Lidé souostroví Maledivy

Lidé žijící na souostroví Maledivy jsou velmi skromní a důležitou roli v jejich životě hraje rodina, příbuzenské vztahy a náboženství. S domorodým obyvatelstvem se setkáte v hotelových resortech, kde platí pravidlo, že alespoň 50% zaměstnanců musí tvořit Maledivci, nebo při návštěvě hlavního města Malediv Malé a domorodých osad na ostrovech, kde platí pravidlo, že do západu slunce musíte být z ostrova pryč. Na rozdíl od sousední Srí Lanky, kde vládne kriket, je oblíbenou kratochvílí Maledivců fotbal.

Národnostní složení obyvatelstva Malediv: Maledivci 98%, Sinhálci 1%, 1% Arabové a další menšiny

Lidé, Maledivy

Obyvatelstvo hlavního města Malé

Z celkového počtu přibližně 350 tisíc obyvatel Malediv žije asi 120 tisíc obyvatel na miniaturním ostrově o rozloze 1,7 km2 v hlavním městě Malé. Hustota osídlení tu činí neuvěřitelných 70 a půl tisíce obyvatel na 1 km2. Do Malé neustále přicházejí lidé z okolních ostrovů v naději, že zde najdou lepší život. Problém s nedostatkem místa k osídlení se vláda snaží řešit zasypáváním lagun drtí korálů a písku.

Další velká města Malediv
Druhým největším městem Malediv je město Hithadhoo na nejjižnějším atolu Addu, kde žije asi 10 tisíc lidí. Několik lokálních ostrovů má více než 5 tisíc obyvatel a zbylé obyvatelstvo pak osídluje jednotlivé ostrůvky Malediv, kde je živí rybolov a turistický průmysl.

Rybí trh v Malé

Lidé a náboženství na Maledivách

Jediným oficiálním náboženstvím Malediv je islám, činnost jiných církví je zakázána. Všichni Maledivci se hlásí k liberální sunitské větvi islámu. Lidé jiného než muslimského vyznání nemohou získat maledivské občanství.

Oblékání na Maledivách

Na plážích nebudete mít s klasickým plážovým oblečením problém, nudismus je však zakázaný. Pokud se vydáte do hlavního města Malé nebo na prohlídku ostrovů osídlených domorodým obyvatelstvem, mějte na paměti, že jste v muslimské zemi a přiměřeně tomu se oblečte (kalhoty a sukně zakrývající stehna, tričko zakrývající ramena a poprsí).

Maledivy