Srí Lanka dovolená

Srí Lanka od specialistů

Exotická dovolená na ostrově Srí Lanka od specialistů za přijatelnou cenu. Vysoká kvalita, osobní zkušenosti a znalosti, dokonalá znalost prostředí, česky hovořící delegát na Srí Lance a originální poznávací programy.

Dovolená originálně

Naše pobytové programy zaměřené na poznání Srí Lanky Vás překvapí svou originalitou a rozmanitým programem. Ukážeme vám nejkrásnější pláže Srí Lanky a zajímavá místa nezasažená masovou turistikou.

Srí Lanka + Maledivy

Spojte poznávání rozmanité Srí Lanky s relaxací na bělostných plážích Malediv. Obě destice jsou od sebe vzdáleny pouhou hodinu letu. Více důvodů pro návštěvu obou zemí najdete ZDE

Dopravní systém na Srí Lance a v samotném centru hlavního města Kolomba je opravdu pro všechny cestovatele a návštěvníky velkým zážitkem. Dopravním kolonám, které jsou každodenním stereotypem na každém rohu se nelze nijak vyhnout. Sotva lze najít semafor či dopravní značení mimo centrum celého ostrova. Dopravní předpisy či předepsaná pravidla řízení na silnicích se tu jen málokdy dodržují. Neplatí zde žádné pravidlo pravé ruky, ale spíše pravidlo, kdo dřív zatroubí, ten uhne a kdo dřív uhne, ten dřív jede.

Kdy jet na Srí Lanku

Největší vliv na to, kdy jet na Srí Lanku má bezpodmínečně počasí.

Počasí na Srí Lance je odjakživa nepředvídatelné a lze velmi těžko určit předpověď i pouhý den dopředu.

Srí Lanka je destinace známá pro své specifické klimatické podmínky, kde roční období nehraje až takovou roli. Pravdou ale je, že díky tomu zažijete na svých cestách opravdové dobrodružství!

Srí Lanka počasí

Srí Lanka je ideální destinací na příjemné strávení exotické dovolené kdykoliv, téměř po celý rok. Nesmíme ale opomenout, že nevyzpytatelné počasí, které na Srí Lance panuje, lze jen těžko předvídat.

Počasí na Srí Lance je ovlivněno monzuny, a to převážně v zimních měsících od prosince do dubna, kdy je největší sezóna a doporučujeme vyrazit na pláže jihozápadního pobřeží (Wadduwa, Kalutara, Beruwala, Bentota a další...)

Naopak v letních měsících od května do přelomu září a října, tzn. mimo sezónu, doporučujeme navštívit pláže na východním pobřeží Srí Lanky - oblast Negombo, Unawatuna, Mirissa, Matara a dále.

Maledivy

Proč kombinovat Srí Lanku a Maledivy?

Plánujete dovolenou v Asii a rádi byste z tohoto kontinentu poznali co nejvíce? Kombinovaný zájezd na Srí Lanku a Maledivy je ideálním řešením. Zatímco Srí Lanka nabízí nespočet historických památek, přírodních krás a možností, jak aktivně trávit čas, Maledivy jsou perfektním místem pro odpočinek a relaxaci na pláži.

Dovolená Srí Lanka a Maledivy

Z hlediska cen letenek, jejichž cena ovlivňuje celkovou cenu zájezdu, jsou tři hlavní vrcholy sezóny: únor, červenec/srpen a období kolem Nového roku. 

V únoru a červenci/srpnu jsou prázdniny jak v ČR, ve velké části západní Evropy a zvýšená poptávka po letenkách vede k růstu jejich cen. Ubytovací kapacity jsou rychle vyprodány i z důvodu čínského Nového roku, který připadá na konec ledna nebo únor.
Pro dovolené kolem Nového roku je poptávka po letenkách extrémní a již v červnu se ceny letenek pohybují mezi 25-30 tisíci Kč.

Přečtěte si naše doporučení pro plánování dovolené a optimalizaci ceny zájezdu.

Srí Lanka dovolená - co dělat na Srí Lance

Na Srí Lanku můžete vycestovat po celý rok, jen je třeba vhodně sestavit itinerář a vyhnout se oblastem ovlivňovanými monzuny.

Cestování po Srí Lance se vyjímá svou bohatou rozmanitostí sportovních i adrenalinových aktivit, gurmánských zážitků, božskou Ayurvedou a objevováním přírodních krás včetně divokého safari i několika kulturních památek.

