Víza na Maledivy

Vízum na Maledivy není třeba zařizovat před odletem. Krátkodobé třicetidenní vízum obdrží každý turista po příletu na Maledivy přímo na letišti po předložení vyplněné příletové karty zdarma.

Maledivy dovolená - víza

Víza na Maledivy - příletová karta

Vízum na Maledivy získáte po příletu na Maledivy po předložení vyplněné příletové karty. Karty obdržíte buď v letadle nebo u imigrační přepážky na letišti Malé. Do karty je třeba uvést jméno, příjmení, státní příslušnost, číslo letu, název letecké společnosti a odkud letíte, číslo pasu, platnost pasu a název hotelu, v němž máte zajištěné ubytování.  Platnost pasu musí být ještě minimálně 6 měsíců od data návratu do ČR. Prodloužení víz nad 30 dnů pobytu je možné za poplatek.

Víza na Maledivy

Přílet na Maledivy a rezervace ubytování

Imigrační pracovník má právo požadovat předložení potvrzené rezervace ubytování. Pokud nebudete mít zarezervovaný hotel, budete nuceni si ho zarezervovat u stánku cestovní kanceláře přímo na letišti. Cena za ubytování bude v takovém případě vyšší, než kdybyste si hotel zarezervovali několik týdnů či měsíců dopředu.

 

Ubytování Maledivy

 

Využijte možnosti rezervace hotelů za výhodné ceny prostřednictvím naší cestovní kanceláře
Nabídku hotelů na Maledivách najdete v sekci ZÁEZDY MALEDIVY. Přesné ceny zájezdů vám na požádání rádi sdělíme.

 

Letiště Maledivy - celní kontrola

Na Maledivy je přísně zakázáno dovážet alkoholické nápoje, pornografické materiály, omamné látky, střelné zbraně, harpuny, vepřové maso (i v konzervě) a modloslužebné předměty (např. bible, obrázky s Buddhou a velké kříže s vyobrazením Krista, buddhistické suvenýry ze Srí Lanky, problém může nastat i u velkých viditelných tetování Buddhy nebo Krista).

Z Malediv je zakázán vývoz želvoviny a jakýchkoliv výrobků obsahujících želvovinu. Do Evropy je přísně zakázán dovoz mušlí a korálů (i drobných úlomků korálů), a to nejen z Malediv. I když velké barevné mušle a výrobky z korálů vypadají lákavě, jejich koupi vám nedoporučujeme.

Korál Maledivy