Srí Lanka dovolená

Srí Lanka od specialistů

Exotická dovolená na ostrově Srí Lanka od specialistů za přijatelnou cenu. Vysoká kvalita, osobní zkušenosti a znalosti, dokonalá znalost prostředí, česky hovořící delegát na Srí Lance a originální poznávací programy.

Dovolená originálně

Naše pobytové programy zaměřené na poznání Srí Lanky Vás překvapí svou originalitou a rozmanitým programem. Ukážeme vám nejkrásnější pláže Srí Lanky a zajímavá místa nezasažená masovou turistikou.

Srí Lanka + Maledivy

Spojte poznávání rozmanité Srí Lanky s relaxací na bělostných plážích Malediv. Obě destice jsou od sebe vzdáleny pouhou hodinu letu. Více důvodů pro návštěvu obou zemí najdete ZDE

Srí Lanka dovolená - kdy jet na Srí Lanku

Nejvhodnější dobou pro zimní dovolenou na ostrově Srí Lanka je období od ledna do dubna. Pravděpodobnost výskytu srážek je v tyto měsíce minimální jak na západním a jižním pobřeží, tak v horách. Na západní a jižní pláže se můžete vydat od července do září. Deštové srážky jsou v tyto měsíce jen občasné, oceán však není úplně klidný a písek z pláží je na mnoha místech smytý do oceánu.

Srí Lanka dovolená - počasí Srí Lanka

Počasí na ostrově Srí Lanka je teplé, tropické, s vysokou vlhkostí vzduchu po celý rok. Teplota vzduchu i vody v oceánu se na většině území ostrova Srí Lanka pohybuje kolem 29°C. Na plážích vane příjemný větřík.

Počasí na vysočině
V centrální části vysočiny kolem měst Nuwara Eliya a Haputale je počasí výrazně chladnější. Denní teploty se pohybují mezi 20-24°C, noční mezi 10-15°C. V lednu 2012 klesla teplota v Nuwara Eliya na 2,7°C a objevila se zde dokonce jinovatka. Vůbec nejnižší teplota zde byla naměřena v roce 1914, a to -3,7°C.

Maledivy

Geografická blízkost Srí Lanky a Malediv, stejné podnebí a stejné období hlavní turistické sezóny nabízí spojení dovolené na Srí Lance s dovolenou na Maledivách. Relaxujte na bělostných plážích Malediv a poznejte exotickou přírodu a kulturu ostrova Srí Lanka v rámci jedné dovolené. Cena takové dovolené bude výrazně nižší než kdybyste se rozhodli strávit dovolenou v každé zemi zvlášť. Obě země jsou od sebe vzdáleny pouze hodinu a půl letu.


Prohlédněte si kombinovaný zájezd od Go2 v sekci ZÁJEZDY SRÍ LANKA

Dovolená Srí Lanka a Maledivy

Z hlediska cen letenek, jejichž cena ovlivňuje celkovou cenu zájezdu, jsou tři hlavní vrcholy sezóny: únor, červenec/srpen a období kolem Nového roku. 

V únoru a červenci/srpnu jsou prázdniny jak v ČR, ve velké části západní Evropy a zvýšená poptávka po letenkách vede k růstu jejich cen. Ubytovací kapacity jsou rychle vyprodány i z důvodu čínského Nového roku, který připadá na konec ledna nebo únor.
Pro dovolené kolem Nového roku je poptávka po letenkách extrémní a již v červnu se ceny letenek pohybují mezi 25-30 tisíci Kč.

Přečtěte si naše doporučení pro plánování dovolené a optimalizaci ceny zájezdu.

Srí Lanka dovolená - co dělat na Srí Lance

Pokud se ptáte, proč jet na dovolenou na Srí Lanku, pak vězte, že nudit se zde opravdu nebudete. Exotické pláže s jemným pískem lemované kokosovými palmami, tyrkysová voda oceánu, množství divoké zvěře v národních parcích a osm kulturních a přírodních památek zapsaných na seznamu UNESCO nabízí skvělé příležitosti jak pro odpočinek na plážích, tak pro aktivní trávení dovolené. 

Srí Lanka dovolená - letiště Kolombo

Letenky na ostrov Srí Lanka za touroperátorské ceny přispívají k výhodným cenám našich zájezdů. Vyberte si termín dovolené na ostrově Srí Lanka a my vyhledáme k vašemu zájezdu ty nejlepší letenky s ohledem na cenu a délku čekací doby na přestupu. Využíváme touroperátorské ceny a akční nabídky leteckých společností, s nimiž dlouhodobě spolupracujeme. 


