Maledivy

Maledivy od specialistů

Exotická dovolená na Maledivách od specialistů za přijatelnou cenu. Vysoká kvalita, osobní zkušenosti a znalosti, česky hovořící delegát na Maledivách a zohlednění aktuálních cenových akcí resortů.

Dovolená Srí Lanka a Maledivy

Spojte poznávání neskutečně rozmanité Srí Lanky s relaxací na bělostných plážích Malediv. Obě destice jsou od sebe vzdáleny osmdesát minut letu. Více důvodů pro návštěvu obou zemí najdete ZDE

Co dělat na Maledivách

Kromě nádherných bělostných pláží vyzývajících k lenošení a relaxaci skýtají Maledivy i množství příležitostí pro aktivní trávení volného času. Co dělat o dovolené na Maledivách podrobně najdete ZDE

Maledivy mapa

Podívejte se na mapu souostroví Maledivy od Go2 Srí Lanka a Maledivy. Najdete v ní vyznačené nejoblíbenější a cenově dostupné resorty a způsoby dopravy z mezinárodního letiště.
Kliknutím na obrázek vpravo se mapa zvětší.

 

Prohlédněte si ZÁJEZDY NA MALEDIVY od Go2SriLanka+Maledivy, specilisty na zájezdy na Srí Lanku a Maledivy.

Maledivy

Oficiální název: Maledivská republika
Hlavní město: Malé (asi 120.000 obyvatel)

Časový posun vůči ČR: +4 hodiny oproti zimnímu času, +3 hodiny oproti letnímu času

Rozloha: 90.000km2, pevninu tvoří jen 298km2 (více než 99,9% rozlohy tvoří vodní plocha)
Nejvyšší nadmořská výška: 2,5m

Počet obyvatelstva: asi 395.000

Lidé, Maledivy

Lidé žijící na souostroví Maledivy jsou velmi skromní a důležitou roli v jejich životě hraje rodina a náboženství. Milují hudbu, tanec a společenské akce. Maledivané jsou velmi hrdí na své podmořské bohatství, a proto jsou velice nekompromisní při dodržování pravidel ochrany životního prostředí.

Místní obyvatele potkáte v hotelových resortech, v hlavním městě Malé nebo při návštěvě domorodých osad na ostrovech. Letoviska zaměstnávají i cizince, ale podle maledivských zákonů být 50 % všech zaměstanců resortů Maledivané.

Národnostní složení obyvatelstva Malediv: Maledivané 98 %, Sinhálci 1 %, 1 % Arabové a další menšiny.

Holčička, Maledivy

Maledivy uznávají pouze jedno náboženství a tím je islám, k němuž se hlásí 99% obyvatelstva Malediv. Maledivy jsou ale známé jako luxusní dovolenková destinace a z turismu Maledivám plynou nemalé finanční prostředky. Na klasických resortech nebudete nijak omezováni, pokud jde o oblékání nebo koupání se v plavkách. Restrikce naopak jsou na lokálních ostrovech Malediv, kde je vyžadováno nošení delších šortek, sukní a triček a koupání v bikinách je buď zakázané zcela, nebo povolené jen na nějaké menší pláži. Nekoupíte tam ani alkohol a jeho dovoz je zakázaný.

Šnorchlování Maledivy

Dobré podmínky pro šnorchlování nabízí na souostroví Maledivy každé ostrovní letovisko. Ostrovy jsou obklopeny lemovými útesy, u nichž se prohání hejna útesových rybek. Můžete zde spatřit i želvy nebo rejnoky. Letoviska pořádají několikrát denně plavby ke šnorchlovacím lokalitám v blízkém okolí.

Potápění Maledivy

Maledivy patří právem mezi top světové potápěčské destinace. Potápění na Maledivách je díky fantastické viditelnosti, rozmanitosti podmořské flóry a fauny, teplé vodě a nepřebernému množství potápěčských lokalit rájem pro amatérské i pro profesionální potápěče.

Potápěčských středisek na Maledivách je opravdu mnoho a jsou na velmi vysoké úrovni. Kromě klasických výletů spojené s potápěním zde můžete také absolvovat i kurzy, které jsou zakončené získáním certifikátu PADI Open Water Diver. Ten je celosvětově nejpopulárnějším certifikátem pro začátečníky. Po absolvování získáte mezinárodně platný potápěčský průkaz s možností potápět se do hloubky maximálně 18 metrů bez instruktora.

