Ubytování Maledivy

Maledivy nabízí ubytování ve 150 letoviscích od jednoduchých bungalovů na pláži až po naprosto luxusní vily, kde budete mít svůj vlastní bazén a svého osobního sluhu.

Hlavní turistická sezona na Maledivách je od prosince do dubna, v tomto období je ubytování na Maledivách výrazně dražší. Ceny dosahují svého maxima během vánočních a novoročních svátků, vyšší ceny jsou také během Velikonoc a v červenci a srpnu.

Vyberte si resort svých snů pro dovolenou na Maledivách. Popisy resortů s fotogaleriemi najdete v sekci ZÁJEZDY MALEDIVY

Maledivy dovolená - ubytování Maledivy

Jak si vybrat ubytování na Maledivách

Při výběru ubytování na Maledivách si můžete můžete být naprosto jisti, že každé ostrovní letovisko obklopují nádherné bělostné pláže s jemným pískem, které jinde na světě nenajdete. Nicméně úroveň ubytování a služeb se může v jednotlivých letoviscích velmi výrazně lišit. Volba správného resortu nebo guesthousu je tedy klíčem k tomu, aby vaše dovolená na Maledivách byla přesně podle vašich představ.

Každý ostrovní resort má svou jedinečnou atmosféru. Při výběru ubytování proto důkladně zvažte, jaký typ dovolené preferujete a co od vašeho letoviska nebo obydleného ostrova očekáváte. Pokud se chystáte na Maledivy na svatební cestu, určitě budete mít jiné požadavky než rodina s dětmi nebo parta surfařů.

Ubytování Maledivy

Chystáte se na Srí Lanku? Stáhněte si našeho Velkého průvodce po Srí Lance ZDARMA!
Dozvíte se, kam se vydat, co ochutnat, jaké jsou nejlepší pláže, skrytá místa bez turistů a mnoho dalšího. Ke stažení ZDE .

 

Ubytování na Maledivách s dětmi

Jestli vyrážíte na dovolenou na Maledivy s dětmi, doporučujeme vybrat takové ubytování na Maledivách, které je family friendly a má tedy v nabídce i dětská hřiště a animační programy, aby se vaše děti během pobytu nenudily. Na obydlených lokálních ostrovech speciální dětské koutky ani kluby neexistují.

V případě dovolené s dětmi je také vhodné i zvážit polohu resortu nebo hotelu na ostrově a vybrat takový, který je z letiště dobře dostupný. Před rezervací si ověřte, jaká je nabídka jídel a případně vyloženě dětských jídel. V resortech není k dostání žádná dětská výživa, v případě potřeby ji musíte přivést s sebou.

Daně za děti na Maledivách

I za děti a kojence musíte zaplatit tzv. Green tax, která je 6 USD za noc v resortech, které mají více než 25 pokojů a 3 USD v hotelech a penzionech, kde je ubytovací kapacita pod 25 pokojů.

Ubytování dětí ve vodních vilách

Ubytování na Maledivách dětí do 12 let je zakázáno ve většině vodních vil a bungaloveů. Jestliže byste se zde i přesto chtěli ubytovat s mladšími dětmi, musíte podepsat dokument, kterým potvrzujete, že za děti přebíráte plnou odpovědnost.

Ubytování na Maledivách s dětmi

Svatební cesty na Maledivy

Pokud plánujete svatební cestu na Maledivách, informujte o tom resort předem a zašlete jim kopii oddacího listu, protože pro tyto příležitosti mají obvykle připravené speciální akce a pozornosti určené přímo novomanželům.

V současné době sice cizinci nemohou uzavírat na Maledivách právně platné sňatky, ale můžete si zde zajistit svatební obřad a legislativní náležitosti si pak vyřídit až po návratu z dovolené.

Svatební cesty na Maledivy

Ubytování Maledivy - ceny

Nejlevnější ubytování z celého souostroví Maledivy je možné sehnat v hlavním městě Malé, kde se ceny pohybují i pod 80 USD za obyčejný pokoj mimo hlavní sezónu. Malé je ale rušným obchodním centrem Malediv a vaše představy o kouzelné dovolené strávené na malém ostrůvku uprostřed Indického oceánu zaručeně nenaplní. Ceny za ubytování v ostrovních resortech začínají na cca 100 USD za pokoj mimo hlavní sezónu nanejlevnějších resortech a v sezóně mohou být více než dvojnásobné. Významnou finanční položkou je rovněž doprava na resort, která se liší podle typu dopravního prostředu. Nejlevněji vás na resort dopraví loď, nejdráže hydroplán, jehož cena se pohybuje mezi cca 400 - 500 USD za zpáteční cestu.

Ceny ubytování na Maledivách se odvíjí od typu a komfortu ubytování. Také nezapomeňte, že všechny ceny na Maledivách jsou uváděny bez daní, které ve finále představují nezanedbatelnou položku.

Ubytování Maledivy

Guesthousy na obydlených ostrovech Malediv

Guesthousy na obydlených ostrovech jsou vhodnou volbou pro ty, kteří nechtějí být v letovisku odděleni od místních obyvatel. V porovnání s resorty zde poznáte úplně jiný život, zvlášť pokud se ubytuje na některém z odlehlejších atolů, daleko od hlavního města Malé.

Cena za ubytování bude nižší než v resortech, ale mějte na paměti, že na místech mimo hotelové letoviska jsou striktní pravidla ohledně oblékání, koupání v bikinách a konzumace alkoholu, která musíte plně respektovat.

