Maledivy dovolená

 

Dovolená Maledivy informace

Přehledné informace pro naplánování Vaší cesty na Maledivy. Dovolená v exotické destinaci dle Vašich požadavků je naší specializací. Poradíme Vám s výběrem termínu, ubytování a dalších náležitostí Vaší dovolené. Maledivy známe a dlouhodobě zde zájezdy organizujeme.

Zájezdy Maledivy od specialistů

V sekci ZÁJEZDY MALEDIVY naleznete velký výběr pobytů na Maledivách za velmi přijatelné ceny. Relaxujte na ostrovech Indického oceánu. Dovolená na Maledivách je kombinace krásných pláží, průzračného moře a kvalitního ubytování. 

Maledivy dovolená s Go2

Vyberte si některý z maledivských RESORTŮ na našem webu nebo nás kontaktujte s Vaším požadavkem. V nabídce máme zájezdy do více než 100 resortů.
Máte dotaz? Kontaktujte nás! Poradíme Vám s výběrem resortu a v ceně zohledníme aktuální akční nabídky.

Dovolená Maledivy - kdy jet na Maledivy

Kdy jet na Maledivy? Na dovolenou na Maledivy můžete jet celoročně. Klima je tropické, teplota vody i vzduchu je velmi podobná v každém ročním období a nijak výrazně se nemění. Na Maledivách nejsou výrazné teplotní rozdíly mezi dnem a nocí a nemusíte se ani obávat extrémních veder, průměrná teplota přes den je 27–33 °C.

Podnebí je ovlivněné blízkostí rovníku, oceánem a dvěma monzumy, severovýchodním a jihozápadním. Počasí na Maledivách se proto v podstatě dělí na dvě roční období, období sucha a období dešťů.

Počasí na souostroví Maledivy je tropické a teplotně stálé s vysokou vlhkostí vzduchu. Množství srážek je závislé na monzunech.

Hlavní sezóna, kdy je počasí na Maledivách nejlepší, je od prosince do dubna. Můžete očekávat minimum srážek, nízkou vlhkost a modrou oblohu. Na dovolenou tam však můžete vyrazit po celý rok a i to je jeden z důvodů, proč Maledivy patří mezi jednu z nejvyhledávanějších exotických destinací.

Pokud pojedete na Maledivy mimo hlavní sezónu, což je od května do listopadu, existuje větší pravděpodobnost bouřek a srážek. Na druhou stranu počasí je stále teplé a moře také. Letenky jsou levnější, ceny v hotelových resortech jsou výrazně nižší než během hlavní sezóny a na ostrovech potkáte méně turistů.

Maledivy

Proč kombinovat Srí Lanku a Maledivy?

Plánujete dovolenou v Asii a rádi byste z tohoto kontinentu poznali co nejvíce? Kombinovaný zájezd na Srí Lanku a Maledivy je ideálním řešením. Zatímco Srí Lanka nabízí nespočet historických památek, přírodních krás a možností, jak aktivně trávit čas, Maledivy jsou perfektním místem pro odpočinek a relaxaci na pláži.

Svatba na Maledivách

Splňte si sen o svatbě v exotickém ráji a nechte nás zařídit Váš obřad snů na Maledivách.

Maledivy patří k nejromantičtějším místům pro svatební obřady na světě. Prožijte svatbu nebo obnovení manželského slibu na bělostných plážích ostrovů obklopeni převislými palmami a azurovým mořem. Obřadem na Maledivách získáte nezapomenutelné zážitky na celý život, které Vám nikdo nevezme.

Výhodou svateb na Maledivách je fakt, že se Vám vytrácí starosti se svatební cestou. Romantičtější místo už totiž budete jen těžko hledat.

Dovolená Srí Lanka a Maledivy

Z hlediska cen letenek, jejichž cena ovlivňuje celkovou cenu zájezdu, jsou tři hlavní vrcholy sezóny: únor, červenec/srpen a období kolem Nového roku. 

V únoru a červenci/srpnu jsou prázdniny jak v ČR, ve velké části západní Evropy a zvýšená poptávka po letenkách vede k růstu jejich cen. Ubytovací kapacity jsou rychle vyprodány i z důvodu čínského Nového roku, který připadá na konec ledna nebo únor.
Pro dovolené kolem Nového roku je poptávka po letenkách extrémní a již v červnu se ceny letenek pohybují mezi 25-30 tisíci Kč.

Přečtěte si naše doporučení pro plánování dovolené a optimalizaci ceny zájezdu.

