Maledivy počasí

Počasí na souostroví Maledivy je tropické a teplotně stálé s vysokou vlhkostí vzduchu. Množství srážek je závislé na monzunech.

Hlavní sezóna, kdy je počasí na Maledivách nejlepší, je od prosince do dubna. Můžete očekávat minimum srážek, nízkou vlhkost a modrou oblohu. Na dovolenou tam však můžete vyrazit po celý rok a i to je jeden z důvodů, proč Maledivy patří mezi jednu z nejvyhledávanějších exotických destinací.

Pokud pojedete na Maledivy mimo hlavní sezónu, což je od května do listopadu, existuje větší pravděpodobnost bouřek a srážek. Na druhou stranu počasí je stále teplé a moře také. Letenky jsou levnější, ceny v hotelových resortech jsou výrazně nižší než během hlavní sezóny a na ostrovech potkáte méně turistů.

Počasí Maledivy

Počasí Maledivy na jaře

Počasí na Maledivách na jaře je skvělé. Březen a duben patří mezi nejteplejší měsíce, srážky jsou minimální, déšť se vyskytuje výjimečně. Od začátku května se počasí mění, moře začíná být občas rozbouřené a jsou zde větší vlny.

Počasí Maledivy na podzim

Teplo je stále, ale existuje velká pravděpodobnost dešťů a silného větru. Nicméně počasí se na každém atolu bude pravděpodobně lišit. Běžně se stává, že na jednom ostrově svítí slunce a je krásně a na druhém, který je poblíž, vydatně prší. V moři přetrvává plankton, viditelnost ve vodě je horší.

Počasí Maledivy v létě

V létě na Maledivách vane silný vítr ze severovýchodu, moře je neklidné a vlny jsou větší. Počasí i voda jsou stále teplé, ale vyskytují se poměrně časté přeháňky.Při potápění a šnorchlování je ve vodě o něco horší viditelnost kvůli planktonu.

Počasí Maledivy v zimě

Jestli se chystáte na Maledivy v zimě, určitě budete spokojeni. Zatímco v Evropě je sníh a přízemní mrazíky, na Maledivách je v tuto dobu počasí naprosto ideální a během naší zimy je zde nejrušnější turistická sezóna. Moře je čisté, azurově modré, klidné a prší jen velmi výjimečně. Vane příjemný mírný vítr, obloha je jasná, bez mraků. Můžete se opalovat, koupat, cestovat, poznávat místní život, domorodé obyvatele a jejich kulturu nebo se věnovat vodním sportům.

Průměrná teplota vzduchu a vody na Maledivách

Průměrná teplota vzduchu je velmi podobná po celý rok a pohybuje se mezi 27–33 °C přes den. V noci je teplota kolem 25°. Nejsou zde tedy velké teplotní výkyvy mezi dnem a nocí a ani se nemusíte bát extrémně vysokých veder.

Teplota vody je velmi příjemná, celoročně se pohybuje kolem 27° - 29 °C.

Vlhkost vzduchu se v průměru pohybuje kolem 85%, proto se vám pocitová teplota bude zdát o něco vyšší než je ve skutečnosti.

Aktuální počasí na Maledivách najdete ZDE

Počasí Maledivy - nejteplejší měsíce

Maledivy mají počasí s relativně stálou teplotou vzduchu, přesto jsou některé měsíce o trochu teplejší než ostatní. Nejteplejšími měsíci jsou únor, březen a duben s průměrnou teplotou 30°C. Noci jsou tropické, teplota ráno i večer je podobná jako přes den. Obloha je jasná a moře čisté.

 

 

Chystáte se na Srí Lanku? Stáhněte si našeho Velkého průvodce po Srí Lance ZDARMA!
Dozvíte se, kam se vydat, co ochutnat, jaké jsou nejlepší pláže, skrytá místa bez turistů a mnoho dalšího. Ke stažení ZDE .

Počasí Maledivy - monzuny

Suchá tropická vedra na Maledivách neexistují. Podnebí na souostroví Maledivy ovlivňuje blízkost rovníku, Indický oceán a monzunové klima.

Počasí se dělí na dvě období, období sucha a období dešťů. Severovýchodní monzun přináší jen občasné srážky, oproti tomu jihozápadní monzun způsobuje deštivé počasí.

Maledivy dovolená - počasí Maledivy

Období sucha - prosinec až duben

Severovýchodní monzun Iruvai přináší na Maledivy suché počasí s minimem srážek od prosince do dubna.

