Proč spojit Maledivy a Srí Lanku při Vaší dovolené

Proč kombinovat Srí Lanku a Maledivy?

Plánujete dovolenou v Asii a rádi byste z tohoto kontinentu poznali co nejvíce? Kombinovaný zájezd na Srí Lanku a Maledivy je ideálním řešením. Zatímco Srí Lanka nabízí nespočet historických památek, přírodních krás a možností, jak aktivně trávit čas, Maledivy jsou perfektním místem pro odpočinek a relaxaci na pláži.

Proč spojit Maledivy a Srí Lanku při vaší dovolené?

 • Geografická blízkost – Srí Lanka a Maledivy se nachází v Indickém oceánu jižně od Indie. Díky zcela odlišnému vzhledu i kultuře je jen těžko uvěřitelné, že leží pouhou hodinu a půl letu od sebe. Letenky Srí Lanka - Maledivy se dají pořídit za výhodnou cenu.
 • Finanční dostupnost – Většina asijských států je velmi levná. O to dražší jsou však náklady na cestu. Pokud se rozhodnete navštívit Srí Lanku i Maledivy najednou, cena takového zájezdu bude výrazně nižší, než kdybyste se rozhodli strávit dovolenou v každé zemi zvlášť. Kombinace Srí Lanky a Malediv je možná i v rámci zájezdu s Go2.
 • Podobné podnebí – Srí Lanka a Maledivy leží v tropickém pásu blízko rovníku. Teploty jsou po celý rok stálé a průměrně se drží okolo 30°C. Střídá se tu období sucha (listopadu – duben) a období dešťů (květen – říjen).
 • Stejné období hlavní sezóny – Hlavní turistická sezóna na Srí Lance a Maledivách probíhá od prosince do března, kdy je obloha zpravidla bez mraků, dny jsou zalité sluncem a vlhkost vzduchu v rámci možností klesá. Během období dešťů zde ubývá turistů, ceny ubytování klesají a přibývá srážek. I tak je ale možné v tento čas vycestovat – Srí Lanka se krásně zelená a bubnování kapek deště o střechu je jedna z nejkrásnějších tropických ukolébavek. Navíc, když v jedné části Srí Lanky prší, v druhé panuje hezké počasí.
 • Různorodá kultura – Asie je velice pestrý kontinent, který vám představí tisíce možných způsobů přípravy rýže a nudlí, neřízenou dopravu a místa, která jako by vypadla z obálek katalogů. Abyste ji poznali blíže, navštívit pouze jednu zemi nestačí. Asijské státy mají odlišnou kulturu, krajinu i možnosti cestování. Kombinovaný zájezd na Srí Lanku a Maledivy není výhodný jenom finančně, ale jedná se i o velice zajímavý kontrast dvou zemí.
Maledivy

Srí Lanka

Srí Lanka je asijský stát, který leží na ostrově Cejlon. Jedná se o oblíbenou destinaci mnoha cestovatelů a turistů. Scenerické výhledy, nekonečné pláže, výborné jídlo. To jsou jen některé z mnoha důvodů, které jí vysloužily přezdívku Perla Indického oceánu.

Srí Lanka je svou rozlohou srovnatelná s Českou republikou a na poměrně malé ploše ukrývá opravdové skvosty. Přírodní krásy zde zcela vyvažují ty kulturní. Jedním z nejpopulárnějších způsobů, jak se mezi nimi dopravit jsou vlaky. V srdci Srí Lanky se nachází oblast starobylých královských měst, kde najdeme pozůstatky více jak 2000 let staré historie.

Na yysočině lze objevit malé vesničky schované v čajových plantážích, vodopády, národní park Horton Plains nebo nejvyšší vrchol Srí Lanky, horu Pidurangalu. Po celém ostrově jsou rozesety národní parky, kde je možné pozorovat slony, leopardy, vodní buvoly a různé druhy primátů ve volné přírodě.

Dominantní buddhistická víra je zde zhmotněna v podobě krásných chrámů, kde panuje klid a vzduchem se line vůně vonných tyčinek. Pobřeží je lemováno písčitými plážemi, a kromě relaxace nabízí spoustu možností, jak aktivně trávit čas.

V hlavním městě Kolombu a ostatních větších městech se dají na trzích pořídit zajímavé suvenýry jako jsou sošky, sarongy nebo koření. Místní lidé jsou velmi přátelští, usměvaví a vždy ochotní poradit. Velikým plusem jsou i nízké ceny a dobrá turistická infrastruktura.

Co nabízí:

 • safari v národních parcích
 • osm památek zapsaných na seznamu UNESCO
 • buddhistické chrámy
 • horská turistika
 • čajové plantáže
 • vodopády
 • pozorování velryb a delfínů
 • šnorchlování
 • surfování
 • golfová hřiště
Srí Lanka

 

Chystáte se na Srí Lanku? Stáhněte si našeho Velkého průvodce po Srí Lance ZDARMA!
Dozvíte se, kam se vydat, co ochutnat, jaké jsou nejlepší pláže, skrytá místa bez turistů a mnoho dalšího. Ke stažení ZDE .

 

Maledivy

Maledivy jsou jihoasijský stát v Indickém oceánu, který se rozkládá na 1196ti korálových ostrovech. Dvě stě z nich je obydlených, přičemž populace nedosahuje ani půl milionu obyvatel.

Zajímavostí je, že Maledivy jsou zapsány v Guinessově knize rekordů jako nejplošší země na světě – žádný pozemní bod neleží výše než 2,5 metru nad mořskou hladinou. Jedná se o populární turistickou destinaci, která je oblíbená zejména pro odpočinkové dovolené. Od roku 2009 mohou na Maledivách cizinci pobývat i mimo resorty, čímž se cesty otevřely také baťůžkářům.

