány do budování infrastruktury ostrova a rozvoje turistického ruchu. Byla vybudována dálnice spojující mezinárodní letiště u Negomba s Kolombem a jihem ostrova, velký moderní přístav a druhé mezinárodní letiště Srí Lanky v Hambantotě, domovině bývalého prezidenta. Obnovou prochází železnice, včetně vozového parku, i silnice ve vnitrozemí.

Cesta vlakem přes čajové plantáže

Dovolená na ostrově Srí Lanka - lépe hned než později

Srí Lanka očekává v následujících letech velký zájem turistů o tuto zemi. Pokud tedy uvažujete o dovolené na ostrově Srí Lanka, rozhodněte se co nejdříve. Tak, jak se mění s přílivem turistů všechny země jižní i jihovýchdní Asie, změní se jednou i Srí Lanka a postupně ztratí svůj koloniální flér.

Prohlédněte si originálně sestavené zájezdy na ostrov Srí Lanka od CK Go2 v sekci ZÁJEZDY SRÍ LANKA, nebo nás kontaktujte a my Vám sestavíme dovolenou na Srí Lance na míru podle Vašich přání.

 

ZPĚT NA SRÍ LANKA DOVOLENÁ 

Pláž, Srí Lanka