Užijte si třeba aktivní dovolenou na Srí Lance v tropickém prostředí, díky kterému proniknete do tajů místní kultury či podlehnete relaxu tradiční Ajurvédy, u které si zároveň odpočinete a načerpáte novou energii.

Srí Lanka dovolená - letiště Kolombo

Letenky na ostrov Srí Lanka za touroperátorské ceny přispívají k výhodným cenám našich zájezdů. Vyberte si termín dovolené na ostrově Srí Lanka a my vyhledáme k vašemu zájezdu ty nejlepší letenky s ohledem na cenu a délku čekací doby na přestupu. Využíváme touroperátorské ceny a akční nabídky leteckých společností, s nimiž dlouhodobě spolupracujeme. 


Pro návštěvu Srí Lanky je třeba turistické vízum, které je zpoplatněné. Pro klienty Go2, kteří si u nás zakoupí zájezd, vyřizujeme víza bez servisního poplatku. Více informací o vízech na Srí Lanku najdete v sekci SRÍ LANKA VÍZUM

 

Srí Lanka dovolená - Srí Lanka vízum

Dle nejnovější aktuální vyhlášky, která byla oznámena srílanskými imigračními úřady na podporu turistického ruchu, jsou všichni držitelé pasu EU, tzn. tedy i občané České republiky a Slovenska, osvobození od placení poplatku elektronického víza ETA či vstupního turistického víza na Srí Lanku.

Srí Lanka dovolená - informace Srí Lanka

Zde naleznete několik užitečných informací, které byste měli znát před cestou na dovolenou na Srí Lanku.

Jak je to s vízovou povinností na ostrov Srí Lanka se dočtete v sekci SRÍ LANKA VÍZUM

Srí Lanka dovolená - očkování Srí Lanka

Ostrov Srí Lanka je ze zdravotního hlediska poměrně bezpečnou zemí. Pro cesty na Srí Lanku není povinné žádné speciální očkování. Je tedy na zvážení každého cestovatele, jestli se pro očkování rozhodne. V článku se dozvíte, jaká očkování jsou při cestě na Srí Lanku vhodná, zda zde hrozí horečka dengue nebo jak je to na ostrově s nebezpečnými zvířaty.

Srí Lanka dovolená - Srí Lanka bezpečnost

Bezpečnost na ostrově Srí Lanka byla často diskutovaným tématem od 80. let minulého století, kdy se hnutí Tamilských tygrů snažilo získat autonomii území na severu ostrova mezi městy Jaffna a Mullaittivu a na severovýchodě země kolem města Mutur. V květnu 2009 došlo k definitivnímu potlačení aktivit tohoto hnutí a Srí Lanka je od té doby bezpečnou zemí.

Tak jako všude, dochází i na Srí Lance k drobným krádežím. Hlídejte si své cennosti a nenechávejte je v blízkosti otevřených oken hotelových pokojů.

Srí Lanka ceny

Ceny hotových jídel v restauracích na ostrově Srí Lanka jsou obdobné jako v ČR, ceny v místních jídelnách jsou oproti cenám v restauracích poloviční. Na Srí Lance pořídíte levně oblečení a obuv. Levná je i doprava vlakem a autobusem. Ceny vstupného jsou na Srí Lance několikrát vyšší pro cizince než pro místní, přesto však přijatelné. Ceny v obchodech jsou pevné, na tržnicích můžete zkusit o cenu smlouvat.

Srí Lanka dovolená - jídlo Srí Lanka

Tradiční jídla na ostrově Srí Lanka jsou pálivější, přesto však velmi chutná. Jídla připravovaná pro turisty v restauracích jsou přizpůsobena západním chutím a jsou méně kořeněná. Na jídelníčku jsou hojně zastoupeny především vynikající čerstvé ryby a mořské plody, dále kuřecí maso, čerstvá zelenina, rýže a nudle. V teplém tropickém počasí vás osvěží lahodné džusy z čerstvého ovoce.

Srí Lanka dovolená - ubytování Srí Lanka

Ubytování na ostrově Srí Lanka zajišťujeme v kvalitních a cenově dostupných hotelích kategorie 3-3,5*, které jsme osobně prověřili. Jsme však připraveni vyhovět i přáním náročnějších klientů a zajistit ubytování v luxusních hotelích. Na pobřeží vybíráme hotely přímo na pláži, ve vnitrozemí na atraktivních místech.

Obecně je třeba při cestě na Srí Lanku počítat s tím, že kvalita ubytování je ve srovnání s jinými zeměmi jihovýchodní Asie nižší, ceny však výrazně vyšší.

Ubytování na Srí Lance je vesměs předražené a cena neodpovídá kvalitě.