Maledivy dovolená - letenky

Letenky na Maledivy za touroperátorské ceny přispívají k výhodným cenám našich zájezdů. Vyberte si termín dovolené na ostrově Srí Lanka a my vyhledáme k vašemu zájezdu ty nejlepší letenky s ohledem na cenu a délku čekací doby na přestupu. Využíváme touroperátorské ceny a akční nabídky leteckých společností, s nimiž dlouhodobě spolupracujeme. 

 

Maledivy dovolená - let na Maledivy

Let na Maledivy trvá přibližně 10 hodin. V uvedené době nejsou započítány čekací doby na přestupech. Z Prahy v současné době nejsou provozovány žádné přímé lety na Maledivy.

Přímý let na Maledivy
Přímý let na Maledivy je možný z Mnichova, Frankfurtu, Düsseldorfu, Vídně nebo Londýna. Let trvá přibližně 10 hodin.

Maledivy dovolená - letiště Maledivy

Letiště na souostroví Maledivy je označováno jako Letiště Velana, Malé (MLE) a nachází se na miniaturním ostrově Hulhulé, dva kilometry od ostrova, na němž se rozkládá hlavní město Malediv Malé. Přistávací dráha je 3 200 metrů dlouhá a je obklopená korálovým útesem a lagunami. S letištěm sousedí přístaviště hydroplánů a rychlolodí, které zajišťují přepravu turistů do jednotlivých resortů. Přepravu mezi terminálem a přístavištěm zajišťují autobusy.


Levné letenky na Maledivy zakoupíte v cestovní kanceláři Go2. Více informací v sekci LETENKY MALEDIVY

Maledivy dovolená - víza

Vízum na Maledivy není třeba zařizovat před odletem. Krátkodobé třicetidenní vízum obdrží každý turista po příletu na Maledivy přímo na letišti po předložení vyplněné příletové karty zdarma.

Maledivy dovolená - informace

Pokud se chystáte na dovolenou na souostroví Maledivy, v této sekci naleznete několik praktických informací, které byste měli před vaší cestou znát. Dozvíte se, jakou měnu potřebujete na Maledivy, co potřebujete s sebou, jak je to s pitnou vodou a elektřinou. Také vám poradíme ohledně internetu, bezpečnosti a naleznete zde další užitečné informace, které před odjezdem na vaši dovolenou jistě oceníte.

Ceny na souostroví Maledivy

Ceny na souostroví Maledivy jsou výrazně vyšší než v jiných zemích jižní a jihovýchodní Asie. Je to způsobeno jednak výjimečností Malediv a také proto, že téměř všechno se na Maledivy dováží. Ryby, kokosové ořechy, mango, ananas, banány a papáju Maledivy sice produkují, ale ne v takovém množství, jaké by uspokojilo poptávku všech ostrovních resortů.

Maledivy - jídlo a pití

Každé letovisko nabízí jiný typ služeb, nicméně obecně je jídlo na Maledivách v hotelových restauracích velmi chutné, inspirované středomořskou, indickou, arabskou a asijskou kuchyní. Základními surovinami jsou tradičně ryby a mořské plody, kuřecí a hovězí maso, rýže, zelenina a koření. Vepřové maso je výjimečně k dostání pouze v resortech, na obydlených ostrovech je zakázané.

Čerstvé džusy jsou vyráběny nejčastěji z banánů, ananasu, limetky a papáji.

Jídla mimo letoviska je většinou velmi pikantní a kořeněná.

Maledivy dovolená - ubytování Maledivy

Maledivy nabízí ubytování ve 150 letoviscích od jednoduchých bungalovů na pláži až po naprosto luxusní vily, kde budete mít svůj vlastní bazén a svého osobního sluhu.

Hlavní turistická sezona na Maledivách je od prosince do dubna, v tomto období je ubytování na Maledivách výrazně dražší. Ceny dosahují svého maxima během vánočních a novoročních svátků, vyšší ceny jsou také během Velikonoc a v červenci a srpnu.

Vyberte si resort svých snů pro dovolenou na Maledivách. Popisy resortů s fotogaleriemi najdete v sekci ZÁJEZDY MALEDIVY

Incentiva a incentivní zájezdy na Maledivy

Incentivní zájezd na Maledivy může být odměnou pro nejlepší týmy firmy a motivačním nástrojem podporujícím výkonnost a loajalitu zaměstnanců.

Na rozdíl od finanční odměny na odměnu ve formě zájezdu na exotické Maledivy zaměstnanci a obchodní partneři nikdy nezapomenou.