Služby na obydlených ostrovech Malediv

Téměř všechny guesthousy mají restaurace, kde svým hostům podávají jídla a mohou se zde najíst i hosté, kteří zde nejsou ubytovaní. Na obydlených ostrovech je jinak veškerá občanská vybavenost, jsou zde sportovní střediska, nemocnice, obchody, restaurace, školy i policejní stanice.

Ceny ubytování na Maledivách v guesthousech

Průměrná cena za noc se pohybuje od 60 USD mimo turistickou sezónu a kolem 100 USD v sezóně. Ubytování má výrazně nižší standard než hotelové resorty.

Guesthousy na obydlených ostrovech Malediv

Ceny ubytování na Maledivách v resortech

Resorty nabízí několik úrovní a typů ubytování. Průměrná cena za pokoj s variantou all inclusive v hlavní sezoně se pohybuje kolem 600 USD, mimo sezónu od 350 USD.

All inclusive, případně plná penze, se v letoviscích opravdu vyplatí, protože kupovat samostatně jídlo a pití v restauracích je poměrně nákladné. V každém resortu najdete minimálně jednu restauraci, záleží vždy na úrovni letoviska. V luxusních resortech můžete najít i restaurace, které mají michelinskou hvězdu.

Jestli se budete pohybovat jen po resortu, nemusíte si měnit peníze na místní měnu, protože resorty akceptují běžné platební karty a dolary.

Služby v resortech

Každý resort má nastavené jiné podmínky a možnosti než na obydlených ostrovech. V resortech jsou běžně k dostání alkoholické nápoje a je také dovoleno se koupat na dvoudílných plavkách. Všechny resorty mají svou vlastní potápěčskou základnu a na své si tak přijdou naprostí začátečníci i pokročilí potápěči.

Další aktivity se liší dle jednotlivých nabídek resortu, nicméně každé letovisko nabízí minimálně možnost výletů na Malé a výlety na obydlené ostrovy. Většinou je také v nabídce spa a různé vodní sporty (surfování, vodní lyže, kajak, kiteboarding, windsurfing a mnohé další).

Resorty také nabízejí k pronájmu vybavení na šnorchlování, v luxusnější letoviscích je toto vybavení dostupné zdarma.

Cena dopravy z letiště do resortu

K nákladům na ubytování je také potřeba připočítat dopravu, cenu za dopravu hydroplánem nebo motorovým člunem do vašeho resortu. Cena se pohybuje mezi 200 – 500 USD za jednu cestu, nikoliv za osobu, takže čím víc pasažérů pojede, tím bude konečná cena menší.

Hydroplány z Malé létají jen do 16 hodin, motorové čluny mohou plout kdykoliv.

Kdy si rezervovat ubytování na Maledivách

Ideální doba pro rezervaci ubytování na Maledivách je dva až tři měsíce předem, protože levnější a lépe situované bungalovy bývají vyprodány nejdříve. Některé resorty navíc nabízí slevu za včasnou rezervaci. Víme o výhodných aktuálních nabídkách ubytování, stačí nás jen kontaktovat.

Ceny ubytování na Maledivách v resortech
Ceny ubytování na Maledivách v resortech

Ubytování Maledivy - dovolená s Go2

Sestavili jsme pro vás nabídku kvalitního, přesto však cenově dostupného ubytování na Maledivách. Všechny hotely jsme osobně prověřili. Pokud však v naší aktuální nabídce nenajdete hotel, který hledáte, neváhejte nás kontaktovat. Umíme nabídnout většinu z maledivských resortů za příznivé ceny.

Nabídku hotelů pro dovolenou na Maledivách od Go2 najdete v sekci ZÁJEZDY MALEDIVY

Ubytování Maledivy - dovolená s Go2

Maledivy - nejlevnější ubytování

Nejlevnější ubytování na souostroví Maledivy najdete na ostrovech, které je osídleno domorodým obyvatelstvem. Kvalita hotelů však bývá nižší něž v klasických ostrovních resortech. Pokud se rozhodnete pro takové ubytování, připravte se na určitá omezení související s životem mezi domorodým muslimským obyvatelstvem.

Ubytování v guesthouses i v resortech je nejlevnější mimo hlavní turistickou sezónu. Také nezapomeňte, že všechny ceny na Maledivách jsou uváděny bez daní, které ve finále představují nezanedbatelnou položku.

Ubytování v Malé

Levné ubytování je také možné sehnat v hlavním městě Malé, kde se ceny pohybují i pod 100 USD za obyčejný pokoj mimo hlavní sezónu. Malé je ale rušné obchodní centrum Malediv a vaše představy o kouzelné dovolené strávené na malém ostrůvku uprostřed Indického oceánu pravděpodobně nenaplní.

Maledivy vodní vily a bungalovy

Vodní vily, které stojí na na kůlech přímo nad lagunou, jsou na Maledivách velmi oblíbené. Existuje několik kategorií tohoto typu ubytování, každý resort nabízí jiné možnosti.

Vodní vily a bungalovy nejsou na obydlených ostrovech, najdete je pouze v resortech. Průměrná cena za noc se pohybuje kolem 1.000,- USD za noc, nicméně záleží na tom, jak luxusní ubytování a ostatní služby si zvolíte.

Plážový bungalov Maledivy