Vhodné aktivity na Maledivách v období sucha

 • Koupání, opalování na plážích;
 • Šnorchlování, potápění – je výborná viditelnost, moře je klidné a čisté;
 • Rybolov a rybářské výpravy;
 • Výlety, cestování lodí mezi atoly i na ostrovy;
 • Zapůjčení kajaku, vodní sporty;
 • Návštěva Malé;
 • Výlet na sandbank a mnohé další.

Období dešťů – květen až listopad

Jihozápadní monzun Hulhangu vane od května do listopadu a přináší s sebou na Maledivy větší množství srážek a silnější vítr. Monzunové srážky jsou nejintenzivnější v květnu a v červnu.

Vhodné aktivity na Maledivách v období dešťů

Období dešťů je skvělý čas na poznávání bohatého podmořského života. Od května do října je nejlepší doba na pozorování mant, žraloků obrovských a v některých místech je možné spatřit i kosatky.

Nejlepší lokality na pozorování podmořského světa

Za jednu z top lokalit je považován Baa Atoll, který je díky své fantastické biologické rozmanitosti dokonce zapsán v UNESCO již od roku 2011. Během sezóny tam můžete pozorovat až desítky mant denně.

Baa Atoll nabízí jedny z nejskvělejších podmínek k potápění i šnorchlování v průzračné vodě. Další výhodou je, že severní oblast Malediv není obecně tolik turisticky známá. Existuje tam jen několik hotelových resortů a je tam tedy méně lidí, podmořský svět si proto užijete ve větším soukromí.

Vodní sporty

V tomto období si počasí na Maledivách užijí také surfaři a příznivci ostatních vodních sportů jako je třeba windsurfing nebo kiteboarding , protože fouká silnější vítr a jsou větší vlny.

Surfovat je možné z obydlených ostrovů, z resortů a ze safari lodí. Kiteboboarding a windsurfing je možné provazovat v podstatě kdekoliv, kde jsou centra vodních sportů vybavená na tuto aktivity.

Pozemní sporty

Ve většině hotelových resortů si může zahrát volejbal, badminton nebo si zdarma půjčit společenské hry. Větší letoviska mají i tenisové kurty nebo golfové hřiště.

Wellness a Spa

Na Maledivách je široká nabídka wellness v téměř každém hotelovém letovisku. Kromě standardních masáží a spa procedur můžete navštívit i unikátní místa, která nenajdete nikde jinde. Jedním z nich jsou třeba podvodní lázně v resortu Huvafen Fushi, který se nachází v oblasti North Male Atoll. Najdete zde první podvodní lázně na světě. Tyto spa jsou jedinečným zážitkem, protože během vaší relaxace se koukáte na hejna pestrobarevných rybek, které plují všude kolem vás.

Vhodné lokality v období dešťů

Pokud chcete cestovat mezi jednotlivými atoly v období dešťů, může to být složitější, protože když je moře hodně rozbouřené, lodě mají zpoždění nebo také nemusejí jezdit vůbec. Počasí na Maledivách je v této sezóně lepší na severu.

Z jižních atolů se v této sezóně doporučují pouze Kaafu, Vaavu a Ari Atoll. Na ostatní atolech, které jsou položeny níže, bývá opravdu velmi nepříznivé počasí, protože jsou na otevřeném oceánu. Ostrovy, které jsou položeny výše, zakrývá Srí Lanka.

Počasí na Maledivách - rozdělení podle měsíců

Prosinec, leden, únor

 • Počasí na Maledivách je nejlepší, srážky jsou minimální a zároveň je zde i nízká vlhkost.
 • V lednu a únoru je největší sucho.
 • Ceny za ubytování a služby výrazně vzrostou během Vánoc a Nového roku, často je vyžadován pobyt minimálně na pět nocí.
 • Ideální podmínky pro potápění a šnorchlování, voda je čistá, není vítr ani velké vlny.

Březen, duben

 • V březnu začíná surfařská sezóna a pokračuje až do října.
 • Březen a duben patří mezi nejteplejší měsíce na Maledivách
 • Ceny v resortech jsou vyšší v období Velikonoc.

Květen, červen, červenec, srpen

 • V květnu začíná počasí na Maledivách ovlivňovat jihozápadní monzun, který trvá až do listopadu.
 • Ceny jsou levnější, ale v červenci a srpnu, tedy v době evropských letních prázdnin, opět vzrostou.
 • Je zde pravděpodobnost vyšších srážek, ale počasí je stále teplé.

Září, říjen, listopad

 • Teplota vzduchu je stále vysoká, ale také je vysoká pravděpodobnost deště.
 • V oceánu je plankton, který přitahuje k ostrovům želvy, manty a určité druhy žraloků.
 • Na potápění je lepší listopad, kdy je menší vítr, voda je čistší a méně zakalená.