Maledivy - hlavní turistická sezóna a ceny ubytování

Maledivy - hlavní turistická sezóna a ceny ubytování

Hlavní turistická sezóna trvá na Maledivách od prosince do dubna, ceny ubytování jsou oproti ostatním měsícům velmi vysoké a svého maxima dosahují přes vánoční a novoroční svátky. Vyšší ceny ubytování jsou také v období Velikonoc a během evropských letních prázdnin.

Pokud chcete jet na Maledivy v hlavní turistické sezoně, rezervujte si ubytování opravdu s předstihem. Některé hotelové resorty a penziony jsou vyprodané několik měsíců dopředu, nehledě na to, že při včasné rezervaci můžete dostat od ubytování i speciální slevu.

Cena za ubytování bude samozřejmě závislá nejen na období, kdy jet na Maledivy, ale také na tom, jaký typ ubytování a služeb si zvolíte.

 

Guesthousy a penziony na obydlených ostrovech

Nejlevnější ubytování seženete v guesthouses a penzionech na obydlených ostrovech. Tento typ ubytování je vhodný pro ty, kteří chtějí ušetřit, poznat běžný život na Maledivách a žít během své dovolené mezi lokálními obyvateli. Lidé na Maledivách jsou obecně skromní, milí a přátelští a Maledivy jsou považovány za velmi bezpečnou zemi.

Pobyt si standardně můžete koupit se snídaní, polopenzí nebo plnou penzí. Na ostrovech je veškerá občanská vybavenost včetně policejní stanice, nemocnice, obchodů a bank.

Nicméně na obydlených ostrovech jsou také jiná pravidla než v hotelových resortech, která musíte respektovat: 

  • Striktní zákaz dovozu a konzumace alkoholu. Alkoholické nápoje můžete konzumovat pouze v resortech nebo na výletních lodích.
  • Zákaz nošení vyzývavého oblečení, všichni turisté mají mít zahalená ramena a kolena.
  • Zákaz nošení bikin mimo vyznačená místa. Jedinou výjimkou jsou speciální pláže na obydlených ostrovech přímo turisty, kde se můžete koupat i ve dvoudílných plavkách.
  • Přísný zákaz nudismu. Při porušení hrozí vysoká pokuta, vězení a v krajním případě i vyhoštění ze země.

Průměrná cena za noc se pohybuje od 60 USD.

 

Hotelové resorty

Ceny za ubytování v ostrovních resortech začínají na 400 USD v hlavní turistické sezoně. Pokud si zvolíte variantu all inclusive, cena bude začínat na 600 USD. Resort má vždy několik typů pokojů a ubytování.

V letovisku najdete restaurace, bary, kavárny, směnárny, potápěčskou základnu, centrum vodních sportů a mnoho dalšího, každý resort nabízí jiné služby. Neplatí tu omezení jako na obydlených ostrovech, takže můžete konzumovat alkohol, běžně je k dostání, pivo, víno, destiláty a koktejly. Ve dvoudílných plavkách se můžete koupat úplně všude, nudismus je ale přísně zakázaný i v resortech.

Pláže jsou čisté, pravidelně uklizené. Pokud bydlíte na obydleném ostrově a chcete si užít den v resortu, můžete si zaplatit celodenní výlet. Cena je různá, pohybuje se od 100 - 500 USD za osobu. Výlet však nelze uskutečnit do všech resortů, některé tuto možnost nenabízejí.

 

Maledivy vodní vily

Ubytování ve vodních vilách, které jsou na postaveny na kůlech přímo nad vodní hladinou, je na Maledivách velmi populární. Vodní vily jsou pouze v hotelových resortech, na obydlených ostrovech je nenajdete. Orientační cena je zhruba 1.000 USD za noc, záleží na konkrétním resortu a kategorii daného ubytování.

Maledivy - hlavní turistická sezóna a ceny ubytování
Maledivy - hlavní turistická sezóna a ceny ubytování