Pro návštěvu Srí Lanky je třeba turistické vízum, které je zpoplatněné. Pro klienty Go2, kteří si u nás zakoupí zájezd, vyřizujeme víza bez servisního poplatku. Více informací o vízech na Srí Lanku najdete v sekci SRÍ LANKA VÍZUM

 

Srí Lanka dovolená - Srí Lanka vízum

Pro dovolenou na ostrově Srí Lanka je třeba vízum. Turistická víza pro pobyt do 30 dnů je možné získat před odjezdem na Srí Lanku prostřednictvím internetové aplikace ETA nebo až po příletu na letiště na imigračním oddělení. Víza jsou zpoplatněna. Za internetové vízum ETA zaplatíte 35USD, za vízum na letišti po příletu 40USD. Děti do 12 let obdrží víza v obou případech zdarma.

CK Go2 pro vás zajistí v rámci zájezdu na Srí Lanku víza zdarma a bez administrativních poplatků.

Levné letenky na Srí Lanku zakoupíte v cestovní kanceláři Go2. Více informací v sekci LETENKY SRÍ LANKA

Srí Lanka dovolená - informace Srí Lanka

Zde je několik užitečných informací, které byste měli znát před cestou na dovolenou na ostrov Srí Lanka.

Dozvíte se, jaký je časový posun Srí Lanky vůči ČR, jakou měnu si vzít na dovolenou na Srí Lanku, co si s sebou zabalit, jak je to s pitnou vodou, elektřinou, telefonováním a internetem na Srí Lance a jaké suvenýry si můžete přivézt ze Srí Lanky.

Zda potřebujete pro cestu na ostrov Srí Lanka víza, se dočtete v sekci SRÍ LANKA VÍZUM

Srí Lanka dovolená - očkování Srí Lanka

Pro cestování po ostrově Srí Lanka není potřeba žádné speciální očkování. Je na zvážení každého cestovatele, jaká očkování před cestou případně podstoupí. Očkování proti žloutence typu A při cestě na Srí Lanku je možné, nikoliv však nezbytné.

Srí Lanka dovolená - Srí Lanka bezpečnost

Bezpečnost na ostrově Srí Lanka byla často diskutovaným tématem od 80. let minulého století, kdy se hnutí Tamilských tygrů snažilo získat autonomii území na severu ostrova mezi městy Jaffna a Mullaittivu a na severovýchodě země kolem města Mutur. V květnu 2009 došlo k definitivnímu potlačení aktivit tohoto hnutí a Srí Lanka je od té doby bezpečnou zemí.

Tak jako všude, dochází i na Srí Lance k drobným krádežím. Hlídejte si své cennosti a nenechávejte je v blízkosti otevřených oken hotelových pokojů.

Srí Lanka ceny

Ceny hotových jídel v restauracích na ostrově Srí Lanka jsou obdobné jako v ČR, ceny v místních jídelnách jsou oproti cenám v restauracích poloviční. Na Srí Lance pořídíte levně oblečení a obuv. Levná je i doprava vlakem a autobusem. Ceny vstupného jsou na Srí Lance několikrát vyšší pro cizince než pro místní, přesto však přijatelné. Ceny v obchodech jsou pevné, na tržnicích můžete zkusit o cenu smlouvat.

Srí Lanka dovolená - jídlo Srí Lanka

Tradiční jídla na ostrově Srí Lanka jsou pálivější, přesto však velmi chutná. Jídla připravovaná pro turisty v restauracích jsou přizpůsobena západním chutím a jsou méně kořeněná. Na jídelníčku jsou hojně zastoupeny především vynikající čerstvé ryby a mořské plody, dále kuřecí maso, čerstvá zelenina, rýže a nudle. V teplém tropickém počasí vás osvěží lahodné džusy z čerstvého ovoce.

Srí Lanka dovolená - ubytování Srí Lanka

Ubytování na ostrově Srí Lanka zajišťujeme v kvalitních a cenově dostupných hotelích kategorie 3-3,5*, které jsme osobně prověřili. Jsme však připraveni vyhovět i přáním náročnějších klientů a zajistit ubytování v luxusních hotelích. Na pobřeží vybíráme hotely přímo na pláži, ve vnitrozemí na atraktivních místech.

Obecně je třeba při cestě na Srí Lanku počítat s tím, že kvalita ubytování je ve srovnání s jinými zeměmi jihovýchodní Asie nižší, ceny však výrazně vyšší.

Ubytování na Srí Lance je vesměs předražené a cena neodpovídá kvalitě.