Protože zdejší obyvatelé jsou muslimové, na místních ostrovech je vhodné chodit se zahalenými rameny a stehny a nekonzumovat alkohol na veřejnosti. Výhodou resortů je, že zde najdete evropský standard, dokonalý klid a soukromí. Pro tyto účely slouží dalších sto dvacet ostrovů patřících rekreačním zařízením.

Průzračně křišťálová voda, azurová obloha a bílé jemně písčité pláže tvoří tropický ráj. Kromě relaxování ve stínu palem můžete šnorchlovat, potápět se nebo si udělat výlet na sandbank (písečná mělčina v moři). V rámci resortů je možné se zúčastnit spousty aktivit, výletů a vyzkoušet si vodní sporty jako je kitesurfing nebo paddleboarding.

Jídlo v resortech bývá jak evropské, tak i místní. Maledivská kuchyně je hodně ovlivněna tou indickou a srílanskou. Pokrmy bývají pikantní a nejčastěji se podávají ryby nebo mořské plody s rýží. Mezi nejlepší ostrovy na Maledivách patří z levnějších Paradise island, Sun island, Royal island, z dražších pak například Amari Havodda, Kuramathi nebo Oblu Select at Sangeli. Na tyto resorty se můžete podívat i v rámci kombinovaného zájezdu Srí Lanka a Maledivy s Go2.

Co nabízí:

 • liduprázdné pláže s jemným bílým pískem
 • tyrkysová voda Indického oceánu
 • úchvatný podmořský svět
 • nezapomenutelné šnorchlování a potápění
 • pozorování delfínů
 • vodní sporty
 • ostrovní resorty
 • možnost navštívit více ostrovů
Maledivy

Srí Lanka a Maledivy – Letenky

Vzdálenost mezi Srí Lankou a Maledivami je necelých tisíc kilometrů. Letenky Srí Lanka – Maledivy nebo naopak se dají pořídit za celkem výhodnou cenu. Cesta trvá kolem hodiny a půl a mezi ostrovy létají letecké společnosti jako jsou Emirates, China Eastern, Srilankan Airlines nebo Korean airlines. Blízkost ostrovů nabízí jedinečnou možnost, jak Srí Lanku a Maledivy navštívit během jediné cesty. V rámci kombinovaného zájezdu s Go2 máte navíc letenku už předem zajištěnou.

Srí Lanka a Maledivy – Letenky

Kombinovaný zájezd Srí Lanka, Maledivy s Go2

Pokud během cest rádi poznáváte a objevujete, ale nebráníte se ani relaxaci a slunění na pláži, je pro vás kombinace Srí Lanka - Maledivy tou správnou volbou. Každý z těchto ostrovních států je odlišný a každý má co nabídnout. Vybrali jsme pro vás to nejlepší z obou destinací a vše vložili do jednoho zájezdu v několika možných variantách:

 

Zájezd Pohoda Srí Lanky a relax Malediv

 • Během deseti dnů procestujete centrální část Srí Lanky a na závěr si užijete zasloužený odpočinek a relax na Maledivách.
 • Poznávací část vaší dovolené začne na Srí Lance, kde se vypravíte za historickými památkami jako jsou jeskynní chrámy v Dambulle, královské město Pollonaruwa, skalní masiv Sigiriya nebo Chrám Buddhova zubu v Kandy. Podíváte se i na sloní safari Minneriya a do Vysočiny plné čajových plantáží. Putování zakončíte na pláži v Negombu.
 • Následující dva dny strávíte v resortu na Maledivách, kde si kromě relaxace budete moct užít i šnorchlování, potápění a další aktivity nabízené resortem.

TIP: Pokud vás tento zájezd zaujal, pro více informací se podívejte na ZÁJEZD POHODA SRÍ LANKY A RELAX MALEDIV

 

Zájezd Kouzlo Srí Lanky, Malediv (Dubaj)

 • Během dvou týdnů procestujete ty nejkrásnější části Srí Lanky a na závěr si užijete zasloužený odpočinek na bělostných plážích Malediv.
 • Poznávací část dovolené zahájíte v koloniálním srílanském městě Galle. Dále budete pokračovat na jižní pobřeží Srí Lanky, kde máte možnost pozorovat velryby. Přes národní park Yala se poté vypravíte do Vysočiny za krásnými čajovými plantážemi, vodopády a scenerickými vyhlídkami. V oblasti starobylých měst navštívíte historické památky jako jsou jeskynní chrámy v Dambulle, skalní masiv Sigiriya nebo kulturní město Kandy. Nebude chybět ani sloní safari Minneriya a možnost se na slonech projet.
 • Po přeletu na Maledivy si užijete pobytovou dovolenou v resortu Paradise Island. Následující tři dny strávíte na krásných písčitých plážích a v azurových vodách Indického oceánu. Ubytování je zajištěno v plážovém bungalovu.
 • Pokud vám tři dny relaxování dodají dostatek síly a energie, můžete si svou dovolenou prodloužit ještě o dva dny prohlídkou jednoho z nejmodernějších měst současnosti – Dubaje.

TIP: Pokud vás tento zájezd zaujal, pro více informací se podívejte na ZÁJEZD SRÍ LANKA A MALEDIVY  nebo na ZÁJEZD KOUZLO SRÍ LANKY, MALEDIVY A DUBAJ

Kombinovaný zájezd Srí Lanka, Maledivy s Go2