Ceny na souostroví Maledivy

Ceny na souostroví Maledivy jsou výrazně vyšší než v jiných zemích jižní a jihovýchodní Asie. Je to způsobeno jednak výjimečností Malediv a také proto, že téměř všechno se na Maledivy dováží. Ryby, kokosové ořechy, mango, ananas, banány a papáju Maledivy sice produkují, ale ne v takovém množství, jaké by uspokojilo poptávku všech ostrovních resortů.

Ceny na souostroví Maledivy

Ceny na Maledivách v resortech a v hlavním městě Malé

Ceny na Maledivách v ostrovních resortech mohou být až několikanásobně vyšší než ceny v hlavním městě Malé. Platí to jak pro služby a ubytování, tak pro pitnou vodu a jídlo. V Malé a na turistických ostrovech s domorodým obyvatelstvem je možné najít levnější ubytování, ale jeho kvalita je výrazně nižší než v ostrovních resortech. V Malé není pláž a na osídlených ostrovech jsou speciální pláže jen pro turisty, tzv. bikiny beach, kde můžete nosit i dvoudílné plavky.

Maledivy jsou muslimskou zemí, proto je nutné při pohybování mimo hotelové resorty respektovat místní zásady oblékání, vyhnout se vyzývavému oblečení a mít zahalená ramena a kolena. Nudismus a opalování bez vrchního dílu plavek je přísné zakázáno.

Orientační ceny na Maledivách v Malé

 • Láhev vody 1,5 litru: 0,75 USD
 • Oběd pro 1 osobu: od 2,50 USD
 • Večeře pro 1 osobu: od 12 USD
 • Cappuccino: 2 USD
 • Alkoholické nápoje se v Malé nikde neprodávají, alkohol je dostupný pouze v resortech nebo na safari lodích.

Orientační ceny na Maledivách v ostrovním resortu

 • Láhev vody 1,5 litru: 4 USD
 • Oběd pro 1 osobu: od 15 USD
 • Večeře pro 1 osobu: 50-60 USD
 • Koktejl: od 7 USD
 • Láhev vína: od 50 USD
 • Pivo a nealkoholické nápoje: 5-10 USD
Ceny na Maledivách v resortech a v hlavním městě Malé

Smlouvání cen na Maledivách

Na Maledivách můžete smlouvat pouze na obydlených ostrovech a to jen na tržištích nebo v obchodech, kde není cena předem stanovena. Jinde jsou ceny na Maledivách pevně dané a smlouvání tedy není vhodné.

Daně a spropitné na Maledivách

Ke všem cenám na Maledivách uvedeným v cenících na resortech je připočítáváno spropitné ve výši 10 % a daň ve výši 12 %. Nicméně pokud chcete dát personálu ještě dýško zvlášť, je to na vašem uvážení. Malé spropitné, obvykle kolem 1 – 5 USD, se většinou dává pokojským, osobním sluhům, číšníkům nebo instruktorům z center vodních sportů a z potápěčských center.

Na Maledivách existuje také daň nazývaná Green Tax, činí 6 USD na osobu za noc a je povinná pro všechna ubytovací zařízení, které mají více než 25 pokojů. Pro menší hotely a penziony, které mají méně než 25 pokojů, je tato daň stanovena na 3 USD za osobu na jednu noc. Pokud cestujete s dětmi tak nezapomeňte, že Green tax se vztahuje i na kojence.

Smlouvání cen na Maledivách

Ceny za ubytování na Maledivách

Ceny na Maledivách za ubytování jsou různé. Záleží na tom, zda budete bydlet na obydleném ostrově nebo v hotelovém resortu, kdy na dovolenou pojedete a samozřejmě jak luxusní typ ubytování si zvolíte.

Nejdražší ubytování je v hlavní turistické sezoně (prosinec - duben), ceny dosahují svého maxima přes Vánoce a Nový rok, dražší ubytování na Maledivách je také v období Velikonoc. Mimo turistickou sezónu jsou ceny výrazně nižší.

 

Ceny na Maledivách v ostrovních resortech

Každé letovisko nabízí jiný typ a úroveň ubytování. Obvyklá cena na Maledivách za pokoj s variantou all inclusive se v hlavní sezóně pohybuje kolem 600 USD, mimo sezónu od 350 USD. Doporučujeme vybrat variantu all inclusive nebo ubytování s plnou penzí, protože kupovat samostatně pití i jídlo v resortech je poměrně nákladné.

Vodní vily a bungalovy na Maledivách

Na Maledivách jsou velmi oblíbené a žádané vodní vily a bungalovy. Nachází se pouze v některých ostrovních resortech, na žádném obydleném ostrově toto bydlení nenajdete. Existuje několik kategorií tohoto typu ubytování, od menších vilek až po rodinné vily s vlastní vířivkou, několika pokoji a osobním sluhou.