Kitesurfing Maledivy

Klidné laguny obklopující ostrovy skýtají skvělé podmínky pro mnoho druhů vodních sportů. Ve většině resortů najdete střediska vodních sportů, která nabízí např. jízdu na vodních lyžích, jízdu na banánu, parasailing, kitesurfing, kánoe, jet-ski, plachtění, windsurfing apod.

 

Přístav - Maledivy

Pokud chcete poznat opravdový život Maledivců, vypravte se na některý z ostrovů obydlených domorodci. Uvidíte malé rybářské osady s tradičními barevnými domky a přístavy a poznáte životní styl Maledivců. Návštěva obydleného ostrova je také dobrou příležitostí k zakoupení suvenýrů, nejčastěji dřevěných lakovaných předmětů, výrobků z kokosových skořápek a zlatých či stříbrných šperků. Ostrov je třeba opustit před západem slunce.

Trh v Malé

Hlavní město Malediv Malé je protipólem klidných ostrovních resortů. Je to živé, více jak stotisícové město s obchody a rušnými tržnicemi, kde uvidíte ten pravý maledivský život. Malé je také dobrým místem k nákupům. Zdejší ceny jsou nesrovnatelně nižší než kdekoliv na okolních ostrovech. Alkohol tu ale stejně jako jinde na Maledivách nekoupíte. Na kterémkoliv místě v Malé nebudete nikdy dále než 10 minut od oceánu.

Masáže Maledivy

V každém letovisku na Maledivách jsou k dispozici masáže a lázně využívající k regeneraci těla bylinné oleje a léčivé rostliny. V nabídce jsou nejrůznější relaxační, ozdravné a omlazující procedury vycházející z thajských, balijských a ájurvédských masážních a pečujících postupů. Dopřát si můžete bylinnou koupel, pobyt v sauně nebo v parní komoře.

Rybolov Maledivy

Rybolov byl pro obyvatele Malediv vždy hlavním zdrojem potravy. Je tomu tak i dnes, kdy kromě rybolovu a turistického průmyslu, na Maledivách prakticky žádný jiný průmysl nenajdete.
Chytání ryb je na Maledivách a až do vzdálenosti 320 kilometrůod hranice atolů možné pouze na klasické pruty a udice. Nejlepším obdobím pro sportovní rybaření na Maledivách je leden až duben, kdy je moře klidné a počasí stálé a suché.

Krmení rejnoků na Maledivách

Pravděpodobnost, že během dovolené na Maledivách zahlédnete delfína je poměrně vysoká. Resorty navíc pořádají výlety k lokalitám, kde jsou delfíni pravidelně krmeni a šance na spatření delfínů se tak násobí. V některých resortech probíhá v podvečer pravidelné krmení rejnoků, při němž rejnoci připlouvají až k pláži a berou si potravu z rukou. Na plážích je někdy možné spatřit i želvy.

Golf Maledivy

Rekreační golf je možné na Maledivách hrát na dvou golfových hřištích. Obě jsou součástí ostrovních resortů. První se nachází na atolu Lhaviyani v resortu Kuredu Island Resort and Spa a druhý zcela na jihu Malediv na atolu Addu v luxusním resortu Shangri-La´s Villingilis Resort and Spa.

Menší golfové hřiště zaměřené na krátkou hru je pak The Meeru Golf Club.

Pro ty, kteří se chtějí zdokonalit v tomto sportu, je zde pak golfová akademie součástí luxusního 6-ti hvězdičkového resortu Velaa Private Island.

Maledivská vláda připravuje megalomanský $500-milionový projekt na vybudování obrovského plovoucího terasového golfového hřiště ve tvaru mořské hvězdice.

Pláže souostroví Maledivy

Většina cestovatelů jedou na Maledivy s jedním jediným cílem - relaxaci na pláži. A mají k tomu ten dobrý důvod. Těžko budete na světě hledat krásnější pláže, než právě ty na Maledivách.

Každý ostrovní resort na Maledivách má pláže s nádherným bílým pískem obklopenými lagunami s průzračnou vodou. Pláže jsou pak lemovány palmami s tropickou vegetací.

Většina ostrovů je navíc obklopena korálovými útesy s množstvím útesových ryb a podmořské flóry nabízející skvělé podmínky pro šnorchlování.

Některé resorty pořádají výlety k plážím neobydlených ostrovů, na nichž se budete cítit jako pravý Robinson Crusoe.