Průměrná cena na Maledivách se pohybuje kolem 1.000,- USD za noc, ale částka může být samozřejmě i mnohonásobně vyšší, záleží na úrovni letoviska a ostatních službách v daném resortu.

 

Ceny na Maledivách na obydlených ostrovech

Ubytování na obydlených ostrovech se pohybuje od 60 USD za noc mimo turistickou sezónu a kolem 100 USD v sezóně. Hostely, ubytovny ani kempy na Maledivách neexistují, stanování a spaní pod širákem je přísně zakázané.

 

Ceny na Maledivách na safari lodích

Safari lodě jsou vhodné pro skupiny, které chtějí zažít okružní platbu mezi atoly se zastávkami na obydlených i neobydlených ostrovech. Průměrná cena se pohybuje od 150 USD na osobu ze jeden den, včetně plné penze. Potápění se platí zvlášť, přibližně 80 USD za den.

Ceny za ubytování na Maledivách

Výlety a ostatní aktivity na Maledivách

Maledivy jsou skvělé pro aktivní i relaxační dovolenou, protože si zde můžete vybrat z nepřeberného množství nejrůznějších aktivit.

Šnorchlovací výlet

Šnorchlovat můžete přímo z pláže nebo můžete vyrazit na některý speciální šnorchlovací výlet, standardní cena je od 25 USD za osobu. Pokud nemáte vlastní šnorchlovací vybavení, zapůjčení stojí cca 10 USD.

Výlet do resortu

Pokud bydlíte na obydleném ostrově a chcete se podívat, jak to vypadá v luxusním resortu, můžete se tam vydat na jednodenní výlet. Cena se pohybuje od 200 USD na osobu, opět záleží na kategorii letoviska.

Výlet na lokální ostrov a do Malé Výlet na obydlený ostrov nebo do hlavního města Malé je ideální pro ty, kteří bydlí v resortu a chtějí vidět i ty pravé Maledivy a poznat místní obyvatele. Některé resorty nabízí tyto exkurze zdarma, jinak je cena 30 – 100 USD. Wellness a spa Každý resort nabízí své wellness procedury, cena se odvíjí od kategorie a úrovně služby.

Výlet na sandbank

Výlet na sanbank, neboli vystupující písčinu v moři, začíná na 25 USD za osobu.

Rybaření

Každý hotel pořádá rybářské výlety, průměrná cena je 30 USD – 70 USD, záleží na počtu účastníků.

Potápění

Na všech atolech jsou profesionální potápěčské základny. Průměrná cena za jeden ponor je kolem 70 USD včetně zapůjčení základního vybavení.

 

Výlety a ostatní aktivity na Maledivách

Doprava na Maledivách

Na Maledivách se do hotelového resortu dostanete lodí, hydroplánem nebo vnitrostátním letem. Cestovat mezi lokálními obydlenými ostrovy můžete i veřejným trajektem. Půjčovny automobilů a motorek na Maledivách vůbec neexistují. Naopak téměř kdekoliv si můžete půjčit kolo. Větší a luxusnější resorty kola půjčují zdarma.

​Public Ferry

Na ostatní obydlené ostrovy se můžete dostat i veřejným trajektem, který však vyjíždí vždy jen z Malé. Tento způsob dopravy je velmi levný, ale také velmi pomalý a musíte být připraveni, že oficiální jízdní řády nemusí být příliš přesné. Trajekty nejezdí v případě špatného počasí. Cena se pohybuje od 0.5 USD - 20 USD, záleží na vzdálenosti.

Speed Boat

Cena za speed boat závisí na vzdálenosti ostrova a na počtu cestujících, proto se jedna cesta může pohybovat od 25 USD až do 1 000 USD. 

Hydroplán

Hydroplán je rychlý, ale taky velmi drahý způsob cestování na Maledivách. Cena začíná od 150 USD na osobu, nicméně částka za privátní let se může vyšplhat do astronomických výšin. Letenku je nutné zarezervovat několik dní předem a musíte počítat s tím, že v případě špatného počasí může dojít ke zpoždění nebo odložení letu. Hydroplány z Malé létají jen do 16 hodin.

Vnitrostátní let

Na Maledivách jsou nyní tři letecké společnosti, které zajišťují vnitrostátní lety. Ceny jsou v rozmezí 150 - 500 USD na osobu.

Taxi a městská doprava v Malé

V Malé můžete chodit pěšky, případě využít využít taxi nebo autobus. Taxi by mělo stát 1 USD bez ohledu na vzdálenost, pokud nemáte zavazadla, jinak je za každé zavazadlo účtováno 5 MVR (0,4 USD). Jednosměrná autobusová jízdenka stojí 3 MVR (0,2 USD).

Doprava na Maledivách
Doprava na Maledivách